Przepisy na tanie obiadki .

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Zielone serdelki

2 puszki groszku konserwowego
4 czerstwe kajzerki
1 jajo
ostra papryka, pieprz
tarta bułka
2 ząbki czosnku
garść startego ser żółtego
natka pietruszki
Groszek odcedzić,bułki namoczyć, a gdy napęcznieją odcisnąć.
Przepuścić przez maszynkę razem z groszkiem, dodać jajko, rozgnieciony czosnek, zieleninę, ewentualnie starty ser, doprawić do smaku i wyrobić na jednolitą masę. Jeśli masa jest zbyt rzadka - dodać trochę bułki tartej.
Formować małe kiełbaski, obtaczać w mące lub bułce i smazyc na tłuszczu na złoty kolor.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

zupa krem z ziemniaków
Dużą cebulę pokroić w kostkę ( nie ważne jaką ) i przesmażyć na ciemne złoto. Do gara. Ziemniaki ( ok 6 szt) obrać, wypłukać, pokroić w kostkę ( nie ważne jaką ). Do gara. 2 kostki " bulion na wędzonce " i woda - do gara. Ugotować na miękko. Zmiksować, posypać natką pietruszki. W wersji bogatszej można posypać startym żółtym serkiem.

Ja miksuję wszystkie zupy, które zostają mi z dnia poprzedniego. Niby to samo ale coś innego.
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3082
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Ja gotuję podobną zupę, ale cebulę tylko szklę. Dodaję posiekany /nie ważne jak/ szczypior / na 2 l zupy 3 pęczki/ miksuję po zagotowaniu.
Zupa ma ładny pistacjowy kolor posypuję tartym żółtym serem i szczyptą siekanego surowego szczypiorku.
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Mirka227
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 sty 2010, o 00:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Też gotowałam zupę cebulową - mi smakowała, ale rodzince nie podeszła - a szkoda :(
Renatamama3
50p
50p
Posty: 57
Od: 10 sie 2009, o 13:00
Lokalizacja: małopolska

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

U mnie jutro leniwe kluseczki podobnie jak kopytka tylko dodaję 2 kostki po 20 dkg sera białego .
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Bardzo fajny wątek szkoda że już podupadł. Może ludzie nie mają czasu ale zima za pasem :)
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Zupa tajska :D
pierś kurczaka gotowana z marchewka sporą cukinią brokułami(wszystko w paseczki pokrojone)zaprawione mleczkiem kokosowym z łyżką mąki ziemniaczanej.PYCHOTA. Mleczko kokosowe można zastąpić śmietanką(taniej),a pierś kurczaka skrzydełkami.Zupa błyskawiczna w 20 minut. :wink:
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Ja polecam pyszne kotlety z selera, seler obrać pokroić na plastry takie 8 mm (lepszy seler jak nie jest wielki) posolić z obu stron,posypuję to papryką ostrą ,taką własną wysuszona i zmieloną, troche to poleży, obtaczam najpierw w jajku a potem w zmielonych orzechach z maleńka odrobina bułki tartej, pychota, czasami jak juz są lekko przyrumienione kładę po plastrze ananasa i plastrze sera zółtego, i przykrywam,żeby ser sie rozpuścił(ale to nie konieczne) ,do tego ryż utajony(nie używam w torebkach) do ryżu dodaję : na patelnię wlewam z 6 łyżek oleju,łyzkę masła(niekoniecznie),i pokrojoną drobno cebulę, i musi sie zeszklić, potem wyłączam gaz i wlewam do tego 3 łyzki wódki lub koniaku , co tam mam, i to wszystko wlewam do ryżu,zamieszać. Naprawdę pychota i taniocha, do tego surówka z marchwi.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

u mnie tego nie lubią ;:174
Awatar użytkownika
ala100
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 lis 2012, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

czy już wszyscy zapomnieli o jajku sadzonym + kartofelki + sałata ze śmietaną,właśnie to jutro będziemy jedli na obiadek
POLECAM
I JEST TANIO
pozdrawiam A.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

+maślanka do tego!!!!!!
Oj nie zapomnieli tylko to tak oczywisty i pyszny obiadek ,że nikt nie wspomina :wink:
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Uwielbiam placki ziemniaczane ale na samą myśl o tarciu ziemniaków jestem chora niedawno koleżanki podpowiedziały mi że świetnie do tego nadaje się sokowirówka już niedługo wypróbuję
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Koleżanki mają rację, od najmłodszych lat używałam sokowirówki do tego celu :)
Pozdrawiam - BabajAGA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”