Apteka na działce

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
akrim26
100p
100p
Posty: 151
Od: 25 cze 2012, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Apteka na działce

Post »

Krysiu, wiesz może coś na temat potasu - a dokładniej, jego nadmiaru w organizmie? Jakie są oznaki somatyczne i jak się go pozbyć? Wszędzie jest o niedoborach - a o nadmiarze, niestety nie :cry:
pozdrawiam - Mirka
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Apteka na działce

Post »

Pozwól, ze się powymądrzam na temat soków w dietach oczyszczających - jeśli robisz soki sama - sokowirówką, to rewelayjnie jest dodać spory kawałek imbiru. Oczywiscie korzeń. Widziałam w programach Gillian McKeith na BBC
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

ganio4 - Kasiu masz rację - odpowiednia dieta potrafi czynić cuda. Ne jednokrotnie wyciągała mnie z głębokiego zdrowotnego dołka a potem jak to w rodzinie ... gotujesz ... smakujesz i znów wracasz do typowego menu.
Jednak od czasu gdy zostaliśmy w domu oboje z mężem inaczej to wszystko wygląda.

Mam dużo więcej czasu i menu przemyślane na kilka dni do przodu.
Unikając konserwantów w gotowej żywności wędlina do chleba jest mięsko gotowane w zalewie sporządzonej wg własnych upodobań ale tylko naturalne dodatki.
Ostatnio robiłam pierś z kurczaka gotowana w zalewie dwa razy po 5 minut ( wieczorem i rano) wspaniale pachnie a smakuje ... nie ma słow aby opisać tylko trzeba spróbować.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poniżej golonka peklowana w soli morskiej i własnych ziołach na sucho p[rzez 5 dni a potem ugotowana w specjalnej rurce ale może byc też słoik
Obrazek

To są wędliny, które można zajadać do woli i bez wyrzutów sumienia bo nie zaszkodzą.
Do tego chleb całkiem inny niz ten serwowany na półkach sklepowych, który ma wszystko... :;230 i ... trochę mąki najczęściej pszennej,na którą mnóstwo ludzi jest uczulonych lub ma nietolerancje nie wiedząc o tym i choruje na różne przypadłości.

Tak wygląda - piekę raz na tydzień i swobodnie wystarcza. Smakuje do wszystkiego i tarktuje się go jak normalny chleb.

Obrazek

Opracowany przez Instytut naukowo-badawczy im Profesora Ryszarda Lorenca w Krakowie

http://www.instytutirl.com.pl/index6.php

Chlebek z odpowiednia proporcją kasz pomaga ludziom z cukrzycą, osteoporozą, nowotworami, złą przemiana materii ale nie będę się rozpisywać bo wszystko jest dokładnie opisane - podlinki po lewej stronie i gotowe opisy.

elusia57 przykro ale nie korzystałam z żołędzi i nie pomogę. jedynie szukanie w sieci zostało.

BozenkaA faktycznie napar z kwiatów ślazu, kwiatów lipy i nagietka to wspaniała zabawa i czysta magia dziejąca sie na naszych oczach.

Pytasz o przepisy na herbatki z suszonych przez siebie ziół?
ale o jaki rodzaj Ci chodzi - smakowe czy na określone schorzenie bo coś pisałaś o kaszlu ...?

cozapiachy to prawda kwiaty i liście pysznogłówki są wspaniałym aromatycznym dodatkiem . Mrożę je aby mieć zapas na zimę.
ma też wiele cennych właściwości leczniczych i polecam stronę dr. Henryka Różańskiego
- bardzo dobrze i przystępnie opracowana.

Monarda ? pysznogłówka w fitoterapii >>> http://rozanski.li/?p=938

hala67 i jak smakował chlebek z mąki żytniej ?
Ja tez piekłam ale zawsze kupuje te pełnoziarniste i jeszcze czasami dosypuję otręby.

iwona0042 tez mam cytryńca ale powoli się rozrasta - dla mnie to żółwie tempo. Jednak gdzieś wczytałam ,że po kilku latach potrafi nadrobić w jednym sezonie jak juz się zadomowi na dobre. Mój ma chyba 3 lata to już czas.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

konwalia12 dzięki za przepis . Kremu tym sposobem nie robiłam bo głównie robię wyciągi na alkoholu, na glicerynie i wyciągi na oleju.
Mam zamrożone płatki nagietka i na pewno spróbuję.

