Apteka na działce

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Apteka na działce

Post »

goja94 ja też miałam taki przypadek ze slonecznikiem i nie ''rozgryzłam'' z czego to :( ale zjedliśmy chlebek :wink:
Krysiu czy możesz mi pomóc? Mam reumatoidalne zapalenia stawów,jestem po serii zabiegów(laser,magnetoterapia)a mam teraz taki rzut,że ledwo piszę tak mi wykręca te palce :( Mam wrażenie,że te zabiegi przynoszą efekt odwrotny,jak na razie to ograniczam się do jedzenia imbiru w ilościach hurtowych :wink: uwielbiam go.Poradź ;:180
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Apteka na działce

Post »

KRYSIU :wit Zdrówka ,wiele radości i miłych rodzinnych spotkań na Swięta Wielkanocne życzę
Obrazek
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

Święta Wielkanocne tuz ... tuż... więc na odpowiedzi czasu brak bo czekają inne obowiązki.
Wszystkim dziękuję za miłe wizyty, rozmowy i serdecznie pozdrawiam.
Spotkamy się wirtualnie po świętach a teraz zostawiam dla Was wszystkich życzenia świąteczne.

Obrazek

.
Awatar użytkownika
elusia57
100p
100p
Posty: 135
Od: 10 lip 2012, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Apteka na działce

Post »

Jeśli mogę wtrącić moje trzy grosze to Sylwio ja też mam RZS, kilka lat temu w kolejce u reumatologa ktoś mi powiedział, że bardzo dobrze jest pić wywar z gotowanych obierek ziemniaczanych, ponieważ ta mikstura wypłukuje złogi ze stawów. Zastosowałam to. Przez dłuższy czas piłam codziennie szklankę tej mikstury i mogę powiedzieć że w moim przypadku bardzo mi pomogło. Teraz piję co jakiś czas przez kilka dni, żeby objawy rzs się nie nasiliły. Gorzej z moją rwą kulszową nie mogę sobie z nia poradzić.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Apteka na działce

Post »

Ja słyszałam o wodzie z gotowanych ziemniaków, ale na kamice nerkową :?: Oczywiđcie bez soli ;:108
Awatar użytkownika
elusia57
100p
100p
Posty: 135
Od: 10 lip 2012, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Apteka na działce

Post »

Oczywiście bez soli. Każdy z nas jest inny więc zaznaczyłam, że mnie pomogła ta mikstura. A może to sugestia - faktem jest że mnie już tak nie boli i nie mam powykrzywianych rąk.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Apteka na działce

Post »

Witam pozwolę się przyłączyć do dyskusji moje RZS inaczej się objawia nie krzywi -chyba że na razie- a trwa już 24 lata tylko ciągle boli a już na zmianę pogody to lepiej nie opowiadać ,sąsiadce za to nie dawno zaczął dokuczać kręgosłup i od razu kierują na operację to ja już wolę moje boleści bo panicznie boję się operacji.Wiadomo ona ma inne dolegliwości.Może macie jakieś super rady kiedy wszystko boli i ani leżeć ,ani siedzieć ani chodzić i to trwa całymi nocami a w dzień trzeba do pracy.Każda rada mile widziana. ;:138 ;:196
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Apteka na działce

Post »

Moja córcia całkiem niedawno przeszła pierwszy zabieg (torbiel włosowa) Niestety w krótkim czasie okropny ból i choroba powraca .Przypuszczam że operacja jest nieunikniona ,no chyba ze są sposoby które zapobiegną zapaleniu.
jeśli ktos z Was przeszedł to paskudztwo i zna sposoby jak to domowym sposobem wyleczyć ,proszę się podzielić :wit
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Apteka na działce

Post »

RZS - unikamy moczenia się w wodzie, nawet samych rąk - to chyba podstawa
Awatar użytkownika
elusia57
100p
100p
Posty: 135
Od: 10 lip 2012, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Apteka na działce

Post »

Dla mnie gorsze jest zimno niż woda.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Apteka na działce

Post »

Podczytuję ....bo coś zaczyna mi się dziać z kolanami....trudno kucać,wstawać jeszcze gorzej....nie byłam u doktorów.
Mam też rwę kulszową....ta to dopiero fr..... :twisted:
Jak dopadnie to -ratujcie święci niebiescy....nawet się ubrać nie da rady....
na szczęście unieruchomiło mnie do tej pory 2 razy.....a cały czas boli lekko.
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Apteka na działce

Post »

Oj dziewczyny, nawet nie zartujcie, ze stawami nie ma zartów. Wiem cos o tym. W rodzinie mam kobietę z goścem a kolezankę z rematoidalnym zapaleniem stawów...lepiej wcześniej iść do lekarza i szybko zacząć leczyc.
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Apteka na działce

Post »

Dziękuję dziewczynki za rady,mam nadzieję że Krysia się nie obrazi za tą dyskusję.Mi osobiście wykręca palce ,zaczyna się od 2 zewnętrznych-książkowo,i ta poranna sztywność.Ja mam dość zimno w pracy(jak wiele z nas)i tego nie przeskoczę a ta przeciągająca zima daje popalić.Moja mama ma gościec a tata dnę moczanową więc jakby mam bagaż w genach,doktor na pytanie jak sobie radzić powiedział-na to nie ma lekarstwa,trzeba się nauczyć z tym żyć.Myślę że to trochę smytne ale prawdziwe.Mam świetną książkę o ziołach,często z niej korzystam z efektami w przypadku mojego syna który alergię i atopowe zapalenie skóry,ale dział o choroibach reumatycznych jest słaby i prawie zero porad a z ziól:
Papryka-a dokładniej kapsaicyna ,która jest składnikiem wielu maści
Wiesiołek dwuletni-głównie chodzi o olej z jego nasion
Len zwyczajny-również olej
Kurkuma długa-znamy
Pokrzywa-wszyscy znają bolesny sposób bicia pokrzywą :wink: ale można też pić napar z 1 łyżeczki suszonej pokrzywy
Imbir-powszechnie nam zany(osobiście jem w b.dużych ilościach)
Zielona herbata
Ananas
I mniej znane
Czarci pazur-w książce pisze że nie potwierdziły badania kliniczne
Złocień maruna-wyciąg hamujeniektóreprocesy odpowiedzialne za RZS
Wierzba-kora zawiera salicynę
Kadzidłowiec indyjski-żywica jest popularnym lekiem w medycynie ajuwerdyjskiej
To tyle odemnie.Buziaczki ;:196
Ach jeszcze pytanie do Elusi-czy mam po prostu ugotować obierki,zlać wodę i wypić ją?Ile tych obierek i wody?Tak na równi?
Pozdrawiam Sylwia
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”