Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  
Autor Wiadomość
Madziagos
 Tytuł: Re: Kiszone ogórki
PostNapisane: 2 sie 2014, o 14:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
To prawda, że z 5-6 litrowej butli ogórków jest bardzo dużo. Ja też nie daję sobie rady z taką ilością, więc nie kładę do pełna, tylko np. 1/3 butli. Resztę uzupełniam łodygami kopru i wodą. Jak ktoś nie lubi tyle kopru, to niech da mniej ogórków, a więcej wody. One nie muszą mieć tam ciasno. Ważne jest, aby były dokładnie przykryte płynem, a to w butelce nie stanowi problemu.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kaLo
PostNapisane: 2 sie 2014, o 14:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jak się przechowują,bo trwałość kiszonki zależy od stężenia kwasu mlekowego.Jeżeli damy połowę ogórków ,to stężenie kwasu mlekowego też będzie o połowę mniejsze.W starych przepisach radzą,żeby dodać 100 g cukru na 10 litrów solanki.

Madziagos
PostNapisane: 2 sie 2014, o 14:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Nawet przy zmniejszonej ilości ogórków w stosunku do objętości wody nie zauważyłam, aby działo się coś złego - przynajmniej jak dotąd (zrobiłam w ten sposób jakieś 15 butli).

riczi1804
PostNapisane: 2 sie 2014, o 21:34 
100p
100p

1 szt.
Madziagos napisał(a):
To prawda, że z 5-6 litrowej butli ogórków jest bardzo dużo. Ja też nie daję sobie rady z taką ilością, więc nie kładę do pełna, tylko np. 1/3 butli. Resztę uzupełniam łodygami kopru i wodą. Jak ktoś nie lubi tyle kopru, to niech da mniej ogórków, a więcej wody. One nie muszą mieć tam ciasno. Ważne jest, aby były dokładnie przykryte płynem, a to w butelce nie stanowi problemu.

Te butelki plastykowe maja to do siebie, ze pomimo otworzenia mozesz je trzymac nawet pol roku biorac tylko np. po jednym ogorku dziennie. Nie plesnieja i nie miekna. Sprawdzone. Sloik jak juz otworzysz, to po tygodniu sa do wyrzucenia. Na tym polega wlasnie genialnosc kiszenia w butelkach. U mnie stoi caly czas w spizarce otwarta butelka z ogorkami i biore sobie kiedy chce, az sie skonczy. Pierwszy ogorek smakuje tak samo jak ostatni.

Madziagos
PostNapisane: 2 sie 2014, o 21:55 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Riczi,

a jak Ty je wyciągasz pojedynczo???

(Ja odcinam górę, ale wtedy muszę przełożyć do słoików i tak jak piszesz - zaczyna się problem psucia)

kaLo
PostNapisane: 3 sie 2014, o 09:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Duża objętość i mały dostęp powietrza.Po wyciągnięciu ogórasa zawsze można ścisnąć butelkę tak,żeby solanka była pod korkiem i dopiero zakręcić.Dawniej ogórki stały w sklepach w beczkach po kilkanaście dni i były OK.

riczi1804
PostNapisane: 3 sie 2014, o 12:59 
100p
100p

1 szt.
Madziagos napisał(a):
Riczi,

a jak Ty je wyciągasz pojedynczo???

(Ja odcinam górę, ale wtedy muszę przełożyć do słoików i tak jak piszesz - zaczyna się problem psucia)

Dokad sie da, to wybieram szczypcami, albo dlugim dwuzebnym widelcem z przechylonej butelki. Jesli zajdzie koniecznosc, to u gory nacinam butelke tyle zeby dalo sie odgiac i wyciagnac ogorki. Nacieta czesc wraca samoczynnie na swoja pozycje. Butelke przykrywam scierka do naczyn i moze stac dalej. Jeszcze nigdy mi sie ogorki nie zepsuly. Pamietaj tylko, ze zalewe musisz zrobic z tej wody ktora byla w butelce. Wtedy sukces jest gwarantowany. Smacznego.

kasik 69
PostNapisane: 3 sie 2014, o 21:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Może to i przesąd,ale nie raz przekonałam się, że przetwory robione w ,,tych,, dniach psują się. Co ciekawe w moim przypadku nie dotyczy to wypieków.
Co do ogórków zawsze przed kiszeniem moczę w zimnej wodzoe,potem w słoiki plus czosnek,chrzan,koper-jeślo mam liście to daję z wiśni lub porzeczki czarnej,no i zalewam woda gorąca,z kranu więc nie przegotowaną z solą -czubata łyżka na litr wody. Na kilka dni zostawiam w ciepły miejscu,potem do piwnicy,i wszystko.

kaLo
PostNapisane: 7 sie 2014, o 09:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ciekawy artykuł o kiszeniu: http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1872 .Kranówka u mnie jest w dolnych granicach średniej twardości .W tym roku "utwardziłem "ją dodatkiem gipsu piwowarskiego 0,4 g/l ,stosowanego do ważenia piw typu "Pale Ale".Efekt jest taki,że małosolne, nawet niezbyt jędrne ,chrupią w zębach.

Biotit
PostNapisane: 7 sie 2014, o 11:09 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
kaLo napisał(a):
5-litrowy pojemnik po wodzie to jakieś 3,5 kg ogórków.Nie każdy ma takie jednorazowe zapotrzebowanie. ;:209

Ja również tak tez uważam i robię ogórki kiszone w plastikowych 1 litrowych butelkach po mleku.
Bardzo dobrze się przechowują, a jak otwieram, to te z góry wyjmuję pesetą, a potem resztę przekładam do słoika i do lodówki. Lepszego sposobu nie znam.

kaLo
PostNapisane: 7 sie 2014, o 16:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja znam.Jestem posiadaczem ponad 40 słoików typu Wecka.Najfajniejszy jest dźwięk,jak się pociągnie za gumkę,bo one się zasysają,nie tak jak twisty.

Biotit
PostNapisane: 7 sie 2014, o 16:20 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Kiedyś miałem takie słoje, ale jakoś się skończyły, zostało kilka Dzików i je stosuję do np. Konserwy Tyrolskiej.

x-p-11
PostNapisane: 28 kwi 2015, o 21:05 
---

0 szt.
A my dzisiaj jedliśmy nasze małosolne ;:138 - koper z chrzanem z zamrażarki, czosnek od teściów tylko ogóraski sklepowe niestety, pycha.

kaLo
PostNapisane: 28 kwi 2015, o 21:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
A te ogóraski to pod co?Tak pod widelec? ;:306 Już myślałem,że swojego chowu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 131 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości