Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

Witam wszystkich w nowym wątku! :)

Od pewnego czasu interesuję się pieczeniem wszelkiego rodzaju, ozdabianiem ciast, ciastek itp. Pewnego dnia natknęłam się na zdobnictwo tortów w stylu angielskim, czyli pokrywanych masą cukrową. Właściwie to było to dość niedawno (pierwszy tort zrobiłam 1,5 roku temu, jednakże z masy z pianek marshmallow), a dekoracji nie wykonuję na tyle często, żeby uważać się w tej dziedzinie za jakąś specjalistkę :roll: Po prostu sprawia mi to przyjemność. Taki tort ostatnio wykonałam na 15 urodziny dla koleżanek:


Obrazek Obrazek Obrazek


Sama zajęłam się obłożeniem tortu masą i tymi prostszymi ozdobami (kulki, kwiatki, stokrotka i napis), a że czasu było mało - figurki pomogła wykonywać mi koleżanka :wink: Wbrew pozorom, wykonanie nie zajmuje wcale tak mało czasu. Oczywiście, jest to kwestia wprawy, ale łącznie z upieczeniem biszkoptu, wykonaniem czekoladowej masy maślanej (takie najlepiej nadają się pod masę cukrową, znaną też pod nazwą lukier plastyczny; pod żadnym pozorem bita śmietana!) i ozdobami zajęło mi 15-16 godzin. Oczywiście, w tym czasie znajduje się też pieczenie, studzenie itd., ale zawsze znajdzie się coś w międzyczasie do roboty. Niżej przepis na masę cukrową, porcja starcza na pokrycie jednego dużego tortu z ozdobami, na mały wystarczy połowa.

MASA CUKROWA

Składniki:
- 105ml zimnej wody,
- 5 łyżeczek żelatyny,
- 100g glukozy w proszku,
- 4 łyżeczki margaryny Planta (koniecznie!),
- olejek migdałowy,
- 1-1,5 kg przesianego cukru pudru.

Przygotowanie:
1. Żelatynę zalać wodą i odstawić na ok. 5-10 minut do nasiąknięcia.
2. Miskę z żelatyną ustawić nad garnkiem z wodą (w kąpieli wodnej) na włączonym gazie i dokładnie rozpuścić żelatynę, po czym wsypać glukozę, zamieszać i potrzymać na ogniu przez minutkę. Dodać Plantę. Gdy zacznie się rozpuszczać zdjąć z ognia i mieszać do jej całkowitego roztopienia. Odstawić do lekkiego ostygnięcia.
UWAGA: PRZEZ CAŁY PROCES NIE MOŻNA DOPUŚCIĆ DO ZAGOTOWANIA SIĘ MASY! INACZEJ WYRZUCIĆ DO KOSZA I ZACZĄĆ JESZCZE RAZ.
3. Do masy żelatynowej wlać olejek migdałowy (spokojnie, może być nawet cała buteleczek - dzięki niemu masa imituje marcepan). Wsypać trochę cukru pudru i zamieszać do połączenia. Czynność powtórzyć kilkakrotnie, aż masa będzie na tyle twarda, by dała się wyrabiać ręką.
4. Przełożyć masę do czystej miski i wyrabiać do uzyskania pożądanej konsystencji, dosypując co trochę cukru pudru.
Gotową masą można pokryć tort, a także wykonać z niej ozdoby. Masa nadaje się do barwienia - najlepsze są do tego barwniki w żelu lub proszku. Tak wygląda po wyrobieniu:


Obrazek


Zapraszam do pokazywania Waszych dzieł, tortów, dzielenia się doświadczeniami itp. Mam nadzieję, że niektórzy spróbują także tego przepisu i przekonają się co do własnoręcznych dekoracji tego typu :wink:
Awatar użytkownika
mazia77
50p
50p
Posty: 55
Od: 17 maja 2010, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

ŁAŁ SUPER....
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

Dziękuję Maziu :)

Ale... czyżby nikt poza mną nie zajmował się na forum zdobieniem tortów? :lol: Dorzucę jeszcze jeden, jaki zrobiłam, na imieniny mamy, inspirując się pewną stroną internetową:

Obrazek
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

Aniu, chyba przed moimi imieninami zgłoszę się do Ciebie :)
Cudne te Twoje torty, wyglądają przepysznie!