PESTKA@ nie ma obawy - nie wybuchnie ale to także zalezy od temperatury. Zawsze schładzam przed otwarciem.

wielkakulka chyba już skopiowałaś ten przepis - tak coś pamiętam.
Jest na stronie 58 a może chodzi Ci o ten ostatni z dodatkiem kaszy gryczanej ?
akrim26 pisze:Krysiu, wiesz może coś na temat potasu - a dokładniej, jego nadmiaru w organizmie? Jakie są oznaki somatyczne i jak się go pozbyć? Wszędzie jest o niedoborach - a o nadmiarze, niestety nie :cry:
Mireczko najprościej będzie jak wpiszesz w wyszukiwarce słowo Hiperkaliemia wtedy otrzymasz odpowiedź na swe pytania .
Gdyby cos nadal było niejasne to pytaj .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

Na zakończenie dnia napiszę trochę wiadomości na temat oczyszczania układu oddechowego bo czas ku temu odpowiedni a i schorzenie dotyczy wielu osób u których występują częste infekcje, nałogowi palacze , osoby rzucające palenie itp

Często spotyka się ludzi zachrypłych, pochrząkujących, pokasłujących.
Większość z nas przyzwyczaja sie do tego i nie traktuje jako choroby , w czym najczęściej utwierdzają ich lekarze stwierdzeniem, że to nic takiego; bo to taka nasza taka uroda...
W rzeczywistości wieczna chrypka, a także częste odchrząkiwanie i pokasływanie mogą świadczyć o grzybicy dróg oddechowych wywołanych przez grzyby Candida, które wrastając w błonę śluzową tworzą w niej nadżerki stanowiące wrota, przez które do organizmu wnikają toksyny będące przyczyną wielu poważnych chorób.

W usunięciu grzybicy dróg oddechowych niezwykle skuteczny jest napar ziołowy.
Przygotowanie naparu

Oczyszczanie dróg oddechowych

Składniki:
>>> 2 łyżki stołowe siemienia lnianego,
>>> 2 łyżki stołowe kwiatu wrzosu
>>> jedna łyżka stołowa korzenia omanu
>>> jedna łyżka stołowa liści melisy


Napar należy przygotować wieczorem.
Składniki wsypać do litrowego termosu i zalać wrzątkiem. Uzyskamy 3 szklanki naparu i należy je wypić następnego dnia w przerwach między posiłkami, tj. co najmniej 30 minut przed posiłkiem i 40 minut po posiłku, najlepiej małymi łykami.
Napar należy stosować 6 tygodni.
W przypadku, gdy stan zdrowia tego wymaga, kuracje należy ponawiać, robiąc między nimi trzytygodniowe przerwy.

Działanie naparu
Napar ma działanie ogólnie wzmacniające, nieco moczopędne oraz świetnie oczyszcza drogi oddechowe i przełyk, przynosząc szybką ulgę, również przy refluksie żołądkowo-przełykowym.
UWAGA !!!
Naturalnym objawem usuwania przez organizm grzybicy dróg oddechowych jest uwalnianie olbrzymiej ilości gęstej wydzieliny.
Starszym dzieciom też można podawać ale zmniejszona dawkę.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Apteka na działce

Post »

Witaj Krysiu ! Czytam Twój wątek i podziwiam za chęci i samozaparcie oraz pomysłowość. ;:63 Ja zawsze sobie obiecuję, że zmienię swój tryb życia, ale jakoś mi to nie wychodzi. Mam chyba syndrom "pustego gniazda" Z chwilą opuszczenia domu przez dzieci z roku na rok coraz bardziej robię się leniwa i nie chce mi się wymyślać potraw tylko do męża i dla mnie :( Może Twoje pomysły w końcu mnie zmobilizują do zmian .Pozdrawiam Pozdrów Ostródę ode mnie. Spędziłam w tym mieście wiele wspaniałych lat.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

perdii witaj sąsiadeczko ;:196
O lenistwie u mnie mowy nie ma bo zbyt wiele interesujących mnie spraw odkładałam na czas gdy zostaniemy sami w domu i częściowo na czasy tzw emerytki...
dziewczynki z domu odeszły bardzo wcześnie bo zaraz po szkole podstawowej z racji wybranych szkół poza domem a ja pracując na 2 etaty aby wraz z mężem móc dzieciom dać takie wykształcenie jakie wybrały trułam się specyfikami z apteki bo już miałam dość zwariowana alergię.
Syndromu 'opuszczonego gniazda" nie czuję bo następowało to stopniowo, poza tym często odwiedzamy się . Wieku emerytki też jeszcze nie osiągnęłam a nie pracuje już 13 lat bo jestem na rencie. Mam zapełniony czas na maksa i nauczyłam się dbać o nas oboje pod względem zdrowia bo dwoje to jak babcia mówiła "Boża liczba "
Nie mamy kuchni osobnej czyli gotowania dla męża i dla mnie osobno . Dostosowuję więcej pod swoje potrzeby a on zajada to jako tzw profilaktykę i jak do tej pory to wychodzi mu na dobre bo lekarza nie widział od ponad 10 lat i na nic nie narzeka.
Oby tak było jak najdłużej

