Pizza - pizze

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Korynka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 22 sty 2011, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pizza - pizze

Post »

Ja tam wolę z większą ilością drożdży i pomysł z miodem zamiast cukru do drożdżowej pożywki - rewelacyjny. Stosuje tez ten myk z duszeniem cebuli i pieczarek - pizza jest wtedy bardziej soczysta- to pomysł mojej mamy ;:65 .
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kupna pizza - ku przestrodze

Post »

Szczęśliwego Nowego Roku!
Jakiś czas temu przeczytałem na Forum, że komuś w ogrodzie wyrosły pieczarki samosiejki pochodzące z wyrzuconych na kompost kupnych pieczarek.
Pieczarki kupuję w pobliskim warzywniaku. Takie jakie zalecają: ładne z zamkniętym jeszcze kapeluszem. Nie są tanie, więc biorę po kilka jako dodatek do sosów, zup, podłoże. Jak w warzywniaku te pieczarki trochę poleżą to co dzień tanieją o złotego. W sobotę, dzień przed Sylwestrem były już po 0,99 zł. Sprzedawcę znam od kilkunastu lat więc go zagadnąłem, że gdyby miał je wyrzucać to mogę je wziąć za darmo - dam na działce na kompost aby mieć na działce własne. Po chwili wahania odpowiedział, że ich nie wyrzuci bo takie po złotówce bierze pobliska pizzeria.
Poczułem ulgę gdyż nigdy niej jadłem pizzy z żadnej pizzerii. Tylko te robione w domu przez Żonę i Córki. Wygląd pizzy w pizzerii zawsze mnie odrzucał.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pizza - pizze

Post »

Będąc w Holandii objadałam się :D (czytaj obżerałam się) pizzą mrożoną do własnego odpieku ze szpinakiem. Do dziś nie znalazłam przepisu na ten rarytas . Ciasto na grubym spodzie, szpinak w kremowym sosie grubości minimum 5 mm, ni to serowy ni to śmietankowy a wszystko obsypane prażonymi płatkami z migdałów. Jak w życiu znałam tylko szpinak z nazwy tak w tej postaci zawładnął mnie niemiłosiernie. Niestety moje próby odtworzenia tego przepisu to totalna klęska. Może ktoś zna przepis na taki sos szpinakowo/kremowy ;:173 .
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pizza - pizze

Post »

Smak pizzy mrożonej jest taki dobry dzięki polepszaczom smaku, sztucznym barwnikom, konserwantom, chemii. Wpisz w Google pizza konserwant.
Znajomy który jest uzależniony od pizzy przywożonej do niego do domu naszą domową pizzę ledwie skosztował.Po prostu mu nie smakowała.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pizza - pizze

Post »

Dla mnie może być z i Arktyki przywieziona ;:306 Byle by była taka dobra jak mi smakowała. Od chemii nie sposób uciec; jak nie w pożywieniu to w środkach higieny po papier toaletowy kończąc.
Niestety próbowałam te ze szpinakiem w pizzerii, ani to wyglądu ani smaku :?
IN_be
200p
200p
Posty: 227
Od: 18 lis 2015, o 10:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Belgia

Re: Pizza - pizze

Post »

A może to była pizza z ricottą? Dusisz szpinak, odsączasz z soków. Mieszasz z ricottą i parmezanem, doprawiana bazylią i tym co lubisz i na pizzę.
Iza
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pizza - pizze

Post »

A mogę prosić o dokładniejszy przepis tego ,,wkładu" szpinakowego ;:180 i na jaką średnicę ciasta wystarczy :D
Przed chwilą zjadłam taką zamówioną przez syna z sosem czosnkowym ale na kolana mnie nie powaliła ;:185 Brakowało jej że tak napiszę -
puszystości :wink:
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Pizza - pizze

Post »

Pizza jak placki
9 łyżek mąki pszennej
3 łyżki mąki ziemniaczanej
2 jajka
1 1/2 szklanki letniej wody
1 łyżeczka proszku do pieczenia
20 dkg pokrojonej wędliny
20 dkg startego żółtego sera
20 dkg pokrojonych pieczarek
1 papryka
1 marchew
1 cebula
przyprawa do pizzy
Paprykę, marchew i cebulę drobno posiekać (ew. zetrzeć na tarce). Wszystkie składniki wymieszać i smażyć placki. Podawać na ciepło.
Beata
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pizza - pizze

Post »

Robił ktoś z Was pizzę bezglutenową?
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”