W kuchni z Sebą

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Tylka się sprawdziła - jest super i teraz mój dżemik mogę spokojnie wykorzystać. Ciasto wyłożyłam na silikonową matę i wycinałam pączki szklanką. Wszystkie jednakowej wielkości i dżemiku mogłam wcisnąć więcej niż nadziewając przy formowaniu.
Hanna
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: W kuchni z Sebą

Post »

jokaer pisze:
Co to za tłuszcz, na którym smażyłaś? Bo chyba nie można go już nazwać olejem :?
Zwykły rzepakowy. Różnych firm. Nie robi się tak za każdym razem, zresztą rzadko jednak coś w samym oleju tak gotuję jak pączki czy frytki.
Ja wiem, że przy smażeniu robi się trochę piany, ale nie tak, że mam na dnie powiedzmy 3-4 cm oleju a podchodzi mi to po wrzuceniu ziemniaka pod rant garnka i dalej chce wykipieć. To nie jest normalna sytuacja prawda? Tak, że nie jest możliwe usmażenie tych frytek bo musisz ściągać garnek z palnika, żeby ochłodzić olej. Ostudzisz, odkładasz na palnik i znów olej kipi.

Wiem co się dzieje jeśli patelka jest mokra a wlejesz olej, wiem też co się dzieje po wrzuceniu mokrych ziemniaków do oleju. Nie gotuję od wczoraj serio. Napisałam tylko jaka jest hipoteza ludzi, którzy mieli podobny problem. Coś musi być dodawane do oleju, że w ten sposób się zachowuje. Chyba, że dla Ciebie jokaer to jest całkiem normalne zachowanie oleju do smażenia.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Seba, poproszę o przepis na te niezwykle apetyczne chlebki z 21 strony Twojego działkowego wątku. One przypominają mi podpłomyki, które były były okrągłe. Ale cała reszta wyglądu to wypisz wymaluj podpłomyki z mojego dzieciństwa.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Nastrajam się na Twoje pączki i planuję zamienić zwykłe mleko na roślinne, a masło na ??? olej kokosowy?(syn z nietolerancją mleka), ciekawe czy wyjdzie i czy będzie podobne do pączków?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Wiem co się dzieje jeśli patelka jest mokra a wlejesz olej, wiem też co się dzieje po wrzuceniu mokrych ziemniaków do oleju. Nie gotuję od wczoraj serio. Napisałam tylko jaka jest hipoteza ludzi, którzy mieli podobny problem. Coś musi być dodawane do oleju, że w ten sposób się zachowuje. Chyba, że dla Ciebie jokaer to jest całkiem normalne zachowanie oleju do smażenia.
Ja odpowiedziałam na Twój zarzut, że dodawana jest woda do oleju.
Odpowiedziałam, że jest to niemożliwe, bez emulgatora, ale wtedy nie będzie to już olej tylko emulsja.
O to mi chodziło. Nie zanegowałam, że coś jest dodawane.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 192
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Anida - zamiast masła oczywiście możesz dodać olej rzepakowy albo inny, albo margarynę i też będzie ok. a z mlekiem roślinnym nigdy nie robiłam, ale myślę że też się uda. Może być trochę inny smak ale skoro używacie mleko roślinne to jesteście przyzwyczajeni. Ważne żeby dodać dobry alkohol to nie napiją się tłuszczu z gara.
Hanna
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Seba, minęło 21 dni. Jak degustacj? Na pewno OK.Dawaj przepis na Limoncello.
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: W kuchni z Sebą

Post »

A jakiś spis treści na te pyszności?
Beata
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Wybaczcie moje ostatnie zaniedbanie tutaj ale trochę pracy miałem ! Teraz jestem na urlopie więc nadrabiam zaległości ;:224
Zacznę dzisiaj od przepisu na Limoncello. Wyszło bardzo fajne i tak jak opisują w internecie, baaardzo zdradliwe. Pije się jak słodki soczek a jak się człowiek podnosi to wtedy świat zaczyna wirować. I wbrew pozorom nie trzeba go dużo wypić !

Limoncello
:arrow: 12 cytryn
:arrow: 1litr spirytusu 70%
:arrow: 1.5 litra wody
:arrow: 750 gram cukru

Cytryny myjemy i sparzamy we wrzątku. Tarkujemy na tarce o najmniejszych oczkach tak, żeby nie było białej błonki. To ważne bo właśnie ta biała błonka jest odpowiedzialna za gorycz i nawet najmniejsza ilość może zepsuć wam limoncello. Skórki umieszczamy w słoju i zalewamy spirytusem. Zakręcamy i odstawiamy w ciemne i suche miejsce do czasu aż skórki stracą żółty kolor i staną się białe a spirytus stanie się żółty. Kiedy nasze skórki już stracą kolor w garnku gotujemy 1,5 l wody i cały cukier. Gotujemy, aż cukier się rozpuści i odstawiamy do ostygnięcia. Skórki przecedzamy i mieszamy z przestudzonym syropem i gotowe. Limoncello przelewamy do butelek i na ok 21 dni. Co prawda już następnego dnia można pić ale po tych 3 tygodniach zdecydowanie nabiera mocy i jest lepsze w smaku !

Co do przepisu mam tylko jedną uwagę. Jak dla mnie to stanowczo za słodkie więc dolałem sobie do tego soku z cytryny ale to już każdy z was musi sam spróbować i zdecydować jak woli. Mam nadzieję że jeśli ktoś z was zrobi to pochwali się efektami i doznaniami :D
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Tu :arrow: Cytrynówki są przepisy na różne cytrynówki, które ostatnio robiłam.
Temat się rozwinął bo trochę osób nabrało ochoty.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Seba, a może jakiś przepis na proste ale pyszne ciasto dla leniwych? No wiesz, dodać wszystkie składniki, wymieszać mikserem i piec.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Tylko założę swój post kulinarny to padam przepis na tak pyszny sernik dla leniwych,że na śpiąco go upieczesz ;:oj
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
Graszka
1000p
1000p
Posty: 1293
Od: 1 gru 2007, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Ja też chętnie wypróbuję.
Pozdrawiam, Grażyna
Moje rośliny i roślinki cz.1, cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”