Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Adek9193
 Tytuł: Ziołowe sposoby na łuszczycowe zapalenie stawów?
PostNapisane: 22 mar 2021, o 10:49 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

więcej niż 1 szt.
Hej kochani. Niestety ni stad ni stamtad popadłem w zdrowotne tarapaty. pojawił sie u mnie stan zapalny stawów, problemy z funkcjonowaniem nadgarstków i innych stawów. do tego doszłą wysypka na głowie która okazała się łuszczyca. Diagnoza Łuszczycowe zapalenie stawów. Wiadomo otrzymałem leki ale średnio na razie dzialają dlatego posiłkuję się aktualnie tabletkami z czarciego pazura i powiem Wam że sa mega skuteczne. Jednak może znacie jakies inne rośliny, naturalne specyfiki na moje schorzenia? będę wdzieczny za kazda sugestię

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Rosynant
 Tytuł: Re: Ziołowe sposoby na łuszczycowe zapalenie stawów?
PostNapisane: 12 maja 2021, o 16:53 
200p
200p

0 szt.
Łuszczycowe zapalenie to immunologia. Metody - bywa różnie, trzeba dobrać do sytuacji.
Ale warto dobrać dietę - i w ciemno można usunąć/ograniczac zboża, tzn też chleb i makaron, a ewentualnie (to już zależy, konkretnie) strączkowe i mleczne. Jak u kogo.
Za to korzystne proso (jaglana), sezam, gryka.
Ale najważniejsze pamiętać że człowiek wyewoluował do odżywiania mięsem, owocami i orzechami. Orzech włoski, czereśnie/wiśnie, i wszelkie jagody ciemne, posłużą. Z warzywami różnie, niektórzy źle reagują na kapustne, a czasem także na cebule. Niemniej cebulę i czosnek, jeśli tylko na wątrobie nie siada, warto w każdej ilości.
Zioła liściaste, zielone, też warto.
Pomaga czarnuszka, kurkuma, a podobno i imbir(tu nie chciałbym w błąd wprowadzić) i wszelkie inne zioła o charakterze przeciwzapalnym, które można jako przyprawy.
Regenerację stawów przy tym wspomaga: tran/olej rybi (te modne omegi trzy), móżdżek i watróbka; owoc róży, głogu, bzu; wywary/galarety na kościach; grzyby (wszelkie); i w razie potrzeby suplementować magnez, bor, selen, jod, cynk; i wit. C.
Zresztą ABCDE - bo i zwykle są te potrzeby... :wink:

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości