Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  
Autor Wiadomość
Pawel Woynowski
 Tytuł:
PostNapisane: 15 mar 2009, o 18:31 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

więcej niż 1 szt.
Kingo, a gdzie widziałaś glinianą makutrę, gdzie ją można kupić. Szukam jej od kilku lat, po całej Polsce i nie mogę jej nigdzie znaleźć.

Wracając zaś do garnków, to moim dyżurnym zestawem, są stalowe garnki kupione 12 lat temu na ...bazarku obok Megasamu w Warszawie, od Ukraińca który ma tam stoisko i handluje "mydłem i powidłem". Nawet nie wiem jakiej są marki, nie mają oznaczeń. Zapłaciłem za nie 150,00 zł + 60,00 zł za zestaw do gotowania na parze. Sprawują się doskonale, nic im nie odpada, nie palą uchwytów, nie przypalają potraw, jednym słowem nic innego nie potrzebuję.

Obrazek

Gotuję na tradycyjnej kuchni gazowej i płyty indukcyjne czy sensorowe jakoś mnie nie rajcują. W sprawach kuchni jestem konserwatystą :D Nie przekonują mnie również, reklamowe opracowania "naukowców" o szkodliwym działaniu na organizm, naczyń emaliowanych czy aluminiowych, lub o takich z bakteriobójczą powłoką która zabija bakterie. O ile wiem to bakterie giną w czasie obróbki cieplnej potraw, to po kiego diabła mam mieć w garnku taka powłokę. Poza tym, nasi dziadkowie i rodzice nie wiedzieli o tych szkodliwych działaniach garnków i gotowali w nich całe swoje życie. Mama mała 85 lat jak zmarła na cukrzycę, a ojciec ma 89 lat i odpukać ma się dobrze. :D
Chciał bym dożyć takiego wieku.

Antooosia
 Tytuł:
PostNapisane: 15 mar 2009, o 21:17 
1000p
1000p

1 szt.
Pawle mam szczęście posiadania jej :D ,jeszcze po babci.
Z tego,co mi wiadomo,nie jest trudno o zdobycie...na pw link :wink:

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2009, o 02:13 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
pelagia72 napisał(a):
Czy ktoś jest też fanem brązowych, przedpotopowych skorup ?.

Jasne!!! Mam na działce całą kolekcję, włącznie z formą do pieczenia piernika w kształcie, jakżeby inaczej, kaczki :)

(dla niewtajemniczonych - zbieram od lat rózne kaczki, drewniane, metalowe, porcelanowe, gliniane, haftowane, na znaczkach, monetach, kubeczkach, garnkach, obrazkach itd. itp.)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Anaka
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2009, o 21:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jakoś wątek umarł... Ale ja polecam garnki Still - kilkuwarstwowe dno, nie nagrzewające się uchwyty, specjalna stal, niekapiące pokrywki.
Do konserwacji używam środka W-5 z Kauflandu do stali nierdzewnej, ale w zmywarce myją się idealnie :D

barbaraa44
 Tytuł: Re: Jakie garnki wybrać?
PostNapisane: 27 lip 2013, o 11:01 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
ja od niedawna posiadam zestaw naczyń Philipiak - prezent męża na rocznicę ślubu ;) Naczynia bardzo poręczne, łatwe w zmywaniu, no i co najważniejsze jedzenie zachowuje swoje walory smakowe po ugotowaniu, smażeniu, sprzęt widać, że używany przez samego Karola Okrasę ;)

Dorota 11
PostNapisane: 29 sie 2013, o 20:06 
50p
50p

1 szt.
Ja posiadam garnki z firmy Fiskars i jestem z nich zadowolona.Przy zakupie garnków należy sprawdzać czy posiadają atest z PZH. Pozdrawiam

hejho
PostNapisane: 11 sty 2014, o 12:09 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
odnowimy wątek, jakie garnki mi polecicie? tylko nie te z najwyższej półki, bo do garnka też cos trzeba wrzucić ;:7

nirali
PostNapisane: 13 lut 2014, o 18:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dołączam się do pytania :wit
Pochwalcie się jakie garnki posiadacie,ich zalety oraz wady.
Może wiecie z którym dnem lepsze:wielowarstwowe KAPSUŁOWE;6-warstwowe AKUTERMICZNE;sześciowarstwowe dno zespolone typu accu-thermo
No i jedne ze stali nierdzewnej a inne z chirurgicznej-czy to ta sama stal?

niralowy ogród

renata d
PostNapisane: 27 wrz 2014, o 21:25 
100p
100p

0 szt.
A co myślicie o garnkach z Intermarche,które można kupić za punkty z dopłatą.Używa ich ktoś.

miki331
PostNapisane: 24 paź 2014, o 17:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Kupiłem garnki z Olkusza seria nazywa się chyba Elipsa albo Eclips. Nadaja sie do indukcyjnych, mozna zmywac w zmywarce. Wyglądają solidnie (grube dno) i elegancko. Polskie i ładne !

ogor
 Tytuł: Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?
PostNapisane: 14 cze 2015, o 11:32 
50p
50p

0 szt.
Witam, mam roznej masci gary z nierdzewki (drogie i tanie), czy ktos z Was zauwazyl, rozne plamy, cetki, przebarwienia stali nierdzewnej? Nie chce wprowadzac zametu ale bardzo mnie to niepokoii, do tego stopnia, ze chyba zaczne gotowac w garach emaliowanych! dawniej te gary wytrzymywaly kupe lat zanim dno zmatowialo. Nie wiem co o tym myslec :( . stop stali nierdzewnej zawiera chrom, nikiel, wegiel no i stal. (Nikiel znajduje się w aktualnym wykazie substancji niebezpiecznych). No i teraz co? co z tego ze mam zdrowe jedzonko, jeśli moje gary je zatruwaja? to samo z aluminiowymi wynalazkami. Zapraszam do polemiki bo to jest dla Nas wazne. ps. tylko gdzie kupic gary emaliowane ;:223

Kaja
 Tytuł: Re: Zdrowa zywnosc? a co z garami w ktorych gotujemy?
PostNapisane: 14 cze 2015, o 17:46 
500p
500p
Ja wyciągnęłam z zakamarków emaliowane garnki już jakiś czas temu. Nie zastanawiałam się czy gary stalowe są zdrowe,czy nie ale denerwowały mnie te wiecznie nadpalone w nich uchwyty i trudne do utrzymania w czystości pokrywki.
W Polsce nie ma żadnego problemu z kupieniem emaliowanych sprzętów.Kupisz je w każdym supermarkecie i sklepie z gospodarstwem domowym.

ogor
PostNapisane: 14 cze 2015, o 17:59 
50p
50p

0 szt.
Kaja, nie cierpie supermarketow, bez urazy, znajde jakies gary emaliowane dobrej jakosci.

Lagotis
PostNapisane: 14 cze 2015, o 18:03 
50p
50p

0 szt.
Uważam, że metalowe są bardzo dobre. Czyści je się metalowymi druciankami.
Nie przypala się w nich pokarm A gdyby co dużo łatwiej doczyścić.
Może te plamy z kamienia jaki jest w wodzie.
Takowy osadzać się lubi w naczyniu.
W metalowych felerem są tylko te uchwyty. Można jednak zapolować na jakieś lepsze modele.

ogor
PostNapisane: 14 cze 2015, o 19:03 
50p
50p

0 szt.
Lagotis nie wydaje mi sie. Stopy metali to czarna magia, np. nie ma zlota proby 1000, jest 0,999, bo jest w stopie 1% ,,syfu,,. Wezmy srebro, dlaczego bizuteria proby 0,800 ,,czernieje,, na niektorych Paniach i Panach? kwas solny! zawarty w pocie czlowieka rozpuszcza caly ten ,,syf,, (kadm, cynk i inne g0wna) ktory jest w tym stopie. Gro ludzi majacych problemy ze zdrowiem, wydziela z potem kwas solny, nie jestem lekarzem, ale podobno to jest problem z watroba. Chemia to nasz ,,przyjaciel,, i najwiekszy wrog.

rtk10
PostNapisane: 15 cze 2015, o 07:00 
100p
100p

więcej niż 1 szt.
Srebro ciemnieje, bo takie są jego właściwości chemiczne - wchodzi w reakcje ze związkami SIARKI.

Postaram się wyjaśnić (w bardzo krótki i przystępny sposób) przyczyny ciemnienia wyrobów ze srebra, które jest zjawiskiem naturalnym a nie wynikiem jakiejś choroby postępującej w organizmie człowieka.

Do wyrobu biżuterii srebrnej używane są stopy srebra o różnej jego zawartości z dodatkiem przede wszystkim miedzi, która również reaguje ze związkami siarki. Siarka występuje w przyrodzie i w otaczającym nas środowisku, między innymi w powietrzu w postaci tlenków siarki - o czym świadczy pokrywanie się patyną dachów wykonanych z blachy miedzianej.

Człowiek spożywa również w swoim życiu pokarmy białkowe, które są zbudowane z aminokwasów, a te w swojej strukturze zawierają także atomy siarki. Produkty przemiany materii usuwane są z naszego organizmu częściowo także przez skórę.

Mamy w swoich kranach wodę oczyszczaną gdzieniegdzie jeszcze związkami zawierającymi aktywny chlor, co przyczynia się do naturalnego procesu ciemnienia wyrobów ze stopów srebra.

Czasami ciemnienie, czernienie (tak zwane oksydowanie) biżuterii srebrnej wykonywane jest w sposób przyspieszony metodą chemiczną i jest działaniem zamierzonym, celowym przez projektanta lub jubilera w celu uzyskania efektu "starzenia".

AGNESS
PostNapisane: 15 cze 2015, o 09:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Odnośnie garnków emaliowanych - cóż... nie są to takie gary jak kiedyś. Przed 4 laty kupiłam taki komplet . Zależało mi bardzo na jakości, więc wybrałam starą krajową, renomowaną firmę, która zawsze była na wysokim poziomie. I okazuje się, że tak naprawdę warstwa emalii jest tak cieniutka, że już po 4 latach jest po prostu starta z dna. Niesamowicie mnie to zraziło do emalii.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 69 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości