Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Powojnik
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 sie 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

Pawel Woynowski pisze:Karp, lin lub szczupak w galarecie
Robię podobnie dodając jeszcze rodzynki i trochę groszku. Nie klaruję. Tak wygląda w moim wykonaniu :)
Obrazek
"Tak jak kwiat potrzebuje słońca, by stać się kwiatem, tak człowiek potrzebuje miłości by stać się człowiekiem"
Awatar użytkownika
Powojnik
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 sie 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

26. Pstrąg smażony ;:137

Pstrąga sprawić, dokładnie opłukać, osuszyć, osolić. Do środka włożyć parę listków mięty lub pietruszki, trochę popieprzyć.
Odstawić na pół godzinki. Następnie oprószyć mąką. Smażyć na patelni, na rozgrzanym tłuszczu. Po przyrumienieniu, dosmażyć kilka minut pod przykryciem . Osobno ugotować ziemniaki w mundurkach ( uważać , żeby nie były za miękkie) Po wystygnięciu, obrać ze skórki, pokroić w plasterki, posolić, popieprzyć i usmażyć na rumiany kolor. Udekorować kawałkami cytryny do skropienia. Smacznego :)

Obrazek
"Tak jak kwiat potrzebuje słońca, by stać się kwiatem, tak człowiek potrzebuje miłości by stać się człowiekiem"
Awatar użytkownika
Katarzyna1969
500p
500p
Posty: 984
Od: 26 sie 2010, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

Słuchajcie, może ktoś robił masło śledziowe? Takie do smarowania chlebka, podobno mniam.
Kaśka
Awatar użytkownika
Powojnik
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 sie 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

Nie robiłem, ale chętnie się dowiem. Na punkcie śledzi mam mam małego chopla ;:7
"Tak jak kwiat potrzebuje słońca, by stać się kwiatem, tak człowiek potrzebuje miłości by stać się człowiekiem"
Awatar użytkownika
Katarzyna1969
500p
500p
Posty: 984
Od: 26 sie 2010, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

No właśnie! Mieli się śledzia w jakimś urządzeniu na papkę i uciera z masłem, tylko mam wątpliwości jaki ten śledź, solony, marynowany? Co się jeszcze do tego dodaje? Jadłam w knajpie, ale obsługa była "taka",że strach było pytać! Ale smakowało nieziemsko!
Kaśka
Awatar użytkownika
Powojnik
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 sie 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

Według mnie to były na pewno matiasy, nie marynowane. Może jakaś cebulka, ogóreczek, oczywiście pieprz, może trochę jajka na twardo :?: Wszystko zmiksować :? W tej chwili tak kombinuję, ale zawsze tak robię. Nie trzymam się kurczowo przepisów :)

Kuchareczki i kucharze...do dzieła :heja
"Tak jak kwiat potrzebuje słońca, by stać się kwiatem, tak człowiek potrzebuje miłości by stać się człowiekiem"
Awatar użytkownika
Katarzyna1969
500p
500p
Posty: 984
Od: 26 sie 2010, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

moim zdaniem [skromnym] czuć było ocet, czy ze śledzia czy dodany dla smaku? nie wiem! jaja nie było! szczypior był! cebuli niet! samo to masełko było jakieś takie mniammmm....
Kaśka
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

Jak mi odbiję to robię to tak.

Do melaksera: tak ze 4-5 filetów śledzia, oczywiście wymoczonego i osuszonego. 1 cebulka, serek homogenizowany, paczka masła. Dodaje tureckiej przyprawy. Taką mam w domu. Smakuje jak pieprz z szafranem i barwi wszystko na ładny żółty.Odrobina majonezu. Miksuję na jednolitą masę. W słoik i do lodówki.
Na drugi dzień nadaje się do jedzenia.
Znam też drugi sposób. Do malaksera śledzie, bułka tarta i olej. Miksować. Koniec.

Jak znam knajpy to podano Ci ten drugi specjał.

Podobnie postępuje z makrelą .

