Kuchnia śląsko Halżbiytki

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

Elżbietko, ale narobiłaś mi smaku na kluski śląskie z roladką,że musiałam sobie zrobić, pycha ;:196
Ciasto z pierwszej strony ja robię podobnie tylko teraz jesienią jak mam dynie to do ciasta daję 1/2 kg jabłek i 1/2kg pokrojonej w kosteczkę surowej dyni , dynię skrapiam cytryną. Na moją blachę to troszkę zwiększam proporcje do 6 jajek... nawet wczoraj go robiłam .
Z pigwy to ja robiłam marmoladki, zawsze wychodziły super twarda, prawdziwa marmolada.Pigwę to kroję na cieniutkie listki i susze,
potem jak robimy herbatkę w dzbanku to wrzucamy suchą pigwę i zastępuje nam cytrynę. Tak sie nauczyliśmy ,że zimą do herbat
już nie kupujemy cytryn . Po co przepłacać jak pigwa ma więcej witaminy C a rośnie nam w ogrodzie. ;:168
Jasia22
100p
100p
Posty: 102
Od: 17 sty 2010, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

witam zawitałam do ciebie przepisy super ;:138 ciekawi mnie dlaczego do ciasta na knedle dodajesz śmietany ja robię bez a może twoje sa lepsze muszę spróbować.Mom w sobota fajer zjeżdrzają siię dzieci i tak szukom co by zrobic inszego ,knedli nie byda robić ale mnie zaciekawiły pozdrawiom
Zapraszam serdecznie
: Spełnione marzenie 2007
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

Wandziu kluski i rolada zwłaszcza w tako pogoda zawsze poprawią humor. :lol:
Jasne, że można dodać dynię...muszę spróbować. Jeżeli chodzi o te marmoladki to robiłaś je z pigwy czy pigwowca? Obojętnie z czego to na pewno są wyjątkowo dobre i aromatyczne.
Z owocami pigwowca robię podobnie ale w tym roku trzymam w zimnej sieni i na bieżąco kroję.
Zalewam w garnku gorącą wodą dodając po kilka owoców aronii, mrożonych truskawek i mrożonych malin. Dla odmiany można dodać parę liści mięty lub melisy.
Suszyłam też młode liście morwy (dzięki Halinko eukomis ;:196 ) i też można je dodać opcjonalnie jak to śmiesznie brzmi po śląsku... ;:306

Jasiu widza, że pisałaś wiadomość przez komórka. Czemu ona tak zniekształco...ani wielkich liter, ani znaków interpunkcyjnych...no powiedz aż sie źle czyto.
Knedle ze śmietaną są delikatniejsze i moim bardzi smakują :D Ciekawe jakie pychotki swoim na fajer uważyłaś. :?: ;:138
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

Eluniuja ,marmoladę robiłam z owoców, krzewu pigwowca japońskiego. Jedną marmoladkę robiłam z samych pigwowców
a drugą mieszałam , jabłka+pigwowiec. Morwy w mojej okolicy nie widziałam, a melisę i mięte mam w ogrodzie i listki też zbieram ;:168
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

Wandziu w przyszłym roku spróbuja zrobić te marmoladki. W tym roku zbiór był raczej skromny i już wszystko zagospodarowane.
Morwę mam na zegrodce: zrywałam najmłodsze listki i suszyłam. Teraz się przydają.
Widzę też sporo młodej pokrzywy, która rośnie w najlepsze i zastanawiam się czy też nie pozbierać i może ma sens ją jeszcze wysuszyć. Jednak nie wiem jak z wartościami odżywczymi o tej porze roku. ;:88
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

:wit Co do suszenia ziół, nie mam dużej wiedzy , informacji szukam w ;:101 kwiat lipy, mięta,melisa,owoc dzikiej róży, piołun,centurię.To są zioła, które susze . O walorach pokrzywy słyszałam tyle dobrego ,rośnie w ogrodzie, ale jakoś nie mogę sie zmobilizować aby ją ususzyć Dzięki Tobie poczytałam o Morwie , ma same zalety.Owoców, nie tylko Pigwowca w tym roku faktycznie jest małotak ,że zapasy w spiżarni są skromne. ;:168
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

