Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
EDITA
 Tytuł: Re: Włosy- piękne i zdrowe
PostNapisane: 22 mar 2016, o 11:34 
500p
500p

1 szt.
Na lato wypróbuję mgiełki aloesowo-lawendowej .
Potrzeba jednej łyżki żelu z aloesa (lub soku z aloesa), łyżki oleju kokosowego, łyżki witaminy E i kilku kropli lawendowego olejku. Spray przywraca blask i nabłyszcza włosy, ułatwia rozczesywanie i nadaje piękny zapach.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Karolina__
PostNapisane: 25 mar 2016, o 13:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Czy taką mgiełkę należy spłukiwać?

EDITA
PostNapisane: 25 mar 2016, o 13:27 
500p
500p

1 szt.
Nie pamiętam już jak było podane i nie mogę tego znaleźć, ale wydaje mi się,że można tą mgiełkę stosować na wilgotne i suche włosy ze spłukiwaniem lub bez.

EDITA
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 09:24 
500p
500p

1 szt.
"Hair Water" - woda ryżowa, która zawiera proteiny,witaminy, minerały i antyoksydant, odbudowuje włosy i nadaje blask.
Wystarczy ugotować ryż tak jak zwykle,dodając więcej wody. Kiedy ryż się ugotuje, odcedzić wodę i ostudzić. Umyć włosy, spłukać i zaaplikować miksturę na włosy, pozostawiając ją na 2-3 minuty. Potem spłukać.

mnishka
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 16:00 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
U mnie świetne efekty daje regularne picie naparów ze skrzypu i pokrzywy, a także kisielek z siemienia lnianego. Ostatnio trochę zaniedbałam tę dietę, ale chyba musze do niej wrócić, bo mam wrażenie, że przy każdym czesaniu na szczotce zostaje coraz więcej włosów :/ Moje włosy lubią łagodne szampony oraz naturalne maseczki i płukanki, takie jak te przedstawione na tej stronie dziękujemy za reklamę, szarotka66. W upalne dni doskonale sprawdza się płukanka z pokrzywy i mięty :) A Wy macie jakieś swoje ulubione sposoby na piękne włosy?

kiziorek
PostNapisane: 7 kwi 2016, o 13:11 
50p
50p

1 szt.
Witam wszystkich! z zaciekawieniem przeczytałam cały wątek :D . Chciałabym podzielić się z wami kochani moimi doświadczeniami na temat dbania o włosy. Próbowałam wielu mniej i bardziej skutecznych metod pielęgnacji, najlepszym w skutkach okazał się olej z siemienia lnianego.Polecam gorąco. Trzeba jednak uważać ponieważ ma krótki termin przydatności do spożycia i kupuję go jedynie w sklepie zielarskim. Stosuję go do olejowania włosów jak i do picia. Efekt świetny! włosy przestały się puszyć, wypadać a dzięki temu, że olej pije cera nabrała zdrowszego wyglądu i pozbyłam się niedoskonałości i wyprysków, które były moją zmorą.

Szamanka
PostNapisane: 7 kwi 2016, o 19:05 
1000p
1000p

0 szt.
A ile i kiedy go pijesz? olejuję nim włosy i rzeczywiście potwierdzam takie działanie, ale nie wiem czy dałabym radę go wypić ;)
wg mnie jakoś rybą zajeżdża 8-)

kiziorek
PostNapisane: 7 kwi 2016, o 19:28 
50p
50p

1 szt.
Piję 3 łyżki dziennie do śniadania,obiadu i kolacji.Masz rację zajeżdża rybą ;:306 szybko popijam żeby nie było tego dziwnego posmaku czuć. Prawdę mówiąc robię to już tak długo, że się przyzwyczaiłam.

EDITA
PostNapisane: 4 maja 2016, o 13:25 
500p
500p

1 szt.
Przeczytałam o nowych kosmetykach do włosów domowej roboty .
Kawowa odżywka:
- przyciemnia , regeneruje i pobudza włosy do wzrostu.
Zagotować 1 szklankę wody z 3 łyżkami mielonej kawy i 3 łyżkami kory dębu, zmniejszyć płomień i gotować pod przykryciem 10-15 minut . Ostudzić i przecedzić wywar , wycisnąć fusy - powinno być ok.2/3 szkl. płynu.Dodać łyżkę oliwy i łyżkę sosu sojowego.Wetrzeć w skórę głowy i włosy,zawinąć w ręcznik, po kwadransie umyć głowę.
Ziołowa płukanka:
po 2 łyżki szałwii , pokrzywy, skrzypu, rozmarynu i herbaty, zalać litrem wrzątku i ostudzić.Przecedzić i używać do ostatniego płukania przez 6-8 tygodni.
Farba rabarbarowa z octem :
50 g. korzenia rabarbaru, 2 łyżki octu jabłkowego, 1 łyżka oleju roślinnego, 0.25 szkl. ciepłej wody, wymieszać i odstawić na 15 minut. Dolać ciepłą wodę ,nałożyć farbę na włosy na pół godziny i umyć głowę.
Płukanka cynamonowo-cebulowa:
- podkreśla rude pasma.
Litr wody gotować przez kwadrans na małym ogniu z dwiema garściami łupin z cebuli, dodać dwie łyżki cynamonu i przecedzić.Używać do ostatniego płukania po każdym myciu włosów.

nakednoyz
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 14:11 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Kluczowe znaczenie dla kondycji włosów ma odpowiednio zbilansowana dieta. Zmoderowano, szarotka66.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 136 ]  Idź do strony nr...        1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości