Przepisy na tanie obiadki .

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

To i ja coś dorzucę do tych pyszności :)
Troszkę pracochłonne ale smaczne :)

Ziemniaczki nadziewane :D

Ziemniaki, średniej wielkości umyć dokładnie (nie obierać). Przekroić ziemniak mniej więcej, w 1/3 szerokości, żeby jedna z cześci była o wiele grubsza. Grubsza cząstkę wydrążyć łyżeczką. w środku posypać wegetą. Kolejne wydrążone i posypane wegetą ziemniaczki odkładać na bok. Obrać kilka ziemniaków, i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Po chwili odcisnąć wodę. Do miski ze startymi ziemniakami dodać pokrojoną w kostkę kiełbasę (boczek, wędlinkę...wedle uznania), podsmażona cebulkę, starty żółty ser. Przyprawić ziołami, pieprzem...jak kto lubi. Dobrze w sezonie dodać świeżą natkę pietruszki bądź koperek. Napełnić wydrążone ziemniaczki nadzieniem. Przykryć drugą cząstką ziemniaka, którą przymocowujemy za pomocą wykałaczek (wbitych na ukos, żeby się trzymało wieczko). Pieczemy w piekarniku około 1,5 godziny w 180stopniach. Przypalone smakują lepiej bo są chrupiące :D Oczywiście nie można przesadzić. :;230 Aaaaa i jeszcze jedno, oczywiście od tego jak dokładnie wydrążymy ziemniaczki, i czy "wieczko", również delikatnie wyskrobiemy, zależy jak szybko ziemniaczki się upieką :)
Smacznego! ;:137

Można podawać jako osobne danie, albo z mięskiem, zależy co w środku będzie :D
Jako wersję ulepszoną można podać z sosem jogurtowo-majonezowym-ketchupowym ;) :D . Trzy łyżki jogurtu naturalnego, dwie majonezu, jedna ketchupu. Pieprz, sól, zioła prowansalskie. Palce lizać :D
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

No to i ja coś dodam: jak przychodzę z pracy o tej samej porze co M wyciągam z lodówki lub kupuję puszkę tuńczyka w oleju.

Makaron z tuńczykiem
Wstawiam makaron do zagotowania się (najlepiej al dente).
Na patelni podsmażam drobno pokrojoną cebulkę,
później dodaję do niej tuńczyka z puszki i jeszcze chwilę duszę to wszystko, aż się zrobi gorące.
Dla bardziej wymagających - można dodać troszkę koncentratu pomidorowego.
Do patelni z tuńczykiem i cebulką dodaję makaron al dente, duszę wszystko jeszcze przez chwilę.
Jeszcze gorące można posypać pokruszonym parmezzano.

Pycha: szybko i niedrogo :)


Drugi przepis to potrawa z młodej cukinii.

Młoda cukinie kroimy na plasterki, dusimy pod przykryciem w małej ilości oliwy z oliwek, dodajemy ulubione przyprawy. Według mnie super smakuje z bazylią, czosnkiem. Jak się zrobi miękkie - smacznego .... Też dobre z parmezzano mmm.... :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

A może kotleciki z fasoli?

Z dowolnej suchej fasoli namoczonej na noc, ugotowanej, zmielonej z cebulą i przyprawami, zmieszanej z jajkiem, albo siemieniem lnianym i podanej w postaci usmażonych małych kotlecików polanych sosem pomidorowym, pieczarkowym albo chrzanowym :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Jaonna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 19 mar 2011, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pogórze Łużyckie, Saksonia

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Syta kartoflanka (także wegetariańska).

Na gar (proporcje na oko podaję)
Ziemniaki, kg
Cebula, 3szt
marchewka 1-2
wędzonka (niekoniecznie)
mleko (niekoniecznie)
Kminek
sól, pieprz, czarnuszka - do smaku
masło / oliwa

Ew. do posypania:
natka pietruszki
Żółty ser utarty
Grzanki z wczorajszego chlebka

Posiekane drobno cebule szklę w garze na maśle, potem chwilkę podduszam.
Dodaję obrane i posiekane lub w drobną kostkę pokrojone ziemniaki, marchewkę pociachaną jedną lub dwie, dopełniam wodą. Przyprawiam.
Całość bulgocze tak długo, aż z ziemniaków zrobi się paciaja. jeśli z wędzonką, to daje się ją pod koniec i nie zabiela już niczym.
Dodaję mleko, grzanki, etc.

Uwagi:
Kminek jest obowiązkowy.
Gęstość ulubioną trzeba wypracować samemu, ja najbardziej lubię taką, którą niemal można kroić.
Nie robić latem, chyba, że komuś bardzo zimno ;)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Właśnie zrobiłam podobną zupkę, ale:
- bez ziemniaków
- z całej dużej włoszczyzny
- z wielkim i grubaśnym porem
- jarzyny starłam w robocie kuchennym (duże oczka)
- pora pokroiłam w obrączki
- dodałam jałowiec, lubczyk i szczyptę kurkumy
- na wierzch dodałam sporo zieleniny, szczypior, kolendrę i natkę pietruszki.
Zupa wyszła aż gęsta od jarzyn, jak danie jednogarnkowe :)

Można zrobić na wywarze z jakichś gnatków, albo dodać kawałek pokrojonej w półplasterki i podsmażonej kiełbasy, ale można zrobić bez mięska, a z łyżką masła, czy oliwy. Można zagęścić mąką w mleku, można dodać śmietany, można dodać poszatkowaną kapustę, czy pieczarki, albo paprykę słodką, można zrobić mnóstwo wariacji :) Ale taka najprostsza tez jest pyszna, a do tego kolorowa i lekka :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
eris
100p
100p
Posty: 119
Od: 2 sty 2011, o 01:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wlkp

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Mam pyszny przepis na kurczaka, naprawdę warto wypróbować.

KURCZAK NA RYŻU


składniki na zalewę:
-przecier pomidorowy
-1 łyżka soli
-1 łyżka słodkiej papryki
-1 łyżka vegety
-1 łyżka pieprzu
Sposób przygotowania:
2 szklanki ryżu rozrzucić na blaszce, pokroić 2 cebule i posypać ryż, zalać zalewą i ułożyć przyprawione skrzydełka (ja wole udka) przyprawą do kurczaka. Piec 1 1/2 godziny w temperaturze 200 stopni C.

Potrawa bardzo pikantna, więc jeśli ktoś nie lubi radze użyć mniejszej ilości przypraw.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

MAKARON Z JARZYNAMI
ugotowany makaron al dente(ja daję rurki)
mrożonka warzyw jaką lubimy najbadziej
Warzywa smażymy na patelni z dodatkiem oleju
dodajemy przyprawy(ja dodaję zioła prowansalskie) sól,pieprz,łyżka koncentratu pomidorowego.
Do podsamażonych warzyw dodajemy makaron ,chwileczkę na patelni podgrzewamy i posypujemy pietruszką ,startym serem(niekoniecznie)lub z kleksem śmietany
Deser jogurtowo owocowy
gotujemy paczkę ryżu z łyżką mleka na sypko
wykładamy na talerz,
na ryż kładziemy owoce jakie lubimy,ja uwielbiam pokrojone banany i zalewamy to jogurtem owocowym np,z owoców leśnych.
Tani ,pyszny ,syty i zdrowy deserek.My go uwielbiamy. ;:137
Renatamama3
50p
50p
Posty: 57
Od: 10 sie 2009, o 13:00
Lokalizacja: małopolska

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Hej dziewczynki a ja robiłam w tamtym tygodniu makaron nitki ugotowałam taki gruby wielicki ,ugotowany brokuł paczka ,2 cebulki i 15 dkg pieczarek podsmażyłam i 2 ząbki czosnku wymieszałam pycha .
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Na oleju podsmażyć cebulkę, wrzucić utarte na tarce marchew, pietruszkę i seler w ilościach dowolnych, dolać niedużo wody i tak pół-smażyć, pół-dusić, doprawiając według upodobania, ale obowiązkowo natka, a z vegetą najsmaczniejsze. Miękkie wymieszać z ryżem ugotowanym na sypko. Palce lizać.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Tralaluszy - ja robię takie "cóś" tylko dodaję jeszcze przecier pomidorowy i obowiązkowo duuużo pora. Pycha!
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

A ja właśnie przecieru nie lubię, a por jedynie na surowo :) Za to selera w tym daniu nie żałuję.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »


Makaron z warzywami.

czas przygotowania - 10 minut, danie dla 4 osobowej rodziny.

na rozgrzany tłuszcz na patelni wrzucamy jedną pokrojoną kiełbasę typu śląska, cebulę. podsmażamy, dodajemy brokuły (mrożone ale tylko kilka kawałków).
Zalewamy rozpuszczoną kostką rosołową, do tego wrrzucamy ugotowany makaron rurki - paczkę (ewent. świderki). Całość wymieszać. I gotowe.

MOżna zalać troszkę koncentratem pomidorowym ale tylko trochę ( to nie ma być sos ani zupa ;) ), (do smaku). MOżna zmienić warzywa, itd. Ja dodaje pod koniec zawsze pokroony por - dla koloru. Musi być lekko twardawy.


Najważniejsze jest aby makaronu była zdecydowana większość a dodatków mało.
I bardzo ważne! aby odsączony makaron był wrzucony na ok 2, 3 minuty na tę patelnię do warzyw i z nimi wymieszany.
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

agape pisze:.....
6. Makaron z białym twarogiem i boczkiem z cebuką.
.....
Agape, a możesz podać dokładnie jak to się robi, bo nie znany mi taki zestaw? :)
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”