Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Smerfy Brawo ;:167 . Ja już nie czuję potrzeby jedzenia słodyczy. Samo to mi tak przyszło aż się dziwię. Mogą wszyscy wokół jeść lody, czekoladki i różne łakocie a mnie to nie wzrusza, po prostu nie mam na nie ochoty. Nie wyeliminowałam cukru całkowicie z diety. Czasami zjem ciasto czy cukierka bez wyrzutów sumienia. Również kilka lat temu zmieniłam dietę i jem głównie potrawy gotowane, duszone, surowe warzywa i owoce. Pieczone i smażone potrawy też mi już nie smakują tak jak kiedyś, ale wcale mnie to nie martwi :) .
Awatar użytkownika
Smerfy
100p
100p
Posty: 193
Od: 18 kwie 2020, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety ( woj. Śląskie )

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ogólnie - można. Tylko że trzeba samemu przez to przejść. Nikt nie mówi że będzie łatwo.
Bo nie oszukujmy się - jeśli przez całe dotychczasowe życie ta przysłowiowa czekolada towarzyszyła nam codziennie to tak jak z papierosami - z dnia na dzień nie odstawisz.
Ja np największy problem miałam ( i nada mam bo ciągotki mi zostały więc cały czas z tym walczę ) z czipsami .
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Nie było łatwo, to prawda i niestety nie było szybko lecz wytrwale małymi kroczkami. Wątek dotyczy słodyczy ,ale ja jadłam wszystko w nadmiarze. Dopadał mnie wilczy głód i nie chcąc jeść słodyczy opróżniałam lodówkę, również w nocy. Nadwaga zmobilizowała mnie do rozwikłania problemu. Długo błądziłam zanim wpadłam na właściwe tory.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Asienn, te żelki zawierają 70% cukru, a jeśli słodzik zawiera aspartam, to można go porównać do trucizny.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Post Asienn zniknął, ale ja bardzo lubię żelki i żeby zminimalizować skład chemiczny robię sobie swojskie. Sok np. z porzeczek lub wiśni łączę z żelatyną. Na pół litra soku paczka żelatyny 50g i cukru do smaku. Dobre na uzupełnienie kolagenu jak ktoś ma problem ze stawami i smaczne.


W myśl zasady: jak coś słodkiego to koniecznie zdrowego i pożywnego i z jak najmniej przetworzonych produktów, zrobiłam placek owsiany z bananem i nektarynką. Bardzo sycący i zaspokaja ciągotki na słodycz. U mnie dzisiaj jako danie kolacyjne.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Możesz podać przepis.
Co prawda ja na kolację mogę tylko białko i tłuszcz ale planuję zdrowy obiad z deserem dla gości.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Placek owsiany.
Podstawą są płatki owsiane, mleko i jajko. Resztę dodatków można dowolnie komponować dodając np. żurawinę, rodzynki, kakao, miód lub dowolne owoce i bakalie. Wczoraj zrobiłam ciasto z bananem. Upieczony placek na koniec, jeszcze na patelni przełożyłam kawałkami nektarynki. Nektarynka złapała ciepło i tak fajnie zmiękła uwalniając boski zapach. Zjedliśmy na gorąco :)
Przepis:
100g (1szkl.) płatki owsiane zwykłe - namoczyć do zmięknięcia w 200ml. mleka. Przed pieczeniem połączyć z 1-2 jajkiem i rozgniecionym dojrzałym bananem i szczyptą soli. Wyłożyć ciasto na posmarowanej masłem patelni i piec na wolnym ogniu ok. 8 min. pod przykryciem. Placek przewrócić na drugą stronę i piec ok. 3 min. bez przykrycia. Podać na ciepło lub zimno z owocami, polane miodem lub z masłem orzechowym.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Deser z arbuza. Arbuz zblendowany,połączony z galaretką wiśniową i żelatyną.
Obrazek
Częstujcie się ;:167 Na zdrowie ;:137
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Cichutko tu jakoś ;:173
Telimenka dziękuję za inspirację, deser zrobiony (sezonowe owoce zalałam tą galaretką) kleks jogurtu ...mniammm :D

W diecie o niskim IG /bezcukrowej i bezglutenowej/ dopiero raczkuję.
Z racji, że sezon przetwórczy się zaczyna szukam przepisów na przetwory bez cukru. Mamy taki wątek na forum?
Wiem, że google wszystko znajdzie, wolałabym "pewne" sprawdzone/wypróbowane i oczywiście zjadliwe.
Z wytrawnych pozostają mi tylko kiszonki? /miód też odpada :( /

A ulubione zamienniki cukru?
Kupiłam erytrol, ale tylko stoi. Na wielkanc upiekłam ciasto na bazie mąki migdałowej z erytrolem... to nie to :roll:
"Cukier" czerpię z owoców według zasady z jogurtem lub zagryzając orzechami.

Czytam właśnie o janginizacji, ktoś robił przetwory tą metodą?
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Cukier można zastąpić erytytolem lub stewią, które nie są szkodliwe jak cukier.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Dokładnych danych co do przepisów na przetwory bez cukru nie podam bo ciągle eksperymentuję, ale z pewnością erytrol i ksylitol mają właściwości konserwujące i nie wiem czy nie lepsze niż cukier. Ze dwa lata temu zrobiłam na próbę kompoty z czereśni z cukrem zwykłym i z ksylitolem oraz z ich mieszanką. Wszystkie przetrwały bez zepsucia co więcej te z cukrem straciły kolor a te z ksylitolem albo z mieszanką cukru i ksylitolu nie.
W tym roku zrobiłam trochę dżemów wieloowocowych na pektynie jabłkowej i erytrolu (na kg owoców 15g pektyny i 250-300 g erytrolu), trochę już próbowałam i nie czuć zimnego smaku erytrolu.
Wczoraj poszły powidła z drobnych śliweczek całkiem bez cukru, trochę kwaskowe można by pewnie dosłodzić erytrolem.
Poza tym śliwki, jabłka i brzoskwinie z powodzeniem można suszyć - zastąpią chipsy :roll:
Dla mnie problemem nie jest wyłączenie cukru, bo słodkie przekąski z powodzeniem zastępuję kabanoskiem czy orzeszkami różnej maści dla profilaktyki cukrzycy to może i wystarczy, ale żeby parę (naście) kilo zrzucić to już nie bardzo.
Ja włączyłam do swojej diety płatki owsiane, cynamon, kardamon. Trochę wspomagam się odżywkami białkowymi, dużo piję (tak ze 3 litry na dzień) i pilnuję żeby zrobić 10000 kroków dziennie i w końcu widzę, że waga trochę ruszyła we właściwą stronę.
Dorota
trzyary
200p
200p
Posty: 276
Od: 30 lip 2020, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław 7a

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Dorcinda pisze:Dokładnych danych co do przepisów na przetwory bez cukru nie podam bo ciągle eksperymentuję, ale z pewnością erytrol i ksylitol mają właściwości konserwujące i nie wiem czy nie lepsze niż cukier. Ze dwa lata temu zrobiłam na próbę kompoty z czereśni z cukrem zwykłym i z ksylitolem oraz z ich mieszanką. Wszystkie przetrwały bez zepsucia co więcej te z cukrem straciły kolor a te z ksylitolem albo z mieszanką cukru i ksylitolu nie.
W tym roku zrobiłam trochę dżemów wieloowocowych na pektynie jabłkowej i erytrolu (na kg owoców 15g pektyny i 250-300 g erytrolu), trochę już próbowałam i nie czuć zimnego smaku erytrolu.
Wczoraj poszły powidła z drobnych śliweczek całkiem bez cukru, trochę kwaskowe można by pewnie dosłodzić erytrolem.
Poza tym śliwki, jabłka i brzoskwinie z powodzeniem można suszyć - zastąpią chipsy :roll:
Dla mnie problemem nie jest wyłączenie cukru, bo słodkie przekąski z powodzeniem zastępuję kabanoskiem czy orzeszkami różnej maści dla profilaktyki cukrzycy to może i wystarczy, ale żeby parę (naście) kilo zrzucić to już nie bardzo.
Ja włączyłam do swojej diety płatki owsiane, cynamon, kardamon. Trochę wspomagam się odżywkami białkowymi, dużo piję (tak ze 3 litry na dzień) i pilnuję żeby zrobić 10000 kroków dziennie i w końcu widzę, że waga trochę ruszyła we właściwą stronę.
Zastąp, co najmniej częściowo płatki owsiane otrębami owsianymi.
Warzywa gotowane na parze i otręby pozwoliły mi zrucić na przestrzeni 30 lat 24 kilogramy.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ha, ha za 30 lat o ile dożyję będę zgrzybiałą staruszką ( a może całkiem dziarską), ale przyjmując, że mam do zrzucenia 11 kg powinno mi to zająć nieco ponad 10 lat. Kilkanaście lat temu udało mi się zrzucić 10 kg w trzy miesiące na diecie białkowej, ale byłam wtedy młodsza i mi się chciało. Żeby ta dieta nie zaszkodziła oprócz tego że trzeba być zdrowym trzeba restrykcyjnie przestrzegać wielu zasad - m. in. koniecznie dużo pić i ani grama alkoholu. Potrzebne jest też systematyczne wychodzenie z diety, a tego nie zrobiłam na skutek zawirowań losu, w związku z powyższym stopniowo te 10 kg wróciło.
Otręby owszem stosuję, na parze czasem coś ugotuję ale nie jestem do tego całkiem przekonana - jednak niektóre witaminy potrzebują odrobiny tłuszczu do przyswojenia - zdecydowanie wolę surówki z kropelką oliwy i octem jabłkowym.
Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”