Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Moja niespełna dwuletnia wnuczka zachorowała na reumatoidalne zapalenie stawów. Po miesiącu leczenia to jest ostatnia diagnoza. Czy ktoś ma doświadczenie z tą chorobą i jak wspomóc małą naturalnymi środkami. Póki co przywlekła ze szpitala jakiegoś paskudnego wirusa. Jej bliźniacza siostra jest od czwartku w szpitalu. Gorączkę ma powyżej 39 stopni i stale wymiotuje.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów

Post »

Preparaty z dziiej róży są pomocne w RZS.W starym komp. mam skany artykułu na ten temat.Postaram się do nich dokopać.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów

Post »

Chętnie poczytam i skorzystam.
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów

Post »

Żeń szeń z miodem + EM.
Taka nalewka bezalkoholowa.
Dla starszych zamiast EM spirytus.
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów

Post »

Barbaro obiecane skany:
Obrazek Obrazek
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów

Post »

Dziękuję, jutro idę zbierać dziką różę. Mam na ogródku trochę owoców caniny. Są ładne i zdrowe będę łuskać i suszyć.
marcin_w
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 sty 2014, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie, Ząbki

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów

Post »

Trochę czasu minęło ale jestem na forum od niedawna. Natomiast ostatnie badania amerykańskich naukowców dowodzą, że gluten ma związek z wszelkimi chorobami autoimmunologicznymi. Między innymi RZS. Ja osobiście choruję na Łuszczycę i ŁZS (Łuszczycowe Zapalenie Stawów). Od dwóch miesięcy jestem na diecie bezglutenowej i nie zapeszając jest dużo lepiej. Na tyle, że odstawiłem "chemię" i ciągnę dietę dalej... Polecam książkę "Dieta bez pszenicy", w której dość ciekawie autor opisuje zależności między glutenem a wieloma schorzeniami i chorobami.
Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
Jaga66
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 gru 2019, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów

Post »

Witam,
jestem jeszcze zielona na forum ale tu chciałam pozostawić swój wpis. Choruję na rzs już dość długo. Ostatnio ktoś poradził mi, żeby rano pić olej, lniany lub konopny-1 łyżka, do tego wsypać pół łyżeczki kurkumy i szczyptę pieprzu. Dolewam ciepłej wody żeby lepiej poszło. Potem łykam witaminę i jakos nie musze teraz łykać metatrexatu a objawy minimalne. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów

Post »

Jaga66

Czy tę miksturę pijesz na czczo?
Napisałaś witaminę,jaką?

Pozdrawiam Maria.
mango20
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 sty 2022, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

W.o...Ziołach

Post »

Ja stosuję od jakiegoś czasu zioło konopi w walce z bólem
U mnie było, najpierw ból w stawach, później doszło strzelanie, kilku roumatologów, wynik roumatoidalny OK, tabletki i zastrzyki przeciwzapalne, podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów wkroczył Metotab, Depomedrol i zastrzyki, coraz większe dawki leków reakcji zero, załamana szukałam pomocy w medycynie naturalnej leki diety (od diety optymalnej która w sumie mi jeszcze bardziej zaszkodziła), to co mi pomogło (nie mówię że każdemu pomoże, jeżeli stawy są już zniszczone ze zmianami i zwyrodnieniami tego już nic nie cofnie) ale chorobę można opanować,a na każdego działa co innego). Ja trafiłam na dobrego ortopedę zalecił mi między innymi stosowanie olejków CBD i maść konopna Themrolka extra.Spisuje się rewelacyjnie, teraz wystarczy mi tylko jedna dziennie tabletka.

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z olejkami CBD i produktami konopnymi ?

Po moderacji zostawiam jako, że produkty te są dostępne w aptekach i mogą komuś sie przysłużyć/K
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8474
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

:wit Polecam suplementy z kadzidłowcem , zwrócić należy uwagę ile jest
kwasów bosweliowych . Niestety większość ma ich ilości śladowe .
Warto też suplementować probiotyki z bacillus Coagulans .
Co do róży to należy sprawdzać w jakiej temperaturze była suszona , przy
braku takiej informacji nie kupować . Nie może przekraczać 40 stopni .
Teraz testuję imbir , nie w suplementach a świeży i suszony dodawany do smothie , kawy i
innych napojów . Omega 3 też warto , bo są przecwzapalne .
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Poczytałam o Dzikiej róży i jutro idę jej szukać. W/g zaleceń ususzę w temp. 35-40 st., zmielę w młynku żarnowym i będę spożywać 5g dziennie. Może pomoże na bolące stawy.
Znalazłam też przepis na herbatkę ziołową.ponoć przynoszącą ulgę w bólu mięśni i stawów.
Mięta,rozmaryn,tymianek,szałwia-po 1łyżeczce, wsypać do 1litra gotującej wody i gotować 3min.Odstawić na 20min. Pić rano na czczo i wieczorem pół godz. przed snem. Przez 3-4 tygodnie. