Jak walczyć z migreną? ...

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ja to znam w wersji o nauczycielach: stary i młody nauczyciel :D, ale Twój wniosek jest jak najbardziej słuszny ;:63 szkoda tylko, że tak mało realny ;:174
Cóż,życie...
Monika
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Fakt ze malo realny. Ja ponad 40 lat szarpalem sie na pieknym kawalku planety w samym srodku Europy i dopiero bardziej w lewo odkrylem, ze panstwo moze byc przyjazne, urzednik chce zalatwic twoj problem, zawieszenie w aucie wytrzymuje tyle ile napisano w instrukcji, a säsiad nie kosi trawnika w weekendy.
I przestajesz martwic sie o doczesnosc, rozwijasz sie i uczysz tego na co nigdy nie bylo czasu, wiedzac ze piramida finansowa pod nazwä ZUS ( Zanim Umrzesz Sfinansuj) nie obierze cie dokumentnie, oferujac w zamian Wielkie Nic.
Stres powstaje najczesciej gdy nie masz poukladanych spraw na jutro. jeśli masz pewnosc przyszlosci, mozna osiagnac balans miedzy potrzebami ciala i duszy.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Jerome, ale tu jest nasza ojczyzna ;:4 pisze to trochę ironicznie, bo siostrę mam w Północnej Nadrenii - Westfalii , córkę na Malcie, a przyjaciółkę w Anglii :cry: Fakt, że może mają mniej stresu, ale tęsknią... Na pewno nie za ZUS-em :D ale za ludźmi tak... chociaż czasem im zazdroszczę - i Tobie też :), ale czasem, no i trochę:)
Cóż,życie...
Monika
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

O i umknęło mi... nie przychodziły zawiadomienia na pocztę ..Jeromemasz racje .. ale coś w tym jest troszkę trzeba wrzucić na luz ja tak pracuje nad sobą i też tak jak Ty aleksdla mnie rozładowanie stresu to praca fizyczna albo długie spacery.. wiec porą zimową spacery a reszta w zależności od mozliwości to praca.
Pracuję cały czas nad "głupimi " myślami :;230 i staram się pozytywy widzieć każdą sytuację na ile to możliwe..
A jezeli chodzi o picie wody to różnie to bywa ale staram sie duzo pić .
Każdy jest lekarzem dla siebie ..
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

juda, mamy wiele wspólnego :wit ja mam to szczęście, że mieszkam na wsi, pod lasem, więc mam warunki, żeby rzeczywiście się zrelaksować. Tylko z tą pracą nad umysłem trochę gorzej, z trudem "wyłączam myślenie", najlepiej mi się to udaje, jak już padam ze zmęczenia:)
Cóż,życie...
Monika
Jerome
100p
100p
Posty: 199
Od: 30 sie 2012, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Tez mieszkam na wsi i mysle ze to jest najlepsze lekarstwo na wszystko. A jak juz wieczorem padam na pysk to zdrowiej sie spi :wink:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 15&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Macie rację ze mieszkanie na wsi ma plusy..oj tylko żeby tak udawało się wrzucić na luzik ....teściowa 91 lat a jaka maruda...czasem i mnie sie udziela
A powiem Wam ze ja dużo w sobie wypracowałam i całkiem inaczej podchodzę do wielu spraw .. prowadzę bardzo aktywny tryb .. lubię wycieczki w góry ostatnio z PTTK-u pieszo w obydwie strony na Kasprowy ach jak cudownie było z grupą z przewodnikiem .
mam przyjaciółkę sąsiadkę i tak wspólnie coś wymyślamy albo kijki albo wyczerpujące wycieczki rowerowe..a rozmowa o wszystkim ogóle mieć bratnia duszę :tan
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Masz dużo samozaparcia, gratuluję ;:138 ja ,niestety, na wycieczki już nie mam czasu, w tym roku nawet na jagody nie poszłam ani raz,chociaż las mam za płotem :cry: wszystko przez zmianę miejsca pracy :( weekendy oczywiście przepracowane w ogrodzie, a potem przy robieniu przetworów, mam nadzieję, że chociaż starczy mi czasu na zbieranie grzybów:)
Cóż,życie...
Monika
Awatar użytkownika
hotie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 7 cze 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

grazia72 pisze:Ostatni atak to ewidentna wina STRESU :( Miałam bardzo nie przyjemną rozmowę przez telefon i jak tylko się rozłączyłam od razu migawki ;:223 przez pół godziny nie mogłam nic zobaczyć, od razu wzięłam tabletkę to tylko mdłości bez bólu głowy się obyło.... kawy mogę nie pić, sera i czekolady nie jeść ale jak się nie stresować ... no jak?
Zgodzę się. Stres to najgorszy z możliwych wywoływaczy, możesz ograniczyć inne czynniki, wszystkie już chyba wyłączyłam łącznie z czekoladą, da się przeżyć, wody może nie piję tyle ile trzeba. ;:218
Wystarczyła paskudna przygoda w Nowy Rok i moja nadzieja na to że wygrałam z migreną prysła jak bańka mydlana :(
Przypłaciłam to 3-dniówką i mimo że pod wzięłam tabletkę dość wcześnie niewiele pomogła. Znowu żyję w strachu a było już tak dobrze ;:145
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ja dokładnie to samo 3 miesiące miałam spokój i 2 stycznia znowu migrena...
po tabletkach trochę mnie przymuliło ale ból nie był tak straszny :(
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
Awatar użytkownika
hotie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 7 cze 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Przyznaję że tabletki które mam to rewelacja ale mam problemy z żołądkiem, drugi dzień dochodzę do siebie.
Mnie przymula sam ból, nie jest może silny ale męczący strasznie, bez tabletek nie dałabym rady normalnie funkcjonować :(
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Mam tak samo, dlatego postanowiłam po latach udać się do neurologa. Szkoda żołądka i jelit.
Awatar użytkownika
_Kasia_
100p
100p
Posty: 168
Od: 26 lip 2012, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: .... blisko morza ....
Kontakt:

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Niestety musze dołączyć do Waszego grona. ja też Migreny mam "od zawsze". nasilają sie jesienia i wiosną. Teraz czasem zdarza się, że codziennie musze brac tabletkę. Staram się jak ćmi nie myślec o tym, ale gdy czuję, że powoli "mózg zaczyna mi wypływać nad oczami" - siegam po prochy :(

Wczoraj dopchałam się do 'N-tego' neurologa i jako jedyny zlecił tomografię, którą mam na 07.02. Mam tez krzywy odcinek szyjny kręgosłupa. Nie wiem.... czekam. Przepisała mi Cini - ale nie wykupię, bo podobno ma podobne działanie do Ketanolu - po którym już wylądowałam na izbie przyjęć (chciałam dobrze - tylko 1 tabletka i delirka...ehhh)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”