Bratek - ziele, kosmetyk?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
jogusia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 maja 2019, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Bratek - ziele, kosmetyk?

Post »

Ja hoduję bratki w ogrodzie, które następnie używam do jedzenia. Dekoruję nimi dania, zwłaszcza gdy przychodzą goście :) Robię to też dlatego, że jakiś czas temu zauważyłam w TV że nie dość, że te bratki ludzie zjadają to jeszcze kucharze twierdzą, że one mają właściwości lecznicze. No i znalazłam coś, co się spodobało mojej nastoletniej córce - bratek jest doskonały na trądzik! Słyszeliście o tym?

"Regularne picie naparu z bratka (ziółko można bez problemu kupić w aptekach i sklepach zielarskich w postaci gotowych ekspresowych herbatek) oczyszcza organizm od wewnątrz, działa lekko moczopędnie, poprawia przemianę materii i doskonale wpływa na skórę.

Jak w przypadku większości kuracji oczyszczających od wewnątrz bratek na początku wykazuje działanie przeciwne do oczekiwanych efektów, tj. w pierwszej fazie kuracji dochodzi zazwyczaj do lekkiego nasilenia trądziku (to znak, że organizm się oczyszcza, wydalając zanieczyszczenia przez skórę), po czym sytuacja stabilizuje się, a następnie trądzik ulega redukcji, bądź też (w niektórych przypadkach) całkowicie znika."

Co o tym sądzicie? Jeszcze nie odważyłam się go podać córce w żadnej formie.. Tylko dorośli u mnie zjadają bratki :)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Bratek (Viola x wittrockiana) Cz.2

Post »

Od oczyszczania organizmu mamy wątrobę oraz nerki. Cała reszta cudownych specyfików pozwala co najwyżej oczyścić portfel.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Bratek (Viola x wittrockiana) Cz.2

Post »

A jednak do kosmetyk?w dodaje się bratka. Używałam w tamtym roku kremu z dodatkiem bratków na nadreaktywność naczynek czy jakoś tak, przepisał mi dermatolog i pomogło. Są też w sprayach i w kompozycjach roślinnych do leczenia przeziębień ( płyn jak podr?bka Amolu).
Ale zawsze w razie leczenia warto to skonsultować z lekarzem ,bo zielsko tak samo może pom?c jak i zaszkodzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”