Ogród w kuchni

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród w kuchni

Post »

A życiu bym nie kłuła 5kg :;230 To by dopiero była wyrafinowana pokuta, tylko za jakie grzechy :P
Jutro robię konfitury z truskawek, zastanawiam się co by tu dodać do nich żeby nie były takie zwyczajne :)
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ogród w kuchni

Post »

Ja dodaje listki mięty i melisy ,mają taki specjalny smak .ale to jak już wkładam do słoiczków to na wierzch listek :P
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród w kuchni

Post »

Czyli jutro będzie Marzankowa konfitura ;:196
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ogród w kuchni

Post »

oby smakowała nam pasuje ;:7
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród w kuchni

Post »

Aniu, gdyby cię los rzucił na bezludną wyspę, to myślę że świetnie byś się tam urządziła, a z całą pewnością nie zginęłabyś z głodu :wink:

Świeży chlebek z twoim twarożkiem ... mniam... :D
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród w kuchni

Post »

Marzanko, zrobiłam truskawkową impresję, z odrobiną róży i szczyptą kardamonu, listki mięty i melisy na wierzch :) Kolor ma, zapach wspaniały. Będą potem pyszne rogaliki w zimowe ciemne dni :D

Obrazek


Izuś ;:196 A muszę powiedzieć że w dzieciństwie zaczytywałam się Robinsonem i Tajemniczą Wyspą, więc coś jest na rzeczy z tym rozbitkiem ;:224


Na upały najlepsze zimne napoje z lodem. Może kolorowym? Nadaje się ogórecznik, ale mogą być też listki mięty, melisy, płatki róży, nasturcji, lawenda- co tylko wyobraźnia podpowie i jest jadalne i ładne :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ogród w kuchni

Post »

Mmmm aż pić się chceObrazek.Mam nadzieję,że konfiturka będzie smakowała ;:108 ja tak robię i naprawdę jest taka inna.Twoja wygląda super smakowicie ;:180 .A ja dziś zrobiłam konfiturkę z czarnej porzeczki mniam i szczaw do słoiczkow na zupkę .Pracowite lato się zapowiada ;:137 .A masz może jakiś przepis na wiśnie ;:224
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród w kuchni

Post »

Marzanko, wiśnie moje ulubione- to zalać spirytusem i zrobić nalewkę ;:136 :D Nie robiłam jeszcze nic innego.
Czarna porzeczka! Mniam ;:137 Uwielbiam prosto z krzaczka. Niestety ja mam posadzoną dopiero tej wiosny więc owoców niet.
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Ogród w kuchni

Post »

Moja czarna 5 rok owoców niet :twisted: trzymam chyba z sentymentu.A ta była zakupiona bo musze mieć ,też uwielbiam.Wisnie w spirytusie oj to mi się przypomina lato w Ustroniu ,tam znajoma też robiła i bardzo próbowałyśmy czy już dobre :;230 Trzeba będzie zrobić ;:224
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ogród w kuchni

Post »

Bardzo ciekawy temat, dobrze, że tu zajrzałam. Od siebie mogę dodać liście ogórecznika maczane w cieście naleśnikowym i smażone na patelni.
Poza tym placuszki ze szczypiorku.
Mieszamy jajka z mlekiem, im więcej jajek tym placuszki będą pulchniejsze.
Wsypujemy ostrożnie pokrojony szczypior, piszę ostrożnie bo chodzi o to aby rureczki szczypioru napełniły się masą jajeczną. Na koniec dosypujemy mąki, nie za dużo, tyle aby można było kłaść placuszki na rozgrzany szmalec, ewentualnie oliwę. Olej jakoś mi nie smakuje.I smacznego.
Wiosną smażymy takie placuszki prawie codziennie.
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród w kuchni

Post »

Marzanko, zmartwiłaś mnie że porzeczka może nie owocować. Ciekawe co jest przyczyną. Wisienki pychota, Ustroń Ci się dobrze kojarzy jak widzę :;230

Krysiu, cieszę się bardzo że zajrzałaś tutaj. I wyobraź sobie dzisiaj na śniadanie były placuszki Twojego pomysłu :) Nie za dużo miałam szczypiorku, ale smak i zapach dał. Bardzo smaczne, bo nawet najbardziej wybredny domownik zjadł z przyjemnością :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród w kuchni

Post »

Aniu i mam za swoje ;:14 od dzisiaj na ten wątek tylko po obiadku ;:136 takie kostki lodu to wspaniały pomysł, cudny :uszy i do tego placuszki ;:137 pędzę do kuchni na schabowe :;230
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród w kuchni

Post »

Pamelko a ja nie będę czytać Twoich wpisów wieczorem, teraz będzie mi się śnił piękny kotlet, głodna się zrobiłam a za późno na podjadanie :;230


Upały nie sprzyjają długiemu gotowaniu, więc przy przerobie owoców skorzystałam z cukru żelującego.
Tak powstała moja letnia rapsodia owocowa (porzeczka czerwona, morwa, ananas):
Obrazek
Obrazek

Trzy godziny w lodówce i kilka minut na kuchence, przelać do słoiczków i gotowe :D
Obrazek


Pierwszy raz przerabiałam morwę, dotąd jadłam tylko na surowo.
A przecież do mieszania z innymi owocami nadaje się bardzo dobrze.
Także na wino. Ciekawe czy uda mi się morwę ususzyć, ma mieć wtedy intensywny smak,
podobny do rodzynków. Warto spróbować. Morwa to cenne drzewo, bardzo ważne w chińskiej medycynie.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”