Oczywiście należy oba specjały doprawić pieprzem, solą, można kroplą octu,ale to już kwesta smaku i co kto lubi. Zamiast octu dodałbym kilka kropli soku z cytryny.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

Od czasu, do czasu lubię się pobawić w kucharza.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
Katarzyna1969
500p
500p
Posty: 984
Od: 26 sie 2010, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

Przecież mężczyźni są lepszymi kucharzami, sprawniejszymi i bardziej pomysłowymi [moim zdaniem] !!! Jestem bardzo wdzięczna!
Kaśka
Beata0410
200p
200p
Posty: 208
Od: 5 wrz 2008, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

27. Przepis na rolmopsy.

1 kg matiasów zamoczyć na 1 godzinę w wodzie, po czym odsączyć na sitku. Każdy płat śledzia posmarować musztardą, posypać gorczycą i pieprzem - według własnego uznania, można zaszaleć. Marchewkę, ogórka kiszonego kroimy w słupki, natomiast cebulę w półksiężyce. Na każdy płat śledzia kładziemy marchewkę, ogórek i cebulę - tyle ile lubimy. Zawijamy płaty i przekłuwamy wykałaczką.
Składniki zalewy:
  • - 1 szklanka octu 10 %
    - 3 szklanki wody
    - 8 łyżeczek cukru
    - 10 ziaren ziela angielskiego
    - 20 ziaren pieprzu
    - 1 listek laurowy
    - 3 goździki
    - 1 łyżeczka płaska kolendry
    - szczypta cynamonu i gałki muszkatołowej
    - 3 ziarenka jałowca ( nie koniecznie )
Wszystkie składniki zalewy zagotować pod przykryciem i letnią zalać rolmopsy. Gotowe są już na trzeci dzień. Smacznego.

28. Przepis na pangę z brzoskwiniami

Składniki:
  • - 3 filety z pangi
    - 1 puszka brzoskwiń
    - 1 papryka czerwona
    - 1 papryka żółta
    - 1 papryka zielona
    - 2 średnie cebule
    - koncentrat pomidorowy
    - olej
    - mąka
    - sól, pieprz, papryka
Etapy przygotowania
  • 1.Pangę pokroić w ok 3 cm kawałki, przyprawić solą, pieprzem, papryką. Otoczyć w mące, smażyć chwilę z obu stron.
    2.Cebulę pokroić w bardzo drobną kostkę i dusić jakieś 10-15 min w soku z brzoskwiń. W międzyczasie dodać soli i pieprzu.
    3.Następnie dodać pokrojoną w ok 3-4 cm paseczki paprykę, dusić do momentu aż papryka zmięknie.
    4.Następnie dodać pokrojone w kostkę brzoskwinie oraz usmażoną pangę. Podlać nie wielką ilością wody. Gdy zacznie wrzeć dodać koncentratu i delikatnie wymieszać. Dusić jeszcze parę minut i gotowe.
    5.Najlepiej smakuje z ryżem ale można podawać także na zimno jako przystawkę.
Naprawdę polecam. Jest pyszne.
"Kwiaty są pięknymi słowami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha"
Każdy dzień jest piękny !
Pozdrawiam Beata.
Awatar użytkownika
anik
1000p
1000p
Posty: 2296
Od: 28 maja 2010, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

A ma może ktoś przepis na śledzie po meksykańsku albo wiejsku? Chodzi mi o takie jakie kupuje się w sklepach z wiaderek?
Pozdrawiam - Ania
Kwiatki u Ani 2
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - RYBY PODAWANE NA GORĄCO I ZIMNO

Post »

A ja gdzieś kiedyś znalazłam przepis na karpia smażonego w śmietanie. Zrobiłam go na Wigilię, był pyszny i chciałam danie powtórzyć w tym roku, ale nie mogę znaleźć recepty ;:223 To był karp smażony w śmietanie jak na oleju, nie zapiekany w sosie śmietanowym... Kto pomoże?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”