Włosy- piękne i zdrowe

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Dziewczyny drogie, jeśli macie problem z wypadającymi włosami to przyczyny szukajcie głębiej w organizmie (z wyjątkiem okresu po porodzie). Przyczyn wypadania może być wiele, np. chora tarczyca - bardzo podstępna choroba. Mam niedoczynność tarczycy i bywa, że włosy wychodzą mi garściami, a potem znowu jest ok. Ogólnie nie marudzę na ten temat bo mam włosów na głowie stanowczo za dużo, ale diabli wiedzą czy w miejsce tych co wypadają urosną nowe czy może i cebulki zamierają....
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Dziewczyny, czy nie zauważyłyście, że włosy wypadają Wam w okresie przesilenia? Ja tak miałam. Stosowałam jednak szampon Klorane, taki brązowy, pani w aptece poleciła i faktycznie zadziałał. Poza tym robiłam płukanki z liścia pokrzywy+liść orzecha włoskiego (do ciemnych włosów) i odżywka WAX (moim zdaniem najlepsza odżywka na rynku). I podobno spożywanie dużej ilości selera wpływa pozytywnie na włosy :) No i trzeba sprawdzić, czy się nie ma niedoczynności tarczycy i anemii...
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

No to ja polecę najprostszy sposób dla włosów suchych ,łamliwych,cienkich ,po ciągłym rozjaśnianiu.MAJONEZ!!!!!! Przed myciem głowy wetrzeć we wlosy ze szczególna uwagą na końcówki.Pozostawić na 30 minut i umyć głowe.
Macie wszystkie składniki jakie potrzebujecie w jednym;zółtka,olej,ocet :wink:
Włosy są mieciutkie i delikatne.Po umyciu można wmasować odżywke i jedwab. ;:3
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

A najlepszy do tego celu jest własnoręcznie ukręcony majonez z oleju rycynowego i żółtka plus cytryna. W kupnym majonezie są konserwanty i przyprawy, w tym np. sól i musztarda :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

...ale ilości niewielkie więc nic sie nie stanie...Poza tym to co jest w odzywkach do włosów przypomina cala tablicę Mendelejewa :;230
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Przy silnym wypadaniu włosów polecam mocny odwar z liści orzecha włoskiego ( 200 g drobno pokrojonych liści zalać 1/4 l wody doprowadzić do wrzenia , pogotować jeszcze 3 min zostawić do wystygnięcia a następnie dokładnie masować skórę głowy ) Nie polecam na jasne blond włosy bo będą rude , zabieg można wykonać raz na tydzień aż do momentu osiągnięcia pożądanego efektu .
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

spróbuje bo już wszystko zawodzi
a kolor ciemne bląd zrobią się ciemniejsze ?
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Gdy włosy są ciemniejsze powstają na nich takie " refleksy świetlne " to znaczy że pod słońce widać na nich rudawo-kasztanowy odcień ale po jakimś czasie blaknie . Gdy włosy się plączą i trudno je rozczesać polecam odwar z pokrzywy , liści czarnego bzu i liści orzecha włoskiego . Należy pociąć te liście włożyć do garnka i zagotować po 3 min odstawić do ostygnięcia ,umyć włosy a następnie płukać tym odwarem .Można też nalać do miski i pochylić głowę i pomoczyć włosy w tym odwarze.
Łuska włosa się zamyka i włosy przestają się zaczepiać jeden o drugi , po trzech zabiegach już jest kolosalna różnica .

Maria Treben na rzadkie włosy poleca mycie głowy odwarem ze świeżej pokrzywy i dodatkowo jeszcze mycie odwarem z korzeni pokrzywy. Szczególnie dobroczynna dla każdego rodzaju włosów jest nalewka pokrzywowa . Korzenie pokrzywy wykopane wiosną lub jesienią umyć ,drobno pokroić i napełnić butelkę po szyjkę . Zalać żytniówką i odstawić na 14 dni w ciepłym miejscu. Nalewką tą naciera się skórę głowy. Skóra głowy jest czysta ,nie ma łupieżu włosy są puszyste ,gęste, sprężyste i mają piękny połysk .
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

ooo nie wiedziałam, że do odwaru z pokrzywy i liści orzecha włoskiego można dodać liście czarnego bzu! Za to wiem, że można jeszcze dodać korę dębu.
Mam pytanie, kiedy zbierać liście orzecha włoskiego? chyba już teraz, nie? :)
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Do tego odwaru można dodać jeszcze łodygę jaskółczego ziela i liście brzozy na szybszy i ładniejszy porost włosów . Pierwszy taki odwar robię jak tylko rozwiną się liście orzecha a potem kilka razy w ciągu lata, można też zrobić zapasy na zimę . Połową wywaru myje się dokładnie włosy mydłem do prania i spłukuje wodą . Drugą połową wywaru polewa się się powoli głowę , pozostawia się na włosach przez kilka minut i spłukuje ponownie czystą wodą . Przepis ten można znaleźć w książce Marii Treben "Apteka Pana Boga ". Uważam że ta książka powinna znaleźć się w każdym domu !!!!!!
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
Awatar użytkownika
magn0lia
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 lis 2012, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Opola
Kontakt:

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Widze, że wątek stary jak świat, ale może da się odświeżyć. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak farbować siwe włosy naturalnym sposobem? Problem jest w tym, ze mam włosy koloru średni blond (nie żółte, ale też nie brązowe) i nigdzie nie umiem znaleźć sposobu, dzięki któremu zafarbuję włosy siwe, ale nie przyciemnie moich własnych. Nie chce mieć włosów ciemniejszych niz mam. Jakieś pomysły???
Moje ukochane kwiaty http://www.streptocarpus.lubniany.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
sekator
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 sty 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Witaj, co prawda jestem facetem, ale... Też miałem podobny problem i pozwolę sobie Ci doradzić. Ładnie siwe włosy pokrywa szampon do włosów ciemnych z tej linii: http://www.patandrub.pl/sklep/k-5-wlosy ... -ciemnych/ (zresztą jest to nawet poniżej napisane, w opiniach, polecam poczytać je przed zakupem czy zamawianiem). Ja co prawda od zawsze miałem rude włosy, z wiekiem jednak wyszły siwe i też zależało mi na przyciemnieniu, farba w moim przypadku nie wchodzi w gre. Efekt naturalny.
Awatar użytkownika
anna_w
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 sie 2010, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Ja serdecznie polecam olejowanie włosów :) na umyte, mokre włosy nakładamy olej (np. kokosowy), owijamy folią i ręcznikiem. Z takim turbanem siedzimy godzinkę, dwie - w zależności od potrzeb. Po tym czasie ponownie myjemy włosy szamponem. Włosy po takim zabiegu są naprawdę lśniące i lepiej się rozczesują :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”