Opryszczka

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
aga13
500p
500p
Posty: 589
Od: 11 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Post »

Pidżama pisze:
Tess pisze:jakieś 6 lat do tylu miałam przepisane tabletki ( zabijcie nie pamiętam-ale są na tą dolegliwość) jak je brałam to nie miałam w ogóle, zresztą po tej kuracji - wyszła mi przez okres 6 lat 1 raz.
Tess... może to był Groprinosin?
Bardziej stawiam na Heviran 200mg
ktoś wspominał o vit. B - bardzo ważne!

P.S wirus "opryszki" podejrzewa się o SM
Pozdrowionka :)))
szymon2020
50p
50p
Posty: 58
Od: 20 lut 2008, o 13:29
Lokalizacja: Zamość woj.Lubelskie

Post »

Krzysztof Nowicki pisze:witam ,na mnie działa spirytus,od razu wysusza,a jak go nie ma to woda kolońska
Ja stosuję podobny sposób - smaruję pastą do zębów
Awatar użytkownika
zabcia_paula
500p
500p
Posty: 840
Od: 24 sty 2009, o 10:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ja stosuję Hascovir. Substancja czynna taka sama jak w Zovirax (dużo tańsza, ok. 6zł). Mnie jednak pomaga, a miałam spore problemy z opryszczką :(
Dziś już nie pamiętam, kiedy ostatni raz ,,coś,, mi wyskoczyło, ale raz w tygodniu (profilaktycznie) smaruję usta tą maścią.
Pozdrawiam, Paula
justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Post »

Mój ostatni wypróbowany sposób to przed okresem kiedy organizm jest osłabiony zażywam w pigułkach witaminy i paskudzctwo nie wyskakuje ;:164
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Post »

W każdym stadium - Heviran (tabletki na receptę), a jak już bąbel wyskoczy - Sonol, dość sprawnie działa i szybko pomaga w jego zasuszeniu (o ziołowy płyn, bez recepty, w takim żółtym opakowaniu z kulką - poza tym dodatkowo jest efekt "chłodzenia").
Awatar użytkownika
aconitum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1279
Od: 30 lip 2008, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Krzysztof Nowicki pisze:witam ,na mnie działa spirytus,od razu wysusza,a jak go nie ma to woda kolońska
popieram

ja też stosuje Benzacne 10%
(tak to ten od trądzika )

po co płacić tyle za Zovirax jak efekt ten sam
z tym, że przy Zoviraxie piekło mnie strasznie, a przy Benzacne nawet nie swędzi....
Anka
Edek_13
100p
100p
Posty: 136
Od: 11 cze 2009, o 15:57
Lokalizacja: Horyszów woj.lubelskie

Post »

Zovirax fakt nie tani ale ja go używam, kilka lat miałam problemy z opryszczką jedna schodziła druga wychodziła i to nie tylko na ustach ale i na nosie! Pomogły witaminki i zovirax! Teraz paskudztwo żadko się robi ale jak tylko zaczyna mnie coś swędzieć smaruję. Stosuje go już przeszło 8 lat, uzywałam innych smarowideł i paste jednak nic tak w tak szybkim tępie jak zovirax nie wysuszało opryszczki. A maści mimo że jej dużo w opakowaniu nie ma starcza na długo!
Awatar użytkownika
asia-6003
200p
200p
Posty: 260
Od: 10 maja 2009, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok i gm. Sidra

Re: Opryszczka

Post »

jak tylko zaczyna swędzieć to też stosuję te różne maści. Gorzej jeżeli bąbel wyskoczy np. we śnie. żeby się nie powiększał to wysuszam go amolem albo zamrażam masując kostką lodu.
justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Re: Opryszczka

Post »

Witam!
Przez wiele lat wydawałam niebotyczne sumy na leczenie objawów dopiero lekarz objaśnił mi, że należy leczyć od środka wirus HSV ( opryszcza, zimno)
I najważniejsze nie dajmy całować naszych dzieci po twarzy, w usteczka. Tak właśnie mnie zarażono w dzieciństiwe. Ja w moim przypadku używam:
Lek homepatyczny:
1. Rhus toxicodendron 15 ch (bez recepty) 4,5 razy dziennie po 5 granulek co godzinę lub dwie. Natomiast w pierwszym stadium nawet co 15 minut. Wraz z tym lekiem jednocześnie stosuję:
2. "Mezereum 9 ch" ( gdy są strupki a pod nimi ropa)
Początek:
1. Maść "Antivir"
Aby wygoić
Krem z witaminą A lub maść cynkową
Jeśli jest ropa dla wygojenia coś z antybiotykiem
Tribiotic
Aczkolwiek każdy przypadek jest inny i na początek jeśli mogę coś poradzić to wizyta u lekarza.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Opryszczka

Post »

justi28 pisze:(...)1. Rhus toxicodendron 15 ch (bez recepty) 4,5 razy dziennie po 5 granulek co godzinę lub dwie.(...)
Cztery i pół razy na dobę? Jak to zrobić? :shock: Tak się nie da! To tak, jakby być trochę w ciąży :lol:

A poza tym zgadzam się w stu procentach z całą resztą! Niemal z całą resztą, bo akurat na mnie homeopatia nie działa, próbowałam parę razy i niestety... więc nie wierzę w jej działanie lecznicze, ale jeśli ktoś wierzy, to na niego może podziała :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Re: Opryszczka

Post »

Oj jaka gafa chciałam napisać 4-5 razy dziennie. Dokładnie Nalewko każdy organizm jest inny :roll:
marmul

Re: Opryszczka

Post »

1. Rhus toxicodendron 15 ch
każdy organizm jest inny :roll:
Na każdy jednak homeopatia nie będzie działać. Wyżej wymienionym "leku" stężenie substancji z sumaka jest jak 1:10^30. Żeby to ładnie zilustrować co to znaczy, napiszę że w herbacie którą właśnie popijam stężenia arszeniku jest ok. 100000000000000000000000 (22 zera) razy większe. "Leki" homeopatyczne to albo woda albo woda z cukrem.
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Re: Opryszczka

Post »

Heviran, Heviran....i jeszcze raz Heviran :uszy
Ostatnio opryszki miałam rozmiarów :roll: ....lepiej przemilczeć :lol:
Znajomi śmiali się ,że sobie silikon w ustach zainstalowałam...i powiem szczerze....nawet nieźle to wyglądało :;230
Nie pomagały mi żadne maści ani plasterki, nawet stosowane w pierwszej fazie "swędzenia i rośnięcia".
Dopiero jak moje dziecię miało wiatrówkę, dowiedziałm się o tym leku....potem wiatrówkę załapałam ja....ale pomogło...
Zero swędzenia, bąble zasychły jeszcze zanim się pojawiły.
Teraz zawsze mam ten lek w szafce...pomaga rewelacyjnie bo opryszczka nie ma szans się rozwinąć. :D
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”