Pizza - pizze

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
beata9691
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 14 lut 2008, o 12:50
Lokalizacja: Siedlce

Pizza - pizze

Post »

Długo szukałam przepisu na dobre ciasto.Już nawet nie pamiętam ,gdzie go znalazłam.Robię ją od dawna i wszystkim bardzo smakuje.Najlepszym dowodem jest to ,że po zjedzeniu chcą przepis.Robi się ją błyskawicznie ,a składniki staram się mieć zawsze w domu.

Pizza

pół kg. mąki
pół kostki drożdży
6 łyżek oleju
300 ml. ciepłej wody
odrobina cukru
i najważniejsze sól do smaku :!:

inne dodatki według uznania
zawsze używam przecieru pomidorowego w kartoniku 500g

Mąkę wsypuję do miski.Drożdże rozpuszczam w ciepłej wodzie i wlewam do mąki ,dodaję odrobinkę cukru,sól do smaku :!: trochę to wymieszam i dodaję olej.Zagniatam ciasto(krótko) i dzielę na dwie części.Nie czekamy aż urośnie.Od razu przystępujemy do wałkowania.Ja rozwałkowuję na papierze do pieczenia ,koło o średnicy ok.30 cm.i zsuwam na płaską blachę od piekarnika.Ciasto smaruję raczej cienko ,ale dokładnie sosem pomidorowym.Można posypać przyprawą do pizzy ale uwaga :!: na przyprawy zawierające sól ,bo ciasto jest solone.Układamy dowolne składniki.Piekę w temp. ok. 189-190 stopni w termoobiegu.Temp. i czas pieczenia trzeba dopasować indywidualnie ,do osobistego piekarnika.
Ja wolę pizzę miękką ,dzieci też ,więc pilnuję aby spód bardzo się nie podrumienił.

teraz sos:
resztę sosu pomidorowego wylewam do miseczki.Dodaję przeciśnięty czosnek,dolewam odrobinę wody(nie za dużo aby sos nie był za rzadki) ok.4 łyżek oleju ,łyżkę ketchupu ,sól i cukier do smaku.można dodać bazylię itp.Wszystko dokładnie wymieszać.Sos jest najlepszy jeżeli przygotujemy go wcześniej.
Z tego przepisu wychodzą 2 duże pizze.
Smacznego :)
Awatar użytkownika
Siedmiokropka
100p
100p
Posty: 160
Od: 11 maja 2007, o 13:16
Lokalizacja: Puszcza Białowieska

Post »

Proponuję zamiast cukru dać łyżkę naturalnego miodu-drożdże buszują naprawdę szybko czując naturalne wsparcie:)Sprawdziłam i potwierdzam :D
Boże spraw by nam się chciało, tak jak nam się nie chce!
beata9691
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 14 lut 2008, o 12:50
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Tego cukru to daję malutko ,ok.pół łyżeczki ,ale dziękuję za pomysł z miodem wypróbuję przy ciastach.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

A żeby była soczysta (farsz) i chrupka ?
jakieś wskazówki na taki duet :D
Miłego dnia!
Admin.
beata9691
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 14 lut 2008, o 12:50
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Żeby była chrupka to trzeba bardziej podpiec spód.Można to stwierdzić podglądając spód podczas pieczenia .Co do soczystego farszu ,to nie wiem co masz na myśli (może pamarańcze) ;:32 ? Oczywiście to był żart.Ja dla dzieci robię prostą:ser szynka ,cebulka pieczarki i sos.Drugą dla mnie i dla męża robię ostatnio ,,chłopską''.Ser, boczek ,jajko na twardo,cebulka,ogórek kiszony, kukurydza,pieczarki.
Jeżeli chodzi o soczystą to może ananas?Tylko nie każdy lubi.

______________________
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7560
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Przypominam sobie z dawnych lat - takiej już nigdzie nie produkują , ja w każdym razie nie spotkałem :
zawierało podduszoną cebulę - to nadawało chyba soczystości + może pomidor.. oprócz stand ser wędliny itd
A o chrupkość to raczej chodzi mi w całej "objętości ciasta" - to chyba zależy od składu - nie wiem , nie znam się
:wink:
PS ...a jeśli chodzi o cebule dodawaną surową czasem to dla mnie jakaś wielka pomyłka.... ale o gustach podobno się nie dyskutuje ,choć tutaj nam wszystko wolno w tej materii
;:113
Miłego dnia!
Admin.
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja smażę cebulę na maśle potem dodaje pokrojone pieczarki i razem duszę .To powoduje ,że pizza jest soczysta :D
I to chyba była / jest ta tajemnica którą rzadko kto zna - genialne i proste !

