Sztuka Afirmacji

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Sztuka Afirmacji

Post »

- temat -
Afirmacja i stosowanie jej w życiu, praktyce.
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Afirmacja jako akceptacja nie jest wg. mnie pozytywna, gdyż często nie bywa szczera w otaczającej nas rzeczywistości. Jedynie afirmacja będąca psychotechniką jest w stanie prawdziwie wynurzyć z ludzi proces autosugestii i być pomocną w logicznym kojarzeniu dobra ze złem.
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Tak, częściowo można z tą koncepcją przez Ciebie się zgodzić ale generalnie umacniając się w dobrych i silnych emocjach a osłabiając te negatywne uzyskamy znacznie lepszy komfort życia
Jest tylko jeden problem a w zasadzie nie jeden, trzeba mieć czas i silną motywację na te psychozabawy ze sobą
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

Świetny temat. :D
Stosowałem teksty afirmacyje przed wielu laty, z powodzeniem , odniosłem zaplanowany sukces. Jestem zwolennikiem tej metody z jednym zastrzeżeniem, sama nie dziala. Trzeba miec wielkie marzenie , odciąć się od negatywnych informacji i uwierzyć .
Ciekaw jestem innych opini i doświadczen.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

AdministratorJ pisze:Tak, częściowo można z tą koncepcją przez Ciebie się zgodzić ale generalnie umacniając się w dobrych i silnych emocjach a osłabiając te negatywne uzyskamy znacznie lepszy komfort życia
Jest tylko jeden problem a w zasadzie nie jeden, trzeba mieć czas i silną motywację na te psychozabawy ze sobą
Drogi adminku! Jedynie bardzo niewielki odłamek ludzkości posiadł umiejętność filtrowania negatywnych emocji , a po drugie nie ma osoby, która byłaby na tyle inteligentna i mocna psychicznie, aby znać przynależność dobrych emocji do pozytywu a negatywnych do negatywu. Jeśli bowiem odczuwa się jakiś wewnętrzny bodziec, to fakty zewnętrzne przysłaniają nam w 90%-ch to, co nam akurat byłoby najbardziej potrzebne do poczucia wewnętrznej harmonii. Świat zewnętrzny to nie dusza. Gdybyś miał szukać własnego ego zobaczyłbyś jak się niestety mijasz z realną egzystencją.
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Teoria teorią a życie .. życiem... skąd my to znamy ... :wink:
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

AdministratorJ pisze:Teoria teorią a życie .. życiem... skąd my to znamy ... :wink:
To prawda! :D
Czasami to czego faktycznie człowiek potrzebuje do szczęścia nie jest częścią codzienności. :wink: Bardzo wiele osób postępuje własnie wbrew temu, co dla nich jest najlepsze lub zamykają swe ego dla wszystkiego ,co im tak naprawdę jest potrzebne do osiągnięcia równowagi pomiędzy duszą, a ciałem. :wink:
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

W szkołach , rodzice w domu , nie uczą marzyć na wielką skalę , a jak nie masz marzeń to zaczynasz myśleć negatywnie (a co jak nie wyjdzie).
Afirmacja jest tylko dla ludzi z marzeniami Oni nie zastanawiaja się jak to dziala , Oni ją stosują :D
Awatar użytkownika
wmka
50p
50p
Posty: 64
Od: 13 maja 2007, o 11:19
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

Dawno tu nikogo nie było, ale spróbuję odświeżyć temat, bo mam w tej dziedzinie pewne humorystyczne doświadczenie. Otóż był czas, że przez rok uczęszczałam do studium psychotronicznego w Łodzi. Po zajeciach na temat afirmacji i po przeczytaniu kilku książek postanowiłam sobie wybrać kilka afirmacji i zacząć sprawdzać ich działanie. Wybrałam sobie afirmację, której fragment brzmiał następująco: ..."spływają do mnie pieniądze z niewyczerpanych źródeł"... Po kilku tygodniach stosowania tej afirmacji sąsiadka z góry zalała mi łazienkę. Zgłosiłam szkodę do PZU i otrzymałam odszkodowanie. Nie łączyłam wtedy jeszcze tego zalania z moją afirmacją i powtarzałam ją nadal. Po kilku tygodniach padał deszcz i mimo, że mieszkam na trzecim pietrze, to woda z dachu przeciekła jakimiś kanałami do mojego mieszkania (sąsiadkę z czwartego piętra woda ominęła). :lol: Zalało mi róg pokoju przy oknie.Znowu zgłosiłam szkodę do PZU i znowu otrzymałam odszkodowanie...Wtedy uświadomiłam sobie, że to niewyczerpane źródło pieniędzy z mojej afirmacji, to...PZU , a pieniądze spływają dzięki zalaniu mieszkania. Przestałam stosować tę afirmację, a raczej ją zmodyfikowałam i muszę powiedzieć, że to działa, ale nie trzeba być zbyt pazernym... :D
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Afirmacja

Post »

aurynka pisze: Jedynie afirmacja będąca psychotechniką jest w stanie prawdziwie wynurzyć z ludzi proces autosugestii i być pomocną w logicznym kojarzeniu dobra ze złem.
Jak to rozumieć, co masz na myśli?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Skutki afirmacji

Post »

Po zajeciach na temat afirmacji i po przeczytaniu kilku książek postanowiłam sobie wybrać kilka afirmacji i zacząć sprawdzać ich działanie.

Zachęcam do przeczytania opowiadania pod tytułem Małpia Łapka, znajdowało się
w tomie sprzed kilkudziesieciu lat pt Opowieści z dreszczykiem.Mowa jest o spełnianiu
życzeń, na skutek działań magicznych,czy jak kto woli je nazywać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”