Włosy- piękne i zdrowe

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Ja polecam jedzenie nasion dyni, słonecznika i siemię lniane moje włosy bardzo wypadły po lekach i było ich o wiele mniej , ale odkąd zaczęłam jeść dużo nasion są po prostu piękne.
rob79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 mar 2014, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Moja żona stosuje jakieś oleje na włosy - to chyba olej rycynowy i widać znaczną poprawę.
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Do tej odżywki co poleca majka1 dodawałam jeszcze zawartość
jednej kapsułki witaminy A + E (listek - chyba 20 szt. kosztuje grosze).
A poza tym to nie wiem czy dajecie całe jajko na taką odżywkę?
Bo ja dotychczas w przepisie miałam tylko samo żółtko.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
spagusia
200p
200p
Posty: 211
Od: 4 maja 2010, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Ja również podpisuję się pod olejowaniem włosów. Moim włosom służy bardzo olej lniany- nakładam go na noc na całą długość włosów i wmasowuję w skórę głowy, rano myję głowę normalnym szamponem [tzn bez SLSów, silikonów i parabenów]. Włosy mają po nim ładny skręt [naturalnie kręcone], są lśniące i ładnie się rozczesują.
Czasem stosuję też maseczkę z siemienia lnianego: 2-3 łyżki gotuję w niewielkiej ilości wody do uzyskania kisielu. Przecedzoną zawiesinkę nakładam na włosy na jakieś 2h [oczywiście folia, ręcznik- by było ciepełko].
Piję herbatkę z pokrzywy- ok 2 szkl dziennie -> polecam pokrzywę z trawą cytr "wyprodukowano dla Biedronka"- smakowa :)
Farbuję włosy szamponem z dodatkiem henny [coś mi Bozia z kolorem nie trafił, więc Mu ciut pomagam ;:224 ]- odżywia włosy, nadaje moją ukochaną rudość. Minusem jest to, że kolor spłyca się przy każdym myciu....
Agnieszka/Adzia
Duc in altum!
Adziowa Chwaszczoria
Awatar użytkownika
Maxim1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 kwie 2014, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Moja żona często robi sobie płukankę z wody zmieszanej z octem, albo nakłada przed kąpielą jakieś oleje - dosłownie - spożywcze. Fakt- ma długie i piękne włosy.
malinowa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 kwie 2014, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Pękne włosy, obojętnie czy długie czy krótkie to wizytówka każdej kobiety ;) Podstawą jest regularne ich podcinanie i stosowanie odżywek. Ja 2 razy w roku jesienią i wiosną stosuje dodatkowo 3 miesięczną kurację suplementami aby i od wewnątrz wzmocnić swoje włosy :) A tak to codziennie po myciu nakładam odżywkę a raz w tyg nakładam maskę na włosy (kupne) :)
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Po co się faszerować suplementami jak można się zdrowo odżywiać i mieć ładne włosy. J na własnym przykładzie widzę efekt zdrowej diety, brałam kiedyś suplementy, ale one mają mizerne działanie mało się przyswajają witaminy i dlatego.
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Teraz jest dobra pora na kuracje pokrzywową .
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
malgosiaczek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2015, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Ja miałam duży problem z wypadaniem włosów szczególnie po porodzie. Karmienie piersią, uboga dieta, zmeczęnie i brak czasu dla siebie skończyły się anemią. Niestety nie mogłam nic jeść poza gotowanym kurczakiem i ryżem więc zaczęłam brać żelazo. Szybko poziom żelaza wrócił do normy i włosy przestały wypadać. Jest super bo można brać go i w ciąży i przy karmieniu. :)

Zwracam uwagę na pisownię!
Poprawiłam /Admn.
klaudynserafin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 kwie 2015, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Ja od pewnego czasu stosuję kolagen zmoderowałam szar. i uważam, ze jest super. Moja skóra stała się bardziej nawilżona i jędrna a włosy? Już tak nie wypadają jak kiedyś :)
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Spróbujcie jeść więcej bananów. Nie wiem na czym to polega i od czego zależy, ale włosy i paznokcie rosną po nich bardzo szybko. A skórami nawożę kwitnące rośliny, które po tym szaleją z kwiatami i nie mają mszyc.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Ondine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 7 kwie 2015, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

majka1 pisze:Ja stosuje taką maskę: olejek rycynowy, jajko i sok z cytryny. Pomaga w szczególności jeśli masz problem z wypadaniem włosów, nadaje blask i bardzo odżywia. Polecam!
Robiłam podobnie, ale z oliwą, olejkiem rycynowym i jajkiem, bez cytryny. Naczytałam się, że cytryna matowi włosy. Szczerze mówiąc myślałam, że efekt będzie lepszy. Mam tak suche włosy, że niewiele mi to pomogło. Nic mi nie pomaga. Zarzuciłam popularne szampony drogeryjne, używam tylko naturalnych bez parabenów, sls etc, ale i tak jest źle. Nie wiem, czy cokolwiek na to moje siano pomoże : (
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Olejek arganowy. Ale porządny, prawdziwy.
Pozdrawiam - BabajAGA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”