Dania z/na grilla.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewunia123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 21 maja 2006, o 18:28
Lokalizacja: Piła

Dania z/na grilla.

Post »

Propnuję nowy temat dana z grila ( czas jest odpowiedni), na pewno macie ciekawe przepisy ( kiełbasa z grila juz mi zbrzydła). Ostano znalazłam przepis na żeberka z grila są pyszne polecem :D Może zaproponujecie coś innego co wam smakuje( prócz kiełbasy), ja następnym razem podam kolejny przepis na pyszna kaszaneczke która nie pęka na rószcie. Pozdrawiam wszystkich grylowiczów i smakoszy, nie tylko dobrego grila ale przystawek do grila też:):):):):) ( małe piwko do grila też jest dobre :) :) [ oczywiście bezalkoholowe] :D :D :D :D :D .

Składniki:
1 kg żeberek wieprzowych, 3 łyżki miodu , 3 łyżki musztardy (ostrej! np. rosyjskiej Kamis), 1 średnia cebula, 3 ząbki czosnku, 4 łyżki masła, sól, pieprz, chili, ew. słodka papryka w płatkach, sok z cytryny

Żeberka pokroić na kawałki, natrzeć przyprawami, kilkoma kroplami soku z cytryny i odstawić w chłodne miejsce na kilka godzin. Rozpuścić masło, wrzucić posiekaną cebulę i dusić ok. 10 minut, dodać zmiażdżony czosnek, dusić 2-3 minuty, zdjąć z ognia, dodać miód, musztardę i dokładnie wymieszać.
Posmarować sosem żeberka, pozawijać w srebną folię,kłaść na rozgrzany ruszt.
Grilować do ok 1h
SAMCZNEGO
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

ja najczęściej griluję kurczaki, przeważnie dwie sztuki, więc na dużym ogrodowym, murowanym grillu. Oczywiście kurczaki podzielone dzień wcześniej i przygotowane w półmisku.
Fotka grilla pokutuje tu gdzieś na forum.:)
Aha, do grilowania używam drewna owocowego pestkowego lub brzozy albo olchy.
Rozpalam natomiast topolą, szuszem ogrodowym.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
ewunia123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 21 maja 2006, o 18:28
Lokalizacja: Piła

Post »

Super bez soli i przypraw?
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

ewunia123 pisze:Super bez soli i przypraw?
czy muszę pisać, że przygotowane dzień wcześniejto oznacza natarcie ich przyprawami?
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
elmarek
---
Posty: 236
Od: 25 lut 2006, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

Post »

Polecam!
Pieczarki pokrojone w ćwiartki , oraz wszystkie warzywa jakie masz w danej chwili na działce np.papryka,ogórki, kalarepka,cebyla,oraz zioła jakie masz na działce.
Wszystko wymieszać pokropić oliwą z oliwek, zawinąć dokładnie w folię aluminiową i na grila ok 40 min.
WSPANIAŁEObrazekSMACZNEGO
Awatar użytkownika
ewunia123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 21 maja 2006, o 18:28
Lokalizacja: Piła

Post »

Jakubie:)

Bardzo dziękuję za porady w doborze drewna na grila, co prawda nie mam jeszcze murowanego, ale przymierzam się do wybudowania, jeszcze nie mam konkretnej koncepji.
Odnośnie mojego pytania "Super bez soli i przypraw" jestem bardzo ciekawa jak przgotowujesz tego krczaka, jakich używasz przypraw, a może jst to zalewa, czy może kupujesz gotową przyprawę do kurczaka- skoro jest taki smaczny- warto wiedzieć.
Nie było to złośliwa uwaga. :wink: :)
Chiałabym abyś sie podzielił sposobem przygotowania.
Jeśli będziesz żyć w zgodzie z naturą, nigdy nie będziesz ubogi.

