Jakie garnki wybrać?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Kingo, a gdzie widziałaś glinianą makutrę, gdzie ją można kupić. Szukam jej od kilku lat, po całej Polsce i nie mogę jej nigdzie znaleźć.

Wracając zaś do garnków, to moim dyżurnym zestawem, są stalowe garnki kupione 12 lat temu na ...bazarku obok Megasamu w Warszawie, od Ukraińca który ma tam stoisko i handluje "mydłem i powidłem". Nawet nie wiem jakiej są marki, nie mają oznaczeń. Zapłaciłem za nie 150,00 zł + 60,00 zł za zestaw do gotowania na parze. Sprawują się doskonale, nic im nie odpada, nie palą uchwytów, nie przypalają potraw, jednym słowem nic innego nie potrzebuję.

Obrazek

Gotuję na tradycyjnej kuchni gazowej i płyty indukcyjne czy sensorowe jakoś mnie nie rajcują. W sprawach kuchni jestem konserwatystą :D Nie przekonują mnie również, reklamowe opracowania "naukowców" o szkodliwym działaniu na organizm, naczyń emaliowanych czy aluminiowych, lub o takich z bakteriobójczą powłoką która zabija bakterie. O ile wiem to bakterie giną w czasie obróbki cieplnej potraw, to po kiego diabła mam mieć w garnku taka powłokę. Poza tym, nasi dziadkowie i rodzice nie wiedzieli o tych szkodliwych działaniach garnków i gotowali w nich całe swoje życie. Mama mała 85 lat jak zmarła na cukrzycę, a ojciec ma 89 lat i odpukać ma się dobrze. :D
Chciał bym dożyć takiego wieku.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Pawle mam szczęście posiadania jej :D ,jeszcze po babci.
Z tego,co mi wiadomo,nie jest trudno o zdobycie...na pw link :wink:
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

pelagia72 pisze:Czy ktoś jest też fanem brązowych, przedpotopowych skorup ?.
Jasne!!! Mam na działce całą kolekcję, włącznie z formą do pieczenia piernika w kształcie, jakżeby inaczej, kaczki :)

(dla niewtajemniczonych - zbieram od lat rózne kaczki, drewniane, metalowe, porcelanowe, gliniane, haftowane, na znaczkach, monetach, kubeczkach, garnkach, obrazkach itd. itp.)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Jakoś wątek umarł... Ale ja polecam garnki Still - kilkuwarstwowe dno, nie nagrzewające się uchwyty, specjalna stal, niekapiące pokrywki.
Do konserwacji używam środka W-5 z Kauflandu do stali nierdzewnej, ale w zmywarce myją się idealnie :D
barbaraa44
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 lip 2012, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie garnki wybrać?

Post »

ja od niedawna posiadam zestaw naczyń Philipiak - prezent męża na rocznicę ślubu ;) Naczynia bardzo poręczne, łatwe w zmywaniu, no i co najważniejsze jedzenie zachowuje swoje walory smakowe po ugotowaniu, smażeniu, sprzęt widać, że używany przez samego Karola Okrasę ;)
Dorota 11
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 lut 2011, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie garnki wybrać?

Post »

Ja posiadam garnki z firmy Fiskars i jestem z nich zadowolona.Przy zakupie garnków należy sprawdzać czy posiadają atest z PZH. Pozdrawiam
hejho
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 23 lut 2012, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie garnki wybrać?

Post »

odnowimy wątek, jakie garnki mi polecicie? tylko nie te z najwyższej półki, bo do garnka też cos trzeba wrzucić ;:7
Awatar użytkownika
nirali
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 930
Od: 16 lis 2011, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z forum ogrodniczego.info

Re: Jakie garnki wybrać?

Post »

Dołączam się do pytania :wit
Pochwalcie się jakie garnki posiadacie,ich zalety oraz wady.
Może wiecie z którym dnem lepsze:wielowarstwowe KAPSUŁOWE;6-warstwowe AKUTERMICZNE;sześciowarstwowe dno zespolone typu accu-thermo
No i jedne ze stali nierdzewnej a inne z chirurgicznej-czy to ta sama stal?
Pozdrawiam Kasia.

niralowy ogród
Awatar użytkownika
renata d
100p
100p
Posty: 106
Od: 4 paź 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jakie garnki wybrać?

Post »

A co myślicie o garnkach z Intermarche,które można kupić za punkty z dopłatą.Używa ich ktoś.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jakie garnki wybrać?

Post »

Kupiłem garnki z Olkusza seria nazywa się chyba Elipsa albo Eclips. Nadaja sie do indukcyjnych, mozna zmywac w zmywarce. Wyglądają solidnie (grube dno) i elegancko. Polskie i ładne !
Awatar użytkownika
ogor
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 wrz 2008, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: NORDJYLLAND - Pn Dania

Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?

Post »

Witam, mam roznej masci gary z nierdzewki (drogie i tanie), czy ktos z Was zauwazyl, rozne plamy, cetki, przebarwienia stali nierdzewnej? Nie chce wprowadzac zametu ale bardzo mnie to niepokoii, do tego stopnia, ze chyba zaczne gotowac w garach emaliowanych! dawniej te gary wytrzymywaly kupe lat zanim dno zmatowialo. Nie wiem co o tym myslec :( . stop stali nierdzewnej zawiera chrom, nikiel, wegiel no i stal. (Nikiel znajduje się w aktualnym wykazie substancji niebezpiecznych). No i teraz co? co z tego ze mam zdrowe jedzonko, jeśli moje gary je zatruwaja? to samo z aluminiowymi wynalazkami. Zapraszam do polemiki bo to jest dla Nas wazne. ps. tylko gdzie kupic gary emaliowane ;:223
Przepraszam za brak polskiej czcionki
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zdrowa zywnosc? a co z garami w ktorych gotujemy?

Post »

Ja wyciągnęłam z zakamarków emaliowane garnki już jakiś czas temu. Nie zastanawiałam się czy gary stalowe są zdrowe,czy nie ale denerwowały mnie te wiecznie nadpalone w nich uchwyty i trudne do utrzymania w czystości pokrywki.
W Polsce nie ma żadnego problemu z kupieniem emaliowanych sprzętów.Kupisz je w każdym supermarkecie i sklepie z gospodarstwem domowym.
Awatar użytkownika
ogor
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 wrz 2008, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: NORDJYLLAND - Pn Dania

Re: Zdrowa zywnosc? a co z garami w ktorych gotujemy?

Post »

Kaja, nie cierpie supermarketow, bez urazy, znajde jakies gary emaliowane dobrej jakosci.
Przepraszam za brak polskiej czcionki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”