Apteka na działce

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

Opis kolejnych 3 ziółek z zestawu KOMPLEKSOWA KURACJA OCZYSZCZAJĄCA Z TOKSYN I LEKÓW

ZIELE RDESTU PTASIEGO
Pobudza wydalanie z organizmu toksyn.
Ponadto działając przeciwzapalnie w drogach moczowych niszczy bakterie będące przyczyną tych zapaleń.
Niszczy także bakterie w przewodzie pokarmowym.
Rdest zwiększa wydalanie moczu, a z nim szkodliwych produktów przemiany materii.

Zapobiega krystalizacji związków mineralnych w drogach moczowych, a tym samym powstawaniu i wzrostowi kamieni moczowych.
W medycynie ludowej uważany jest za lek przeciwcukrzycowy i lekko obniżający ciśnienie.
Wykorzystywany jest także w leczeniu zapaleń dróg oddechowych, zapaleń gardła, angin i nieżytów oskrzeli.
Stosowane zewnętrznie wyciągi z rdestu przyspieszają gojenie się ran. owrzodzeń i oparzeń.
Rdest może być polecany ludziom starszym, bowiem przeciwdziała demineralizacji kości.

KORA WIERZBY
Stosuje się w nieżytach jelit, biegunkach, krwawieniach z przewodu pokarmowego itd.
Dzięki salicylanom ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwzakrzepowe.
Pomocna jest w leczeniu schorzeń reumatycznych, nerwobólach, stanach pobudzenia nerwowego,
bezsenności, oraz chorobach przebiegających z podwyższoną temperaturą ciała.
Zewnętrznie w postaci okładów na rany i wrzody oraz do kąpieli nóg przy nadmiernym poceniu się.
UWAGA:
Osoby uczulone na salicylany

To właśnie z kory wierzbowej uzyskano kwas salicylowy. Stał się on prekursorem najbardziej znanej na świecie substancji leczniczej:
KWAS ACETYLOSALICYLOWY potocznie to nazwa ASPIRYNY.
Działanie odwarów z kory wierzby jest jednak powolne, ponieważ zawierają znacznie mniej salicylanów, niż wynoszą dawki preparatów syntetycznych.

LIŚCIE BRZOZY
Liście brzozy wzmagają wydzielanie moczu i potu, a wraz z nimi chlorku sodu i zbędnych oraz szkodliwych metabolitów azotowych, czyli mają właściwości przeciwobrzękowe i przeciwartretyczne.
Wykazują również działanie odkażające drogi moczowe oraz odtruwające Wykazują także przeciwzapalnie i przeciwbólowe.
Długotrwale podawane mogą powodować rozkruszanie złogów moczanowych i wypłukiwanie piasku moczowego z dróg moczowych.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Apteka na działce

Post »

Tak Krysiu, to wszystko prawda, tylko że moja lekarka przygotowuje mieszanki sama, i w zależności od dolegliwości, po gruntownym badaniu, dodaje lub ,,odejmuje'' coś co mi laikowi wydawałoby się nieszkodliwe. A w każdej łyżce mieszanki zawsze znajdzie się różnica w ilości kwiatków, listków czy kory.
Twoja wiedza Krysiu... ;:180
Pozdrawiam ;:3
Kasia
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Apteka na działce

Post »

Masz rację Krysiu.
Też uważam, że po trzech tygodniach ziołowej kuracji powinno się albo zmienić jej skład, albo zrobić sobie tygodniową przerwę.
Można kupić też gotowe mieszanki w sklepach ze zdrową żywnością.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Apteka na działce

Post »

Witaj Christinka ;:3
Dawno nie pisałam na twoim wątku ,
serdecznie Cię pozdrawiam i zyczę duzo pogody ducha i tego zapału , żeby Ci nie zabrakło ;:196
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Apteka na działce

Post »

Christo pozwoliłem sobie wkleić u Ciebie przepis na piękny ogródek ziołowy w pojemniku, wszystkie informacje pochodzą z encyklopedii, 'Tajemniczy świat ziół'.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

