Oczyszczacz powietrza do mieszkania

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
ariss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 maja 2015, o 07:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Oczyszczacz powietrza do mieszkania

Post »

Planuję zakup oczyszczacza powietrza do mieszkania 55m2. Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie porady. Jestem alergikiem i jego najważniejszym zadaniem będzie filtrowanie powietrza z kurzu i zarodników pleśni. Nawilżanie ważne dopiero dalej, ale jak widzę każdy oczyszczacz jest jednocześnie nawilżaczem. Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam!
amusen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2015, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania

Post »

Jest to obecnie dosyć popularny temat, bo idzie zima i znowu pojawia się problem smogu. Już teraz w wielu miejscach normy są przekroczone o kilkaset procent, a jeszcze przecież nie mamy przymrozków.
Wiele firm produkuje oczyszczacze, ale to na co należy zwrócić szczególną uwagę to filtry i filtracja poszczególnych zanieczyszczeń. Wiadomo kurz, sierść, alergeny, ale ponad to powinny być filtrowane te najmniejsze i najbardziej szkodliwe pyły jak PM 2,5, PM10. Proponuję sprawdzić jeszcze modele lfda ALR300, Alfda ALR550. Każdy z nich posiada do wyboru 3 rodzaje filtrów antismoke , clean air oraz true hepa.
hnusia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 lis 2018, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania

Post »

Na pewno warto zapoznać się z informacją do jakiego metrażu urządzenie jest przeznaczone i jaką oferuje wydajność. Przy 55 m2 polecam dwa mniejsze oczyszczacze zamiast jednego super wydajnego, bo efekt będzie taki ze obraca cały czas to samo powietrze, a do wielu zakątków mieszkania w ogóle nie dociera. Zwróć również uwage na głośność pracy. Niektóre urządzenia posiadają tryb nocny i pracują prawie niezauważalnie.
Oczyszczacz najlepiej kupować latem, są wtedy do kupienia za połowę ceny zimowej. :)
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania

Post »

Witam,

Sam nie posiadam oczyszczacza ale kupiłem moim rodzicom, w Krakowie powietrze jest kiepskie:(
Jak na razie to sobie chwalą, mówią że jest cichy ale co do samych efektów oczyszczania to się jeszcze nie wypowiadali.
Kupiłem ten: ADLER AD 7961, 45 W
x-Ka-a
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 sty 2019, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania

Post »

Też jestem alergiczką a w dodatku mam ogromny problem z nawilżaniem powietrza, bo ogrzewamy kominkiem z płaszczem wodnym.. Nawilżacz chodzi bez przerwy. Wystarczy, że otworzę okno i nawilżenie spada do 33%, co oznacza ból gardła i piekące oczy. Kupiłam oczyszczacz Sharpa, ale jeszcze nie wiem czy pomaga, bo używam od wczoraj. Jakbym się miała budować jeszcze raz to zrobiłabym rekuperację a kominek w ogóle bym wywaliła z projektu. :(
Adasiek78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 lis 2018, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania

Post »

Cześć :)

55m2 to całe mieszkanie? Jeżeli tak to nie ma sensu kupowanie takiego urządzenia, ponieważ powietrze w mieszkaniu nie jest w stanie się wymieszać między osobnymi pokojami. Najlepiej obrać sobie za punkt odniesienia swój największy pokój, przeważnie u każdego jest to salon, a następnie dobrać do niego urządzenie. :) Oczywiście na noc lub przed snem ustawiamy go sobie w sypialni i mamy z problem z głowy.

Podrzucam fajną stronę, gdzie sami możemy sobie przefiltrować urządzenia według naszych wytycznych.
https://loveair.pl/konfigurator
Wybieramy interesujący nas metraż, dodatkowe funkcje i to wszystko - dostajemy spis produktów pasujących do naszych oczekiwań. :)
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania

Post »

Bardzo chwalę sobie Sharpa (wodny z HEPA) z jonizatorem. ;:333 (nawilżacz z filtrem)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”