Aromaterapia

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
mariaanna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 kwie 2021, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Aromaterapia

Post »

Pomóżcie! Szukam olejków eterycznych do aromaterapii (Reklama usunięta.Iwona) na koncentrację. Pracuję zdalnie i słyszałam, że to idealny sposób na skupienie i redukcję stresu w pracy. A ostatnio bardzo tego potrzebuję :( Myślałam o grejpfrutowym. Czy można mieszać olejki i tworzyć własne kompozycje? Dzielcie się swoimi przepisami!
Awatar użytkownika
Smerfy
100p
100p
Posty: 193
Od: 18 kwie 2020, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety ( woj. Śląskie )

Re: Aromaterapia

Post »

Kochany grejfrut owszem ale rozmaryn podobno króluje jeśli chodzi o koncentrację ( aczkolwiek nie każdemu może ten aromat podchodzić ).
Pomocny będzie olejek z drzewa różanego, ponarańczowy, cytrynowy i z mięty pieprzowej - tu uważaj, zbyt duża ilość olejku miętowego skutkuje bólem głowy.
Czy można mieszać ?
Ależ oczywiście ! Byle z głową i umiarem.
Uwierz mi ma słowo - jeśli używa się np tego małego ceramicznego kominka ogrzewanego ogarkiem to wystarczy naprawdę te 3-5 kropelek.
Jak walniesz sobie tych kropelek 15 to zrobisz sobie jedynie krzywdę.
Mąż chciał zrobić nastrój i nakropił lawendowego. Uspokaja, odpręża... Ale jak walniesz właśnie te 15 kropelek to z nastrój zamieni się w wietrzenie pokoju
:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”