Dania z/na grilla.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: sezon na grila

Post »

Ziemniaki w foli.

do mięsa robię często umyte, nieobrane ziemniaki w srebnej foli.

Można też wziąść surowego ziemniaka przekroić na trzy plastry i pomiędzy ułożyć boczek, cebulę. całość zawinąć w folię aluminiową.
Gdy ziemniaki są miękie - potrawa gotowa.

Yrochę czasu to zajmuje, zatem, mięso smażymy później. ;:136
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
Hyba
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 8 gru 2010, o 02:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: sezon na grila

Post »

basiac pisze:do mięs lub kiełbasek z grila proponuję sos tzatziki
wykonanie jest bardzo proste
serek wiejski miksujemy z 2 ogórkami 2 ząbkami czosnku i dodajemy 2 łyżeczki przyprawy TZatziki
Ogórki lepiej jest potarkować niż zmiksować i nie zapominajmy o przyprawie- kminku i koperku, to podstawa tego
sosu. W Polsce różnie go robią ale robią nieprawidłowo.

Na grilla polecam także rybę zawiniętą w folię, dobrze naszpikowaną z wierzchu aby folia nie popękała. :P
akselb3
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 maja 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: sezon na grila

Post »

Czosnek z grilla

A ja polecam czosnek z grilla :)
Obieramy czosnek ze skórki, polecam 2 główki czosnku.
Rozwijamy srebrną folię, układamy czosnek po czym zawijamy kilku krotnie w kwadrat. Grillujemy żeby nie spalić, tylko żeby się ugotował, jak będzie miękki idealnie łączy się z karkówką lub na tosty
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Wątek jest założony dla miłośników grilla w ogrodzie.

Mój sprawdzony przepis to sos zazyki do grilla:
duży ogórek obrany, umyty, potarty na tarce o małych oczkach i odciśnięty na sicie do tego w osobnej miseczce mieszam jogurt bałkański -chyba najgęstszy z dostępnych na rynku trochę soli, czosnku (wg. uznania, pikantności ja zamiast tego dodaję odrobinę przyprawy do zacyków gdyż świeży czosnek jest ciężki na wątrobę i nam szkodzi). Można dodać odrobinę koperku. na koniec wymieszać z ogórkiem i do lodówki. Sos można przygotować dużo wcześniej żeby nie zawracać sobie później głowy.


Sałatka z młodych ziemniaków: -również można zrobić kilka godz.wcześniej

-----Młode ziemniaki ugotować (nie rozgotować) w łupinach jak są małe i młode lub obrać. Ugotowane pokroić w spore kawałki (jak do obiadu).
-----Kilka ogórków kiszonych pokroić w kostkę.
-----SOS: Majonez i jogurt (pół na pół) wymieszać z solą pieprzem i tym co kto lubi czyli koperkiem, szczypiorkiem innym ulubionym ziółkiem na koniec dodać do sosu ogórki i całość do lodówki.
Przed włożeniem mięsa na ruszt do miski z zimnymi ziemniakami wlewam sos mieszam i ...... mniam, mniam

Z moich mądrości:
Zamiast kiełbasy w której jest nie wiadomo co a cena nie zawsze świadczy o jakości lepiej kupić coś z kurczaka np. filet który nie zajmuje dużo miejsca na grillu a cenowo ma się podobnie do dobrej kiełbasy poza tym można zrobić z tego szaszłyki. Bardzo dobra na kilka osób jest również karkówka (na bank nie zawiera MOM) tylko potrzebuje trochę miejsca na grillu więc na wielkie przyjęcia grillowe jest średnia.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Chleb z grilla

1 bochenek chleba
1 kostka miękkiego masła
1 serek topiony bez dodatków
1 paczka ziół prowansalskich
2 ząbki czosnku
Chleb kroimy jak na kanapki, ale nie docinamy do końca (ja używam krojonego,smaruje farszem i sklejam kanapki) Składniki farszu miksujemy, smarujemy kanapki sklejamy cały chlebek, zawijamy w folię aluminiową i grillujemy 15-20 min. Smacznego! :lol:
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Grzanki - bagietki z grilla

Super są też chrupkie grzanki - bagietki:

masło -prawdziwe (82%tłuszczu)
bagietki - jedną małą na osobę lub pół dużej na 2 osoby
zioła (czosnek jak ktoś może lub natka pietruszki lub inne zioła np. prowansalskie)

Masło miksuję z w moim przypadku z ząbkiem świeżego czosnku i odrobiną natki pietruszki przekładam na folię aluminiową lub do jakiegoś pojemnika i do zamrażarki.

Bagietkę nacinam (robię takie kieszonki) co 2-3 cm. i w nie wkładam zamrożone kawałki masła. Całość na grilla lub do piekarnika jak grill jest zajęty na wysoką teperaturę i piekę chwilę do chrupkości skórki. Rewelacja do karkówki, lub zimą do steka ......

Marynata do mięsa:
Przyprawa do mięsa (karkówki, grilla, kurczaka) - ulubiona ważne żeby w składzie na pierwszym miejscu nie było soli, lub ulubione zioła np. prowansalskie.
Olej -odrobina
Przyprawy mieszamy z olejem i mieszamy z mięsem.
Karkówkę marynujemy min 12 godz. kurczak kilka godz.


Jeśli chodzi o "paliwo" do grilla najlepszy jest brykiet bo osiąga wyższą temp. i jak jest rozpalony wystarczy karkówkę po 3 min. z każdej strony i gotowe. Mięso im dłużej na grillu tym bardziej wysuszone i twarde. Do brykietu polecam kupić komin - ja mam zwykły taki za 30 zł z supermarketu i się świetnie sprawdza.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Ja proponuję proste danie z grila , pycha dla mnie . Folia aliminiowa na nią położyć kaszankę którą nacinamy przez całą długość i obkładamy krążkami cebuli, zawijamy i pieczemy na grilu . Spróbujcie , naprawdę warto !!!
Bożena
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Co do kaszanki: kaszanka i kaszanka na grilla to nie to samo ta na grilla jest chudsza i lepsza jakościowo więc polecam dołożyć parę groszy do jej zakupu.

Sałatka z paluszków krabowych (surimi) ryżem
Orzeźwiająca sałatka z ryżem:

1op. paluszków surimi (krabowe ) - zawsze mam w zamrażarce takie ok 200g
1 woreczek ugotowanego zimnego ryżu
1 średni świeży ogórek
pół puszki kukurydzy
1-2 łyżki majonezu

Paluszki wyjmuję z zamrażarki i opakowania (ale zostawiam folię na pojedynczych paluszkach) i zalewam wrzątkiem <podobno w ciąży surowych nie można więc tak na razie robię> dalej sparzone wyjmuję z folii i kroję w 2cm kostkę.

Kroimy ogórka w taką samą kostkę dodaję paluszki, ryż, kukurydzę, doprawiam solą i pieprzem i dodaję troszkę majonezu tak żeby składniki się skleiły a nie utopiły w majonezie (nie jestem zwolenniczką tony majonezu w sałatkach ale rzecz gustu), ja czasami jak mam dodaję świeży szczypiorek. Wszystko do lodówki i zanim dojdzie mięso na grillu świeża sałatka schodzi....

Proporcje sałatki można zwiększać i zmieniać wg. upodobania jest idealna w upalne dni.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Wybieram się na działkę a pogoda niepewna!Postanowiłem zrobić grilla w domu przed wyjściem.Teraz już czas mnie goni ale coś potem podrzucę.
A oto efekty dzisiejszego zakręcenia.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

To cudo kupiłem rok temu w jakimś markecie za pół ceny-niecałe 30 zł.To co stoi w szklance to domowy pszeniczniak o zaw alk. ok.1,5% z wędzonego dębem słodu.Pasuje jak ulał!Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

kaLo grill rewelacja jeszcze takiego cuda nie widziałam :) Jeśli chodzi o alkoch. to jak na razie dla mnie marzenie bo czekam na ;:86 ale uwielbiam np.
Piwa smakowe domowe
piwka własnej przeróbki: oranżadka - taka jak dla dzieci cytrynowa do kufla 2-3 łyżki wody wymieszam i zalewam jakimś piwem nie koniecznie markowym i drogim i mam to samo co drogie piwa smakowe a za całkiem nieduże pieniądze.

Ja np. uwielbiam malibu własnej roboty czyli:
Malibu własnej roboty
Składniki:
200g wiórek kokosowych
250ml spirytusu (ja użyłam 500ml wódki)
1 puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
1 puszka mleka skondensowanego słodzonego
1puszka mleczko kokosowe (czasami nie dodawałam)
cukier -wg uznania
słoik z nakrętką

Wiórki zalewam spirytusem i trzymam w słoiku kilka -kilkanaście dni. Później zlewam alkohol do głębokiej miski dodaję mleka i mieszam mikserem na wolnych obrotach i do tego dodaję trochę cukru do smaku i przelewam do butelek.
Butelki idą do lodówki jak przychodzą goście to 2 kostki lodu do kieliszka i zalewam tym....

A wiórki kokosowe po namaczaniu w spirytusie daję do tortu PYCHA!!! A jak akurat nic nie piekę wiórki to do woreczka i do zamrażarki - po wyciągnięciu nie tracą nic a nic na jakości.

Już tak dawno tego boskiego napoju nie robiłam ..... ale jest przepyszne zwłaszcza dla kobiet.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Szaszłyki z wątróbki drobiowej


Witam i podaję prosty przepis na szaszłyki z wątróbki drobiowej,którą trzeba oczyścić z błon i pokroić na odpowiednie kawałki,jabłka i cebulę pokroić w ósemki,nabić na szpadki na przemian, skropić oliwą lub roztopionym masłem,posypać pieprzem i majerankiem ,grillować, posolić na sam koniec.
Jeżeli zostaną jakieś małe kawałeczki wątróbki to na niewielkiej ilości masła podgrzać aby się ścięła, doprawić mocno chili.Śliwki suszone wędzone bez pestek namoczyć godzinę w b. mocnej aromatycznej herbacie i nadziewać niewielką ilością przygotowanej wątróbki,owijać w cienkie plastry surowego wędzonego boczku,zapiekać na tacce.Smacznego.
Jeszcze jedno zdjęcie zachęcające do kupna takiego grilla:


Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

Gratulacje trolinko!To je ono.Mają jeszcze 9 sztuk. http://allegro.pl/grill-domowy-z-pokryw ... 17901.html .
Patent jest świetny ale nie na tyle żebym go nie uświetnił-pokrywka tak się grzeje że gałka się topi,w sklepie wszystko po 4 zet.kupiłem płytkę blaszaną do kuchenki gazowej i zamontowałem w środku-DZIAŁA!

Obrazek
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Zakręceni na punkcie grilla - przepisy na i do grilla

Post »

teraz bedzie sezon pomidorowy wiec sałatka do grila
pomidorki kto ile chce pokroi na ósemki
majonez i jogurt wymieszac i dodać czosnek zmazdzony i zalac pomidory
smacznego u mnie robi furore
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”