Włosy- piękne i zdrowe

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Wax jest godny polecenia. Kiedyś stosowałam, ale nie wg instrukcji na opakowaniu tylko ktoś mi polecił nałożyć na mokre umyte włosy zawinąć w ręcznik i zostawić tak na godzinę lub nawet dwie. Kiedyś był do nabycia w większości aptek, ale może coś się zmieniło. Dość szybko widać było efekty.

Pozdrawiam
Kaśka
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

To samo mówiła mi fryzjerka, stosowałam, pomaga i jest w aptekach :P
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

koniczynka pisze:może macie jakieś przepisy żeby włosy nie wypadały i były zdrowe i piękne ?
Polecam sok wyciśnięty z czarnej rzepy. Rewelacja :D
Trzeba wcierać ten sok przed każdym myciem. Pomaga już po 3 - 4 razach.
Włosy są zdrowe, lśniące, mocne . Jeśli ktoś ma problem z łupieżem również może pomóc. :P
Awatar użytkownika
kaisog1
500p
500p
Posty: 633
Od: 16 cze 2008, o 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Post »

polecam skrzyp w płynie. Rewelacja.... włosy wypadały mi garściami po ciąży a teraz mam "drugą grzywkę" :lol: Do tego stosowałam też skrzyp w tabletkach. W Warszawie do kupienia w sklepach zielarskich ale np.: u mnie, trzeba go sobie zamówić w sklepie bo idzie jak woda :wink:
Aha - dobrze mieć jakiś mały pojemnik do rozpylenia tego preparatu na głowie bo sprzedawany jest w buteleczkach bez spryskiwacza.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

słyszałam od lekarza, ze skrzyp w tych tabletkach typu skrzypovita i innych szkodzi na wątrobę :cry:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Wszystko szkodzi zdrowiu, ale tylko w nadmiarze :lol:

Jeśli nie przesadzasz z ilością, to dlaczego miałoby szkodzić wątrobie? Przecie to są naturalne środki, mielone i zbite w tabletkę zioła, jeśli nie łykasz ich garściami, to nic złego nie powinno się dziać. No chyba, że na coś chorujesz i masz mniejszą tolerancję na cośtam.

To jak dziurawcem, pomaga, ale może i zaszkodzić. A wracając do skrzypu, od kilku lat codziennie rano łykam jedną tabletkę, raz do roku robię sobie miesiąc przerwy i znowu łykam. I moja wątroba nic mi nie mówi, że jej z tym źle :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nalewko

nie mam żadnych dolegliwości - powtarzam tylko co lekarze mówia.

Pomaga Ci ten skrzyp? ja kiedyś wcierałam sok z rzepy ...była poprawa.
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

to i ja spróbuje z tą rzepą mam nadzieję że u mnie na rynku mają :P
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Czy skrzyp mi pomaga? Nie wiem :oops: Włosy mi nie wypadają jakoś specjalnie, kilka sztuk przy czesaniu, ale to w normie. Nie są jakoś specjalnie, porażająco piękne, ale zdrowe i błyszczące owszem. Ale nadal cienkie, bo takie mi rodzice w genach zapisali i tego żaden skrzyp nie zmieni :lol: A z drugiej strony jakie dziś moje włosy by były, gdybym tego skrzypu NIE łykała? Może już bym była łysa?

Już w tym wątku polecałam kiedyś tonik Neril do wcierania w skórę głowy. Wzmacnia włosy, leczy podrażnienia (np. uczuleniowe), ładnie pachnie (rzepa - bleee, dziegieć - bleee, nafta - bleee, piwo - bleee, rycyna - bleee, same smrodki albo kiepskawe skojarzenia :D). Bardzo polecam. Ja kupuję w aptece internetowej Cefarmu, jest tam tańszy niż w tzw. realu, a przy większych zakupach mam przesyłkę gratis :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Na włosy dobra ponoć jest też pokrzywa. Pije się ją codziennie. Moja siostra przez jakiś czas piła, ale efektów jakoś nie zauważyłyśmy i się zniechęciła. No, ale jak to bywa z ziołami - trzeba je dłużej stosować, żeby zobaczyć efekty ;)
Ja dzięki waszym sugestiom skusiłam się na odżywkę Wax i już sobie zamówiłam na allegro ;) Mam nadzieję, że wzmocni moje włosy, bo po ciągłym farbowaniu są suche i matowe :roll:
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Tess pisze:słyszałam od lekarza, ze skrzyp w tych tabletkach typu skrzypovita i innych szkodzi na wątrobę :cry:
Nie wiem jak to jest z wątrobą, ale znalazłam takie ostrzeżenie w artykule polecającym skrzyp na wiele dolegliwości:

"Przeciwskazania – nie stosować przy ograniczonej filtracji kłębków nerkowych w kłębuszkowym zapaleniu nerek. Działania uboczne – ze względu na zawartość antywitaminy B1, po długotrwałym stosowaniu przetworów ze skrzypu, może nastąpić niedobór wit.B1 z charakterystycznymi objawami awitaminozy B1 ( Beri-Beri). W celu uzupełnienia zasobów tej witaminy należy przyjmować codziennie 1 tabl. wit. B1 3 mg ( 0,003)"

Dorota
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

latałam po rynku rzepy nie ma co to jeszcze nie pora na nią ??
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Pamiętam, że moja koleżanka z liceum ciągle włosy rzepą okładała i kupowała ją o każdej porze roku chyba...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”