Ewunia z Piły
Awatar użytkownika
jo_lina
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 cze 2006, o 17:08
Lokalizacja: Łódź

Post »

U nas najczęściej na grilu lądują filety z piersi kurczęcych :wink:
nie gardzimy dobrą chudą kiełbaską, a kaszaneczka to już w ogóle :lol: pyszota :wink:
czasem jest karczek rozbity na kotlety, czasem jakieś szaszłyczki, warzywa raczej pod postacia surówki :lol:

Jeśli chodzi o marynatę, to mam taki patent: do oleju wlewam trochę sosu sojowego i przyprawy (sól, pieprz, papryka i różne inne zioła, które mi wpadna akurat pod rękę-majeranek, oregano, rozmaryn, można wycisną troszke czosnku jak ktoś lubi, miętę i co kto lubi) po zmieszaniu takiej zaprawy przelewam rozbite delikatnie mięso i odstawiam na dzień lub dwa, czasem tylko na pół dnia.
Staram sie jeszcze dodatkowo obłożyć mięso plastrami cebuli, daje fajny aromat.

natomiast kiełbaske nacinam na pod skosem w lewo i w prawo, żeby jak najwięcej się wytopiło i posypuje przyprawą do grila, kaszaneczkę też posypuję :wink:

rybka fajna jest wysmarowana musztardą francuską i w folii aluminiowej grilowana-pycha :) można posypać płatkami migdałów.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

ewunia123 pisze:Jakubie:)

Bardzo dziękuję za porady w doborze drewna na grila, co prawda nie mam jeszcze murowanego, ale przymierzam się do wybudowania, jeszcze nie mam konkretnej koncepji.
Odnośnie mojego pytania "Super bez soli i przypraw" jestem bardzo ciekawa jak przgotowujesz tego krczaka, jakich używasz przypraw, a może jst to zalewa, czy może kupujesz gotową przyprawę do kurczaka- skoro jest taki smaczny- warto wiedzieć.
Nie było to złośliwa uwaga. :wink: :)
Chiałabym abyś sie podzielił sposobem przygotowania.
nacieranie solą, czosnkiem, pieprzem, posypanie papryką, obłożenie pokrojoną cebulą.
Części kurczaków ułożone w półmisku, przykryte lnianym ręczniczkiem i pozostawione w chłodnym ciemnym miejscu (mam takowe w altance).
Budowę grilla gdzieś zamieściłem na forum, poszukaj.
podczas grillowania dodaję zioła do smaku albo posypuję przyprawą do grilowania. Ot i wszystko.
Griluję, jak jest porządny żar. Wtedy zaczynam od najwyższej półki (mam ich sześć) i zaczynam obniżać jak obie strony puszczą soki i zacznie kapać na palenisko. takie grilowanie trwa od 40 min. do jednej godziny. Pod koniec grilowania kładę jeszcze kromki chleba na ruszt i później to wszystko na półmiski. Dalej to już tylko sama przyjemność. A jak jeszcze do tego zaszumi piweńko w kufelku.........................................MIODZIO !!!
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
ewunia123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 21 maja 2006, o 18:28
Lokalizacja: Piła

Post »

Tak jak obiecałam podaję sposób na przgotowanie kaszanki na grilu, jest naprawdę smaczna, przekonali sie do niej ci którzy deklraowali że nie lubią kaszanki.:;)

Kaszaneczkę układam na folii aluminowej, posyuję przyprawami do grila, obkładam wędzonym boczkiem pokrojonym w plastry ( musi być mocno wędzony) i na to jeszcze cebula porojona w grube plastry. Po czym zawijam w folię aluminiową w szczelne batony w formie cukierka. Griluję około 40 min na małym zarze. :)

Smacznego
Jeśli będziesz żyć w zgodzie z naturą, nigdy nie będziesz ubogi.

Ewunia z Piły
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dziękuję.
Ewuniu jednak tak g'woli prawdy czy to jest grilowanie czy może duszenie kaszanki?
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
ewunia123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 21 maja 2006, o 18:28
Lokalizacja: Piła

Post »

Jakubie

Masz rację to jest duszenie na grilu, ale jakie smaczne.;)
Pozdrawiam miło.
Jeśli będziesz żyć w zgodzie z naturą, nigdy nie będziesz ubogi.

Ewunia z Piły
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

polecam również podgrzane na grilu kromki zwykłej bułki i natarte czosnkiem :D
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

A ja robię często tak: filety drobiowe kroję w szersze paski, wkładam do marynaty do drobiu na 2-3 dni do lodówki (do marynaty zawsze dodaję sos sojowy, wytrawne białe wino no i oliwę oczywiście), potem..już tylko grill..mniami,mięsko takie smakuje wyśmienicie, tzreba tylko pamiętać, żeby delikatnie się grillowało..mówię Wam! Palce lizać!
A do chleba z grilla można zrobić sobie masełko ziolłowe, tez pychota ;:36
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”