:wit
Wandziu chciałabym sobie lipę tilia cordata posadzić w górach. W nadleśnictwie jest dostępna więc na wiosnę tam zawiozę. Na ich stronie internetowej widziłam też, że mają czeremchę pospolitą prunus padus , sliwę tarninę prunus spinosa i jarząb pospolity odmiana jadalna sorbus aucuparia var. edulis.
Miejsca jest dość bestuż moga posadzić.
Jak co roku będę zrywać i suszyć młode listki malin.
A szałwia, mięta i melisa najlepiej mi smakują świeżo zbierane. Miętę i melisę zamrażam i dodatkowo suszę. Do lata sporo czasu tzw. przednówek a coś trzeba pić. :lol:
Centurii nie znam..zaraz poczytam. O ;:oj jak ona ładnie kwitnie przy okazji. Właściwości i zalet też ma sporo ale chyba się z nią w handlu nie spotkałam, no chyba, że nasionka są dostępne.
No to plany mamy...teraz tylko czekać, później zdobywać i sadzić. ;:306


Na poniedziałek proponuję prostą i szybką Sałatkę.

Składniki:
-obgotowany brokuł,
-2 jajka na pół twardo,
-mały ser feta,
-pół papryki.


Proszę sobie nakładać, można dodać pieprzu. ;:304
Życzę smacznego. ;:168



Obrazek
Ameliaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 sty 2018, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

Witam wszystkich, zostałam ostatnio fanką śląskiej kuchni i zamierzam się w końcu nauczyć klusek śląskich, więc chyba dobrze trafiłam ;:136 Jaka zdrowa sałatka! I wygląda pysznie. No to mam już pomysł na jutrzejszy obiad ;:215
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

Elu, ja sobie nałożyłam pełny talerz, to zdecydowanie moje smaki! ;:oj Jaki serek tam masz?
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

Witaj Ameliaa :wit
Kuski śląskie najlepiej wychodzą ze starszych ziemniaków czyli późną zimą i wiosną bo wtedy nie mają tyle wody w sobie.
Jednak nie idzie się oprzeć i robimy je nie patrząc na porę.

Moniś tam jest feta. Jak będę robić następnym razem...może już jutro to dodam obgotowane marchewki.
Ta sałatka jest niezwykle prosta i szybka w wykonaniu. Każdy sobie nakłada i miesza na swoim talerzu. :wink:
Bardzo ją lubię a zwłaszcza o tej porze roku. Zanim pojawią się nowalijki coś trzeba jeść. :lol:
I jeszcze jedno...sadzę w tym roku papryki i jak wyrosną lekko zblanszuję, obedrza ze skórki i zamroża....będzie do tej sałatki.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

Podaję przepis na szybkie pączki z serem.

Składniki:

25 dkg twarogu,
1,5 szklanki mąki przesianej,
2 jajka,
4 łyżki cukru (ja daję 3 łyżki),
2 płaskie łyżeczji proszku do pieczenia,
Cukier waniliowy

Smalec do smażenia. Na tę ilość wystarczą 2 kostki i jeszcze można raz wykorzystać ten smalec.

Wszystkie składniki dobrze ugnieść.
Formować jak kluski śląskie lekko oprószać żeby się nie kleiły.

Wrzucać na rozgrzany tłuszcz do ładnego zrumienienia.
Osączyć i gotowe. :D ;:304



Obrazek


MIŁYCH I SMACZNYCH OSTATKÓW. ;:137
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

Rabarbar już gotowy do zbiorów. ;:138
Zrobiłam ciasto z nim ale nie wiem jeszcze jak wyszło bo zapomniałam na koniec dodać olej. ;:14


Obrazek

Obrazek


Wyszło trochę suche jakby biszkoptowe ale z czasem rabarbar je rozmiękczy....w smaku pychotka.

Potrzebne składniki:
6 jaj,
20dkg cukru,
2 szklanki mąki
cukier waniliowy,
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
większe pół szklanki oleju

do posypania cukier puder

Ubić jajka z cukrem, dodać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia, dodać cukier waniliowy i nie zapomnieć o oleju. :lol:

Włożyć do nagrzanego do 160 stopni piekarnika i piec aż się przyrumieni.
Tak około 40-50 minut w zależności od piekarnika.
Wyjąć i od razu posypać cukrem pudrem.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kuchnia śląsko Halżbiytki

Post »

Elu super! ;:138

Ja też robiłam drożdżowe z rabarbarem, właśnie się zajadam. Mąka mieszana pszenno- jaglano ryżowa i ksylitol zamiast cukru (ot tyle co do rozczynu dałam cukier)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”