Jak walczyć z migreną? ...

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

A na czym polega działanie tego rezonatora?
Roxana20
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 7 sie 2012, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Z tego co mi lekarz tłumaczył, to wysyłane są fale, które powodują regenerację energetyczną organizmu, mówiąc prościej jak ktoś choruje na cokolwiek to zostaje zachwiana harmonia całego organizmu co powoduje jego osłabienie no i rezonator działa w ten sposób ze leczy daną przyczynę schorzenia przywracając jednoczenie harmonie w organizmie, czyli po prostu wzmacnia go od wewnątrz, to co wszyscy próbujemy zrobić różnymi lekarstwami. Nie bardzo to rozumiałam jak mi to lekarz tłumaczył ale sama po sobie widzę, ze czuje się dużo lepiej, nawet kataru żadnego, nic, więc jakiś sens w tym wszystkim jest. Najważniejsze, że migrena minęła
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Z moją migreną walczę, już od wielu lat, oczywiście przy pomocy neurologa. Robiłam masę badań, żeby wykluczyć inne choroby.W końcu pozostała już tylko migrena. Teraz jest lepiej, ale bywały okresy, że ataki miałam co tydzień, prawie w każdy weekend! M. mi dokuczał, że nie mogę żyć bez pracy i dlatego w wolne dni mam ataki! Prawdopodobnie organizm odreagowywał silne napięcia i stres z całego tygodnia. Próbowałam wielu leków przeciwbólowych i typowo przeciwmigrenowych. Z tych pierwszych pomaga ketonal forte (mam zawsze w torebce), ale tylko wtedy, gdy wezmę w stadium początkowym, wtedy pozostaje "ćmienie", o którym pisało tu wiele osób. Najgorzej jest, gdy budzę się rano z potwornym bólem - wtedy tylko relpax - na receptę. To pierwszy skuteczny -w moim przypadku lek. Rzeczywiście pomaga, nie wchodzę w etap wymiotów, po mniej więcej godzinie od zażycia tabletki jestem do życia:) Ale naprawdę wielu już próbowałam. Dlatego uważam, że każdy musi dopasować sobie lek przy pomocy neurologa, nie da się tego zrobić szybko, trzeba wielu prób. Takie są moje doświadczenia. Ale na pewno nie można robić tego bez lekarza.
Cóż,życie...
Monika
Roxana20
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 7 sie 2012, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Po 10 latach walki z tą chorobą mogę śmiało powiedzieć, że nie da się dobrać takiego lekarstwa który przyniesie ulgę w 100 % i mówię tu o lekach farmakologicznych. W dobie tak wysoko rozwiniętej medycyny i tak jesteśmy brani z króliki doświadczalne, paranoja.. dlatego może warto uczyć się na czyiś błędach i posłuchać dobrej rady.

Pozdrawiam
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

To znowu ja :wit . Testuję teraz dla mnie nowy lek o nazwie Rizaliv. Dostałam go we Włoszech i ponoć na receptę jest bezpłatny, jak na razie rewelacji nie widzę, w możliwie szybkim czasie wzięty uśmierza ból głowy ale czuję się po nim jakby lekko palnięta ;:19 . pozdrawiam :)
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Roxana20 pisze:Po 10 latach walki z tą chorobą mogę śmiało powiedzieć, że nie da się dobrać takiego lekarstwa który przyniesie ulgę w 100 % i mówię tu o lekach farmakologicznych. W dobie tak wysoko rozwiniętej medycyny i tak jesteśmy brani z króliki doświadczalne, paranoja.. dlatego może warto uczyć się na czyiś błędach i posłuchać dobrej rady.

Pozdrawiam
Dokładnie tak: Ja mam migreny od ponad 20 lat, i tak naprawdę nigdy nie jestem w stanie określić bodźca, który ją wywołuje :( testowanie leków na nas to standard, ale jak inaczej znaleźć skuteczny lek dla siebie? Wielu już środków próbowałam, które innym pomagały, a mnie nie ;:145 Może to wynika ze specyfiki tej choroby? Nie wiem... W każdym razie zawsze warto pogadać z kimś kto ma podobne problemy. Może akurat czyjeś doświadczenie da się wykorzystać?
Cóż,życie...
Monika
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Nie wiem czy to przypadek ale ostatnio jak wypiłam 2 kawy w ciągu dnia, to wieczorem migrena jak znalazł ;:174 teraz się boję pić kawę a czasem by się przydało po południu na nogi mocniej stanąć :wit
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Może masz problemy z ciśnieniem? Badałaś?
Cóż,życie...
Monika
grazia72
500p
500p
Posty: 767
Od: 24 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Za zwyczaj mam trochę niskie ciśnienie i kawa dobrze mi robi, tylko że tej drugiej to chyba lepiej nie pić :wit
Pozdrawiam Grażyna
Wszystko co mam
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

grazia, to tak jak ja :) witaj w klubie niskociśnieniowców, ja wypijam dwie lub trzy kawy dziennie, ale w odstępach kilkugodzinnych; pierwsza ok. 6.00 , potem koło 10-11 - ej, a czasem jeszcze po południu, ale rzadko; ataki migreny zawsze przychodzą nocą, budzę się z potwornym bólem. nigdy jeszcze nie było inaczej, nie mam żadnych zwiastunów, nigdy nie wiem kiedy mnie to spotka, ale zawsze budzą mój niepokój zmiany ciśnienia, silne wiatry (halny w górach) , fronty przechodzące, bo to częste okoliczności towarzyszące, tez tak masz?
Cóż,życie...
Monika
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

To i ja jestem niskociśnieniowcem i odczuwam zmiany pogody.. ale co zauważyłam że odkąd piję dużo wody niegazowanej to mam rzadko ataki migreny a jak juz to słabiej czuję .
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

no właśnie, woda :!: córka wciąż mi przypomina o piciu wody, ale jakoś wciąż mam "w planach", niby wiem o tym, a jakoś gorzej z realizacją. Pilnuję się tylko, żeby po południu i wieczorem wypić chociaż z pół litra, a Ty ile wypijasz, tak przeciętnie, oczywiście ?
Cóż,życie...
Monika
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ja zaczynam dzien od wypicia na czczo szklanki wody a tak przez dzień jak się "pilnuję" to ok 2 litrów .
Ze 2 herbaty i kawę lubię zieloną herbatę ,wypijam wieczorem.
Pij najlepiej przed posiłkami staraj się 5 posiłków dziennie 3 podstawowe a 2 takie "przegryzki"
Picie i picie to najlepsze wyjście
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”