Wielkanoc na stole

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Wielkanoc na stole

Post »

Do zera = kiedy spławik(areometr) pokaże Blg 0. Chmiel jest dostępny w sklepach dla piwowarów. Dosładzam stevią, bo ona nie fermentuje.

Cały proces jest trochę skomplikowany, więc proponuję na początek zrobić podpiwek jak napisała Beata.
8-)
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Wielkanoc na stole

Post »

A u mnie zakwas na żurek już nastawiony i nabiera mocy :)
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wielkanoc na stole

Post »

Pewnie tak właśnie zrobię (wg przepisu Beaty), dziękuję za informację. Muszę jeszcze oprócz podpiwku zgromadzić odpowiednią ilość butelek plastikowych, bo do tej pory wszystkie "wyrzucałam" do plastików.

Zrobiłam dwa dni temu trochę kiełbasy lekko podwędzonej. Niestety za mało (przed zrobieniem wszyscy mówili, żeby dużo nie robić, bo nie przejemy). Miała być na święta, ale już połowa zjedzona (wyszła b. dobra, choć mogła być jak dla mnie bardziej słona).
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Wielkanoc na stole

Post »

Wielkanoc tuż, tuż. U mnie w domu po podzieleniu się jajkiem jemy zupę z serwatki, z chrzanem, jajkami i wkrojonymi wędlinami ze święconki. Od paru lat podaję ją w wydrążonych chlebkach. Potem tradycyjnie, jajka z ćwikłą i chrzanem, sałatka jarzynowa i jakaś inna do wyboru. Często galaretka z kurczaka lub zimne nóżki, wędliny. Ciasta to babka drożdżowa i sernik. I obowiązkowo makowiec, wprawdzie on bardziej pasuje na Boże Narodzenie, ale ja go kocham (podobnie jak bakaliowiec).
Beata
szamanicaaa
100p
100p
Posty: 132
Od: 2 mar 2013, o 00:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Wielkanoc na stole

Post »

U mnie na Wielkanoc szykuję barszcz biały -na zakwasie z razowego chleba.Dodaję do niego wędliny i chleb ze święconki oraz jajka.Dodatkiem jest pieczony twarożek[tego nauczyłam się od teściowej].
Szykuję galaretę wieprzową,pieczone mięsa-w tym roku udziec indyczy i schab-oraz szaszłyki.Robię sałatkę jarzynową i jakąś wiosenną.Robię ćwikłę i sos chrzanowy na zimno.Robię jajka faszerowane i domowe wędliny.
Z ciast zawsze jest sernik,mazurek i babka.Dziś piekę kruche babeczki.Dodatkowo w tym roku będzie czekoladowiec.
Piekę też własny chlebuś-a po tym obżarstwie-tydzień odchudzanka :D
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Wielkanoc na stole

Post »

Napisz coś więcej o tym pieczonym twarogu?
Moje wątki
Festina Lente
szamanicaaa
100p
100p
Posty: 132
Od: 2 mar 2013, o 00:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Wielkanoc na stole

Post »

Twaróg mielę na maszynce do mięsa,przyprawiam solą ,pieprzem i ziołami-ja najbardziej lubię zieloną czubrycę ].W zależności od tego ile mam twarogu-to dodaję 1-2 żółtka-i dokładnie mieszam.Formuję taki gruby na 2 - 3 cm placek i zawijam go w nasączoną olejem gazę.Kładę na blaszkę i zapiekam ok. 20-30 minut w temp.150 stopni.Ma ostygnąć na blaszce.Odwijamy z gazy jak jest zimny.Do barszczu białego kroimy w kostkę już do talerza. Najsmaczniejszy jest tak dobrze przyprawiony. Ja robię dwa takie sery z 60 dag twarogu.
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Wielkanoc na stole

Post »

Twaróg tłusty, czy chudy? Czy to nie istotne? Ten twarożek wkładasz do talerza z żurkiem, czy podajesz obok?
Bardzo interesujący pomysł na dodatek do żurku zwłaszcza w wersji postnej.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
szamanicaaa
100p
100p
Posty: 132
Od: 2 mar 2013, o 00:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Wielkanoc na stole

Post »

Ja daję twaróg półtłusty-a moja teściowa tłusty.
Twaróg kroję prosto do talerza z żurkiem-tak jak jajko czy wędlinę.
U mnie w rodzinnym domu tego specjału nie było-ale jak posmakowałam u teściowej,to już 30 lat podaję na Wielkanoc u siebie-a dzieciaki go uwielbiają,bo jest słony i ostry-i pachnie ziołami-i pasuje do żurku.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Wielkanoc na stole

Post »

Sitko do maku , czy fi 4,6 ?
Jeśli własnej roboty to nie ma znaczenia, gorzej z kupnym.
Moje wątki
Festina Lente
szamanicaaa
100p
100p
Posty: 132
Od: 2 mar 2013, o 00:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Wielkanoc na stole

Post »

Nie lubię sitka makowego bo się ciężko myje -wolę dwa razy przepuścić przez to drugie-ciut większe.
A tak w ogóle to nie znam rozmiarów sitek-choć kiełbachę sama robię i używam różnych sit :D
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wielkanoc na stole

Post »

Ooo u nas też coś podobnego się robi nawet nieświątecznie - taki sernik ziołowy na ostro, bez mąki i takich tam.., ale chyba ubita piana z białek jest dodawana, tak mi się coś kołacze.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Wielkanoc na stole

Post »

Słyszałam o kilku zwyczajach świątecznych i myślę nad wdrożeniem ich u siebie.
We Włoszech serwowane jest U sciuscieddu obtaczane w parmezanie pulpety w rosole, które po przykryciu ubitą pianą z białek opieka się w piekarniku, przekładaniec z jajek, chleba, grzybów, cebuli, buraków i parmezanu.
W Szwecji Janssons frestelse zapiekanka szwedzka z ziemniaków, cebuli i szprotek z dodatkiem śmietany i białego pieprzu , bułeczki pszenne z kminkiem lub cynamonem nazywane semlorami, zalewane na talerzu gorącym mlekiem lub bitą śmietaną, tort marcepanowy.
Z babci wspomnień wiem,że dawniej przed postem wygotowywano z resztek tłuszczu wszystkie garnki z wodą i kamieniami.
Ser suszony, który od lat robimy na święta jest mielony, doprawiany, nakładamy go do lnianego lub bawełnianego rożka i przez całą noc odcieka przyduszony 20 kg.np.cukru, następnego dnia, jeśli nie ma opadów , wywieszamy go na dworze i przez cały dzień schnie na słońcu.Gotowy ser wkrajany do żurku jest słony i ma kremową konsystencję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”