Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Jeżeli się nie zmobilizuję, to słodycze zjedzą mnie :wink: Jak już się zabieram do czekoladek to nie umiem skończyć :) Jem je codziennie a przecież cukier to trucizna! Komu z Was się udało rzucić ten nałóg :?:
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

minie to z czasem.Mi samoistnie przeszło z dnia na dzień.Lubiłem jesż słodycze aż mnie zemdliło-kilogram wafli w wieczór,pięć batonów w czekoladzie,całe ptaie mleczko na raz ,teraz nie tykam prawie w ogóle może leżeć niewiedomo co nie ruszę.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Jola, ja teraz zdecydowałam, że jak rzucać, to w zupełności. Strasznie nie lubię się ograniczać. Rzuciłam tak faje, to i z cukrem się uda. Chodzi o to, że nie umiem zjeść sobie jednego batonika dla smaku tylko dosłownie żreć, aż będzie mi nie dobrze. Jak przechodzi to zaczynam od nowa. Zastanawiam się co będzie, gdy ten sacharozowy potwór zaatakuje :evil: Może uda się go zastąpić dobrą, gorzką czekoladą i niesłodzonymi sokami owocowymi :twisted:
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Najprościej to nie mieć pokusy i nie kupować :D
jak będzie pod ręką to ręka sama sięgnie po słodkości.
A jak się chce coś na przekąskę to lepiej zjeść jabłko czy marchewkę.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Racja, Comcia. Ja to zawsze nachomikuję sobie łakoci i obiecuję sobie, że będę jadła dopiero wtedy, jak najdzie mnie ochota ;-) Jaki jest zazwyczaj efekt to możecie się domyślić ;-)
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Czy naprawdę trzeba mieć 2 doły?
Jednego, aby się powstrzymać? i drugiego, aby się odchudzać?
Prawdopodobnie kawałaek mózgu jest uszkodzone. :D
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

waw, nic z tego nie rozumiem :P
24godziny bez cukru za mną :twisted:
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Karolina, to takie proste.
Jeśli zabraknie hamulców, aby przestać sie objadać - to ileż później potrzeba wyrzeczeń, aby się odchudzać. :D
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

A po co się odchudzać ;-) Na wiosnę trzeba będzie ruszyć do ogrodu to sadło samo spadnie 8-)
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Karolino, jestem maniakiem czekolady/słodyczy, jak Ty :) Nie widziałam w tym nic złego, bo nigdy kalorie nie wchodziły mi w biodra. Od zawsze, pamiętam, że musiałam mieć jakieś słodkości pod ręką, czyli w szafce, torebce, kieszeni. Niestety nerwy "zagryzałam" słodyczami, choć wiem, że to nie jest zbyt zdrowe.
Do tego kawę/herbatę słodziłam 2-3 łyżeczkami cukru- gdy teraz o tym myślę...ech.

Naczytałam się o szkodliwości cukru, dopowiedziałam sobie o skutkach nadużywania cukru, np. o nadwadze. Znalazłam też info o tym, że po 2 tyg. nieużywania cukru, kubki smakowe przyzwyczajają się i np. herbata dobrze smakuje nawet bez cukru. I na tym oparła się moja nadzieja :)

Po tygodniu męczarni nauczyłam się nie słodzić napojów, a soki z kartonów były dla mnie za słodkie (teraz je rozcieńczam wodą). Słodycze zastąpiłam orzechami i owocami świeżymi lub suszonymi. Do tego mój luby przeszedł na dietę proteinową i przestałam zupełnie kupować łakocie, więc nie było co podjadać. Tutaj popieram zdanie Marioli/Comci.

Teraz wiem, że warto jeść bardziej wartościowe posiłki, więcej mięsa, nabiału i koniecznie ciemne pieczywo. Te składniki żołądek dłużej trawi dzięki czemu jesteśmy dłużej najedzeni i nie "ciągnie" nas do zagryzania/dojadania.

Powodzenia!
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Kamilko, podniosłaś mnie na duchu, też mam nadzieję, że po kilkunastu dniach odzwyczaję się od łakoci. Cukier istotnie, jest szkodliwy i to strasznie a ja miałam tendencję do jedzenia na śniadanie bułek drożdżowych z dużą ilością lukru, później podjadałam czekoladki, ptasie mleczka, nie było umiaru a ja się z tym nie czułam najlepiej i mdłości zapijałam gorzką herbatą :;230 Jak zobaczyłam, że 1 pięterko mojego ulubionego ptasiego mleczka ma ponad 1000 kalorii i 15 łyżeczek cukru to się przeraziłam :) A jedno pięterko starczało mi na 1 dzień ;) Najgorsze jest to, że zastępowałam normalne posiłki łakociami a przy anemii to jest raczej niewskazane.
Dziękuję za rady ;:167
Awatar użytkownika
Tadzio z Poznania
50p
50p
Posty: 87
Od: 25 sty 2009, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Baryczka pisze: Naczytałam się o szkodliwości cukru, dopowiedziałam sobie o skutkach nadużywania cukru, np. o nadwadze. Znalazłam też info o tym, że po 2 tyg. nieużywania cukru, kubki smakowe przyzwyczajają się i np. herbata dobrze smakuje nawet bez cukru. I na tym oparła się moja nadzieja :)

Po tygodniu męczarni nauczyłam się nie słodzić napojów, a soki z kartonów były dla mnie za słodkie (teraz je rozcieńczam wodą). Słodycze zastąpiłam orzechami i owocami świeżymi lub suszonymi. Do tego mój luby przeszedł na dietę proteinową i przestałam zupełnie kupować łakocie, więc nie było co podjadać. Tutaj popieram zdanie Marioli/Comci.

Powodzenia!
Przyznaje rację Baryczce, ja również zrezygnowałem ze słodzenia napoi cukrem, odzwyczajanie trwało kilka miesięcy, obecnie nie wyobrażam sobie słodzenia herbaty, wody z cytryną idp. cukrem, te napoje zaczęły po prostu smakować swoim smakiem, herbata jest odpowiednio cierpka, woda z cytryna odpowiednio kwaśna.

Inny mój sposób, co prawda nie działający zbyt długo, polega na ograniczeniu się jedzenia słodyczy przez omijanie szerokim łukiem miejsc gdzie można je nabyć. Na ulicy staram się też wypatrywać już nieszczęśliwie otyłych ludzi... wyobrażam wtedy sobie siebie ze 100 kilogramowa nadwagą!!!

Powyższych, w postach zostało wspomniane że należy jeść suszone owoce, to prawda, one są zdrowe, a co z osobami które mają problemy z układem pokarmowym i te owoce w jakimś tam stopniu im szkodzą? znam taki przykład... :(
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

tonia pisze: Wiesz, że ponoć czekolada może spowodować śmierć psa??
Czekolada podobno zawiera jakąś substancję, której psy nie przyswajają czy coś podobnego.
Wiecie co? ja chyba uzależniam się od suszonych owoców i migdałów, pewnie te w nadmiarze też mogą szkodzić... Ja chyba muszę być od czegoś uzależniona, dobrze, że to mniejsze zło ;-)

Tadzio, w jaki sposób suszone owoce mogłyby szkodzić osobom z chorym układem pokarmowym?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”