Matemax wszystkie dane w pigułce - dziękuję. Już piękna donica kusi swym wyglądem.
Świetny przepis na mały ziołowy ogródek - zdjęcie, porady i podstawowe wiadomosci.
Ja w tym roku planuję zrobić eksperyment z miętą z racji jej "rozłażenia się" po ogrodzie i uprawiać ją systemem Grow upside down czyli "zielonym do dołu".
Z tym, że zrobię w pojemniku nie tylko otwory na dole ale i w bocznych ściankach.
Może i inne też trafia do eksperymentu ... zobaczymy.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Apteka na działce

Post »

To wpadłyśmy na ten sam pomysł.
Mnie juz nawet forumki podarowały w prezencie taki pojemnik z dziurami.Mam tylko dylemat co w niego wsadzic - zioła czy poziomki ? ;:24
Chyba dokupię jeszcze jeden pojemnik. ;:112
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

Grażynko czy masz zdjęcie swego pojemnika i jeśli można to gdzie coś takiego można kupić ?
Ja planuję zaadoptować do tego pomysłu wiaderka plastykowe o pojemności przynajmniej 5 litrowej i większe.
Oczywiscie ze 3 na próbę ale jakie zioła to jeszcze przemyślę .

Oryginalne pojemniki i pomysł mozna zobaczyć pod tym adresem
http://www.youtube.com/watch?v=Lax0GbCB ... re=related
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

Opis ostatnich 3 ziółek z zestawu KOMPLEKSOWA KURACJA OCZYSZCZAJĄCA Z TOKSYN I LEKÓW

KŁĄCZE PERZU
Kłącza perzu mają właściwości odtruwające i lekko moczopędne.
Dzięki krzemionce, perz również działa korzystnie na skórę, błony śluzowe, tkankę łączną, narządy wewnętrzne i naczynia krwionośne.
Hamuje odkładanie się cholesterolu w naczyniach krwionośnych oraz przeciwdziała stłuszczeniu wątroby.
Kłącza perzu mają także działanie antybiotyczne, przeciwgorączkowe i żółciopędne.
Perz pomaga również w zaparciach i otyłości.
Jako ciekawostkę podaję przepis na piwko - warto spróbować bo nawet smaczne. ;:136
PIWO O WŁAŚCIWOŚCIACH LECZNICZYCH.
Robimy je w następujący sposób:
wysuszony perz kroimy na drobne części i gotujemy z drożdżami i chmielem w taki sposób jak piwo domowe.
Pijemy po 2-4 razy dziennie po szklance płynu.


KORZEŃ ŁOPIANU
Działa odtruwająco na organizm, łagodnie przeczyszczająco, moczopędnie, napotnie,
przeciwreumatycznie i antybiotycznie.
Pobudzający procesy trawienne , przemianę materii i pomaga w walce z otyłością.
Liście wykazują łagodnie przeczyszczające i moczopędne działanie.

Nasiona ? przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i obniżające poziom cukru we krwi.

OWOCE BZU CZARNEGO
Owoce i kwiaty bzu mają działanie moczopędne, napotne i oczyszczające organizm z toksyn.
Wykazują działanie lekko przeczyszczające i przeciwbólowe.
Kwiaty natomiast posiadają właściwości przeciwzapalne.
Znacznie rzadziej stosowana kora ma działanie moczopędne, a w medycynie ludowej uważana jest za środek wspomagający odchudzanie.

Uwaga na bez
Nie należy spożywać niedojrzałych lub świeżo zerwanych owoców bzu.
Owoce powinny być suszone bądź przetworzone ? w procesie suszenia lub gotowania rozkładana jest szkodliwa sambunigryna.
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Apteka na działce

Post »

To może ja zaprezentuję swoje wiaderko :D .
Co prawda pełni funkcję raczej ozdobną ale niewykluczone że dorobię inne :wink: .
Obrazek
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Apteka na działce

Post »

Aga świetnie to wygląda, sama to zrobiłaś :?:
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Apteka na działce

Post »

Tak to moje skromne dzieło :oops: .
Tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=146
pisałam po kolei co i jak :D .
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

Agnieszko widziałam coś podobnego w TV wiele lat temu.
Świetna sprawa i myślę, że przyjemnie się patrzy na elementy dekoracyjno-uzytkowe zrobione własnymi rękami i pomysłem prawda?
Dzięki Tobie wrócił pomysł - z daty wpisów rozumiem, że zrobiłaś to w ubiegłym sezonie i ciekawa jestem ile donica wytrzyma ?
Jaka jest jej pojemność ?
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”