Blacha z wyjmowanym dnem > przydatna

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Blacha z wyjmowanym dnem > przydatna

Post »

Miewacie czasami problemy z wyjęciem ciasta z blachy :(
Ja tak :( najczęściej jak ciasto jest z kremem , bardzo puszyste :P lub pieczone w lodówce :Pjak to mówi mój syn :P
Będąc u Cioci w Zawoi postanowiłyśmy upiec sernik i jakie było moje zdziwienie jak Ciocia naszykowała blachę z wyjmowanym dnem :P
Pojechałyśmy do sklepu gdzie wcześniej kupiła ową blachę , ale niestety już nie było:(
Po powrocie do Łodzi szukałam wszędzie i znalazłam :P
Przy okazji trafiłam na tortownicę owalną którą oczywiście też kupiłam :P
Za blachę zapłaciłam 7.50 zł a tortownicę 12.50 zł więc koszt niewielki , a jaka wygoda :P
Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami moimi nowinkami :P
Może też miewacie kłopoty żeby nie uszkodzić ciacha :(a i pora teraz taka że więcej piecze się w lodówce to i może komuś się przyda :P
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna
Tak nawiasem mówiąc to nawet pizza wychodzi extra :P
Obrazek Obrazek
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Tortownicę znam od dzieciństwa. odkąd pamiętam zawsze była rozbieralna. Ale blacha!!! No! Teraz ja zacznę polować na taką :) Kapitalny pomysł.

Choć z drugiej strony odkąd wzięłam się za pieczenie, czyli jakieś pól roku ;), używam pergaminu do pieczenia i nie mam problemu z wyjęciem placka. Co nie zmienia postaci rzeczy, że blacha jest świetna. Nie grozi złamaniem ciasta.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ja też używam pergaminu :P :arrow: ale zawsze się obawiam że mi się złamie :oops:
No i Serniki na zimno oblepione papierem to mnie drażniły :evil:
Teraz biszkopty na dno :arrow: krem wiśniowy i jedzenie po pachy :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
TASIA
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 21 maja 2008, o 15:24
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post »

Witam
W handlu są również dostępne kwadratowe tortownice, z odpinanymi ściankami dokładnie tak samo jak u tych okrągłych. Ja swoją nabyłam w jednym ze sklepów społem za bardzo rozsądne pieniądze. Gorąco polecam. Nic nie pęka, nie kruszy się ;:36
Pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Widziałam też blachę rozkładaną i z czymś w rodzaju pokrywki z uchem. Kto ma i używa? Jak to się sprawdza?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”