Wszystko co przygotowuję do jedzenia zjada także mąż i nie przymuszam ale bardzo się cieszę,że jest otwarty - jedno ale z jego menu mięsa nie usunę bo bardzo je lubi i przytacza zaraz rożne informacje,że to nienormalne dla człowieka bo bo bo ... i tu następuje wykład... :;230
CHLEB TYPU KR-IRL smakuje mu i twierdzi,że jest bardzo wygodny bo wyjmuje się tyle mini chlebków ile trzeba i nic się nie marnuje. Jedynie trzeba dać sobie chwilę aby przyzwyczaić sie do niego.... :;230

Ten chlebek daje kilkugodzinne uczucie sytości i spora dawkę energii rozłożona w czasie. Przy otyłości i cukrzycy warto spróbować choć przez jakiś czas spożywać go - wystarczy po 2 porcje rano i wieczorem aby spełnił nasze oczekiwania.
Mieszanka z odpowiednia proporcją otrąb powoduje, że zaparcia , które są dolegliwością wielu ludzi szybko ustępują.. Wzdęcia tj. pęcznienie błonnika odbywają się w garnku, a nie w naszych jelitach. Wobec tego eliminujemy również i tą przykrą dolegliwość finalnie.

Poniżej cytuje dla zachęcenia
Szczegółowa identyfikacja chleba typu KR-IRL
1. białko roślinne 10,5%
2. tłuszcz roślinny 2,9%
3. węglowodany 78,9%, tzw. NISKIE WĘGLOWODANY, tj. GLUKOZA NATURALNA.
4. witaminy: z grupy B (B1, B2, B6, PP), E
5. składniki mineralne: fosfor, wapń, magnez, cynk, żelazo i mangan
6. błonnik 3,2%
7. woda ok. 5-7%

Taka kompozycja składników, również kolejność przygotowania tj. gotowanie, a następnie pieczenie tworzą strukturę żywieniową, która poprawia wszelkie parametry zdrowotne organizmu człowieka.

CHLEB typu KR-IRL zawiera niskie węglowodany, naturalną glukozę, która stabilizuje POZIOM CUKRU we krwi, na ok. 4-5 godzin !
Glukoza naturalna to ryż, wszystkie kasze, owoce, warzywa

Poziom cukru po spożyciu chleba pszenno /żytniego wynosi 74% wzrostu, po chlebie razowym 39%, po czystej glukozie 74%.
Są to tzw. wysokie węglowodany ( wszystkie od > od 26,01% wzrostu) niezdrowe dla człowieka.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Apteka na działce

Post »

Krysiu, nie miałam pojęcia o tym wspaniałym chlebie ;:3
Dziękuje ;:cm
Kasia
Awatar użytkownika
elusia57
100p
100p
Posty: 135
Od: 10 lip 2012, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Apteka na działce

Post »

christinkrysia dziękuję bardzo za chęć pomocy w znalezieniu przepisu, w necie szukam cały czas przepisu z żołędzi jak na razie bez skutku. Jak na razie znalazłam przepis na kawe z żołędzi.
Pozdrawiam Elżbieta
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Apteka na działce

Post »

Dziękuję Krysiu za wiadomości na temat chlebka. Chyba wypróbuję. Znalazłam w necie przepis podstawowy czyli kasza i ryz.Czy coś jeszcze dodajesz? Chodzi mi do środka nie posypka na wierzchu.
To obie jesteśmy rencistkami ja na rencie jest od urodzenia córki czyli od 26 lat.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Apteka na działce

Post »

Ślicznie dziękuję za podpowiedż co do piwka imbirowego.Pewnie to była przyczyna eksplozji butelek u mnie :wink: Ja tez proszę o przepis na ten cudny chlebek ;:180
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Apteka na działce

Post »

Kasia
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Apteka na działce

Post »

Krysiu, mam pytanie odnośnie chlebków. Czy rzeczywiście tak jak jest podane w przepisie pieczesz je ok. godziny w tem.250' ?
Kasia
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”