Sama nie zdobię tortów, nawet ich nie piekę. Jakoś lepiej czuję się w daniach obiadowych, ostatnio dietetycznych, ale słodycze, ech, zjadłoby się taki torcik :)

Aniu, zajrzyj do Sabinki/roslynn, Ona coś wie n.t. zdobienia tortów, np.tutaj
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

Baryczko, dziękuję za odwiedziny i ciepłe słowa ;:165 Miło, że zajrzałaś.
Tortów, słodyczy, ciast itp. kiedyś też nie piekłam, ale gdy jakiś czas temu znalazłam w internecie kilka naprawdę wspaniałych stron poświęconych głównie słodyczom, zaczęło mi się to podobać. A szczególnie dlatego, że jakoś słodycze trudniej chyba popsuć w wykonaniu i zazwyczaj mają smak neutralny dla każdego, tzn. łatwiej trafić w gusta.
Zajrzałam do wątku, o którym piszesz i... rzeczywiście Roslynn ma talent. Na razie tylko przejrzałam, ale lecę poczytać :wink:
A na imieniny... może spróbujesz coś zrobić masy cukrowej, własnymi siłami? :lol:
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

Ostatnio zrobiłam dwa torciki :) Pierwszy to ser z pięcioma myszkami:

Obrazek



Drugi to taki mały dwupiętrowy (naprawdę mały - dolne piętro 11cm, a górne 8cm :wink: ). Przepraszam, że w folli, ale zdjęcie było robione na szybko.

Obrazek
Awatar użytkownika
Alll
500p
500p
Posty: 623
Od: 8 mar 2009, o 20:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

To i ja się pochwalę swoim dorobkiem, a właściwie częścią.
Przyznam, że to moja największa pasja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie Alina
Ze śmietniska do rajskiego ogrodu
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

Rany jakie piękne :shock: Podoba mi się jeden najbardziej ,ale nie powiem ,bo sie wstydzę :;230
Kochane chwalcie się i piszcie jak te cuda tworzycie.
A może jakieś Wielkanocne ozdoby z masy cukrowej?????
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

PESTKA@ pisze:Rany jakie piękne :shock: Podoba mi się jeden najbardziej ,ale nie powiem ,bo sie wstydzę :;230
Kochane chwalcie się i piszcie jak te cuda tworzycie.
A może jakieś Wielkanocne ozdoby z masy cukrowej?????

A czego się tu wstydzić :;230
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Alll
500p
500p
Posty: 623
Od: 8 mar 2009, o 20:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

W klimacie ogrodniczym a więc z kwiatami.

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie Alina
Ze śmietniska do rajskiego ogrodu
Awatar użytkownika
Giecikowa
200p
200p
Posty: 355
Od: 13 lut 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

Dziewczyny a tak bardziej łopatologicznie proszę :lol: Co to jest glukoza w proszku? Czy można ją kupić w sklepie? a barwniki do masy też kupuje się w sklepach? W jakich? U mnie na głębokiej prowincji to chyba takich rzeczy nie ma :wink:
Pozdrawiam Dorota:)
Awatar użytkownika
Alll
500p
500p
Posty: 623
Od: 8 mar 2009, o 20:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

Giecikowa pisze:Dziewczyny a tak bardziej łopatologicznie proszę :lol: Co to jest glukoza w proszku? Czy można ją kupić w sklepie? a barwniki do masy też kupuje się w sklepach? W jakich? U mnie na głębokiej prowincji to chyba takich rzeczy nie ma :wink:

Glukoza to rodzaj cukru prostego, służy percepcji słodyczy i przedłużeniu trwałości. Powinna być dostępna w każdym większym sklepie spożywczym, a już na pewno kupisz ją w aptece.
Barwniki kupisz w sklepie internetowym np. Tortownia, ale nie koniecznie tylko w tym. Jest bardzo dużo takich sklepów w sieci.
Polecam barwniki Wilton w żelu. Są bardzo wydajne, wystarczy odrobina na wykałaczce. Pudrowe nadają się tylko do malowania pędzelkiem po masie. Trzeba je wtedy rozpuścić w spirytusie ( wódka się nie nadaje)

Możesz również kupić gotową masę. Tych też jest duży wybór. Pamiętaj jednak że są różne masy i mają różne zastosowania.
Inne do obkładania tortu, inne do kwiatów i jeszcze inne do figurek. Nie wolno ich mieszać z masą np do obłożenia tortu, z prostej przyczyny, zwierają tzw gumę trakagantową. Masa z jej dodatkiem jest fajna, plastyczna i super poddaje się obróbce, na torcie pokrytym kremem jednak twardnieje i pęka.

Do obkładania używam masy Pettince
do figurek masy Model Past
do kwiatów masę robię sama na bazie białka i proszku CMC ( tego z gumą )
Pozdrawiam serdecznie Alina
Ze śmietniska do rajskiego ogrodu
henry673
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 sty 2011, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Torty w stylu angielskim... i nie tylko

Post »

Torty piękne sam jestem kucharzem ale takich tortów nie upieke ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”