Co dziś gotujecie na obiad ?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Adoptujcie mnie na te obiady.


U nas dziś obiad składkowy. Pierś z kurczaka duszona w sosie musztardowym ze śliwką (z soboty) plus kopytka z wczorajszego obiadu u Rodziców Męża, a dzieci kotlety z piersi kurczaka z wczorajszego obiadu i ryż z soboty.
Mam dziwne dzieci które wolą suchy ryż, suchą kaszę, suchy makaron zamiast kluseczek z okrasą, naleśniki bez niczego, z delicji zjadają biszkopt a z pączka zostawiają nadzienie. Największe szczęście to pączki bez niczego...
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Obrazek
Z mięsem i warzywami z rosołu oraz ruskie i na deser Rogaliki z domowym wiśniowo kardamonowym dżemem
Obrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Wczoraj. Najzwyklejszy obiad , bez cudowania a jaki smaczny, daaawno takiego nie jadłam, chyba kilkanaście lat ; kiszka na cebulce, ziemniaki tłuczone i kapucha kiszona z zasmażką !! Uffff!
Wiridiana, moje wnuki też takie dziwaki ; suchy ryż , suchy makaron , ciasto bez żadnej masy, rogaliki bez marmolady :roll:
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

wiridiana pisze:Adoptujcie mnie na te obiady.
Mnie też!

U mnie dziś w planach jarska pomidorowa.
Ostatnio nie chciało mi się gotować i co i rusz były placki ziemniaczane (uproszczone) na obiad.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Black Rose pisze: Ostatnio nie chciało mi się gotować i co i rusz były placki ziemniaczane (uproszczone) na obiad.
Nie chce Ci się gotować i robisz placki ziemniaczane? Szanuję.

Mnie się naprawdę dziś nie chce gotować bo jem sama obiad to i się nie opłaca więc kupiłam sobie pierogi z kapustą i grzybami. A co.

Jest też zalewajka zrobiona wg przepisu Shire. Mnie w niej czegoś jeszcze brakuje, ale nie dawałam majeranku bo by dzieci mówiły, że z tym nie jedzą. A tak im nawet bardzo smakuje mimo początkowego buntu, że zalewajka to nie, chcą pomidorową. I starsza pytała czemu w przedszkolu takiej nie robią.

W piątek będzie szczawiowa bo udało mi się wreszcie kupić szczaw jako przecier, a nie tylko konserwowy z pociętymi liśćmi. Na Mazowszu jest jakiś problem z kupieniem szczawiu na zupę jaką ja zawsze jadłam w domu. Może tu panuje wersja liściasta?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Placki ziemniaczane można bardzo szybko zrobić jak się ma maszynę do tarcia ziemniaków . Trzeć ziemniaki na tarce to trzeba mieć trochę siły, ja niestety nie dam rady ze względu na chorobę reumatoidalna. Kupiłam litewska maszynkę i mam placki co dwa tygodnie, a bardzo je z mężem lubimy. Troszkę sody przed samym smażeniem i są pulchniutkie, mięciutkie i troszkę chrupiące.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

gienia1230 pisze:Placki ziemniaczane można bardzo szybko zrobić jak się ma maszynę do tarcia ziemniaków . Trzeć ziemniaki na tarce to trzeba mieć trochę siły, ja niestety nie dam rady ze względu na chorobę reumatoidalna. Kupiłam litewska maszynkę i mam placki co dwa tygodnie, a bardzo je z mężem lubimy. Troszkę sody przed samym smażeniem i są pulchniutkie, mięciutkie i troszkę chrupiące.
Soda ciekawe. Wypróbuję następnym razem.
Bez maszynki to tylko dla naprawdę zapalonych fanów. Mam i ja maszynkę co trze sama. Do placków z cukinii szkoda czasu żeby wyciągać, ale jeśli placki ziemniaczane to nie ma innej opcji. Ale samo obranie ziemniaków, wyjęcie maszynki potem jej umycie, zrobienie ciasta i potem stanie nad kuchenką przy smażeniu to jednak sporo energii. Najlepiej zrobić więcej, zamrozić i wtedy naprawdę są placki ziemniaczane jak się nie chce gotować pod ręką. :D
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Żurek j jajkiem i ziemniakami (z dodatkiem zmiksowanych liści rzodkiewki - M. nie musi wiedzieć). Kaczka, ziemniaki i surówka z pekinki.
Beata
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

wiridiana pisze:
Black Rose pisze: Ostatnio nie chciało mi się gotować i co i rusz były placki ziemniaczane (uproszczone) na obiad.
Nie chce Ci się gotować i robisz placki ziemniaczane? Szanuję.
Tak - słowo klucz - "uproszczone".
Ucieram na tarce 3-4 ziemniaki, odciskam i na patelnię. Szczypta soli, przykrywam przykrywką i wracam do pokoju. Po 15-20 minutach zaglądam do kuchni i odwracam ten jeden placek na drugą stronę. Szczypta soli na odwrócony bok placka. Przykrywam przykrywką i znów wracam do pokoju.
Po kolejnych 15-20 minutach idę do kuchni i wyjmuję placek na talerz.
I z głowy.
Po robocie.
Prawie nie ma mnie w kuchni.
I o to chodzi.


Kiedyś kupowałam pierogi (i nie tylko) na obiad, ale odkąd nie mogę jeść glutenu ( nie tylko ja w domu ) - takie ułatwienie niestety odpada.

Ja naprawdę nie znoszę ani gotowania ani zmywania naczyń.
To dla mnie jedna z gorszych rzeczy, jakie istnieją.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Black Rose pisze:
wiridiana pisze:
Black Rose pisze: Ostatnio nie chciało mi się gotować i co i rusz były placki ziemniaczane (uproszczone) na obiad.
Nie chce Ci się gotować i robisz placki ziemniaczane? Szanuję.
Tak - słowo klucz - "uproszczone".
Ucieram na tarce 3-4 ziemniaki, odciskam i na patelnię. Szczypta soli, przykrywam przykrywką i wracam do pokoju. Po 15-20 minutach zaglądam do kuchni i odwracam ten jeden placek na drugą stronę. Szczypta soli na odwrócony bok placka. Przykrywam przykrywką i znów wracam do pokoju.
Po kolejnych 15-20 minutach idę do kuchni i wyjmuję placek na talerz.
I z głowy.
Po robocie.
Prawie nie ma mnie w kuchni.
I o to chodzi.


Kiedyś kupowałam pierogi (i nie tylko) na obiad, ale odkąd nie mogę jeść glutenu ( nie tylko ja w domu ) - takie ułatwienie niestety odpada.

Ja naprawdę nie znoszę ani gotowania ani zmywania naczyń.
To dla mnie jedna z gorszych rzeczy, jakie istnieją.
Gotowanie dla mnie jest ok. A od zmywania jest zmywarka.
Beata
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Wiem i korzystam, jednak wielu rzeczy do zmywarki włożyć nie mogę (sitka, patelnie, deski do krojenia i mnóstwo innych).
Mam dużo przedmiotów, których np. uchwyty nie nadają się do zmywarki.

Kilka lat temu, jak nikt w domu nie musiał być na specjalnych dietach - wszystko było dużo łatwiejsze. :(
Teraz - cóż. Nie każdy zrozumie naszą sytuacją ( czego nawet nie oczekuję).
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Black Rose pisze:Wiem i korzystam, jednak wielu rzeczy do zmywarki włożyć nie mogę (sitka, patelnie, deski do krojenia i mnóstwo innych).
Mam dużo przedmiotów, których np. uchwyty nie nadają się do zmywarki.
To trzeba je zredukować.
Beata
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Co się dało - to zrobiłam.
Nie jestem zwolenniczką utrudniania sobie życia.

Ja - w przeciwieństwie do moich domowników - robię co tylko można by nie tracić czasu i energii na niepotrzebne czynności.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”