Wykładam to na upieczony spód bo wtedy zachowuje swą chrupkość i smaruje sosem pomidorowym.Nie zawsze smaruje sosem bo i tak potem ten sos będzie na wierzchu..Kładę pokrojoną szynkę ,ścieram ser żółty i do piekarnika na chwilę aby się ser stopił.Przyprawy i dodatki każdy daje według własnego uznania. :D
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Ignis ja też czasem robię tak z pieczarkami i cebulką :D

Przepis na pyszną pizze włoską (dokładnie ciasto), która zawsze wychodzi ;)

SKŁADNIKI:
3 szkl. mąki tortowej ( polecam SPOŁEM - nie żeby jakaś reklama, ale naprawdę dobra;))
szklanka (ważne- taka sama jak mąki) ciepłej wody
mniej niż 1/4 kostki 10 dag'owych drożdży
łyżeczka cukru
łyżeczka soli
2 łyżki oliwy

WYKONANIE:
Drożdże rozpuszczamy w szklance ciepłej ( nie gorącej). Wszystkie składniki mieszamy, zagniatamy, odstawiamy do wyrośnięcia. Gdy ciasto już wyrośnie - dzielimy je na pół, ponownie zagniatamy i rozwałkowujemy - wychodzą z tego 2 placki. Można zrobić jeden - tylko wtedy pizza wychodzi grubsza ( buła taka :D ) Smarujemy ulubionym sosem, na wierzch kładziemy to, co lubimy lub co akurat mamy w lodówce. Wstawiamy do piekarnika NAGRZANEGO DO 250 STOPNI (musi byc 250 i juz ;)), po 15- 20 minutach mamy pyyyyyyyszną pizzę :twisted:

Ja zwykle wierzch smaruję keczupem lub sokiem pomidorowym, kładę szynkę, pomidory - to lekko zapiekam (ok 10 min) po czym dodaję starty ser - do piekarnika na 5 min, gdy ser z się stopi posypuję ziołami prowansalskimi zapiekam jeszcze ok 5 min ;)

Bardzo dobra jest też carbonara: na wierzch - sos czosnkowo- śmietanowy, boczek, cebulka, ser, zioła prowansalskie;)

Dodam, że długo eksperymentowałam z przepisami na ciasto do pizzy. A to jest pyszne - cienkie, pulchne(bąbelki z powietrzem) i chrupkie ;) Przepis dostałam na zajęciach z psychologii przy okazji omawiania algorytmów i heurystyki ;) Przepis pochodzi od prawdziwego Włocha;)

POLECAM I MAM NADZIEJĘ, ŻE KTOŚ SIĘ SKUSI ;:113
SMACZNEGO :P
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Pysznie brzmi, zapisałam sobie proporcje, a kiedy zrobię i spróbuję, napiszę więcej :) Dziękuję!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Cieszę się, że komuś się przyda :P mam nadzieję, że się uda :P
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Pizza ziemniaczana

Ciasto:
60 dag ugotowanych ziemniaków
2 jajka
1/2 szklanka mąki
szczypta gałki muszkatołowej
sól, pieprz
dodatki(można wg własnego gustu)
10 dag pieczarek
10 dag parówek
10 dag sera żółtego
1 łyżka koncentratu pomidorowego
2 łyżki masła
1 łyżeczka słodkiej papryki
oregano, sól
Ciepłe ziemniaki przepuszczamy przez praskę, studzimy, dodajemy jajka, sól, pieprz, gałkę muszkatołową, mieszamy z mąkąi szybko wyrobić. Wykładamy równą warstwą do dużej tortownicy wysmarowanej masłem i wysypanej bułka tartą a następnie cienko smarujemy olejem. Pieczarki myjemy, drobno kroimy i podsmażamy na oleju.
Dodajemyy pomidorowy i parówki pokrojone w plastry, mieszamy. Farsz wykładamy na ciasto, posypujemy startym serem i wiórkami masła, a na końcu papryka i oregano.
wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180*C i pieczemy 30 min.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
Plufi
50p
50p
Posty: 95
Od: 6 maja 2010, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pizza - pizze

Post »

Mmm... Właśnie do mojego domu zawitał dostawca wraz ze świeżutką, gorącą i pachnącą pizzą! Ale kilka dni temu spróbowałam Waszych przepisów i pizza była przepyszna! Ale jednak nie ma to, jak pizza z pizzeri! ;:224
Pozdrawiam Justyna :wit
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Pizza - pizze

Post »

Mi zawsze wychodzi pizza chrupka,a to dlatego ,ze dodaje śladowe ilości drożdzy.
Przepis na pizzę mam od kuzynki pracującej w pizzerii.Tam ciasto szykuje się z małą ilością drożdzy i ciasto wkłada sie do chłodziarki,tuż przed pieczeniem wyciąga się.
Co do soczystości to na pewno świeża papryka ,pomidor,kukurydza,cebula(co kto lubi)i ciasto posmarowane olejem i koncentratem pomidorowym.Z ziół dodaje zioła prowansalskie,bo mają niepowtarzalny aromat i smak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”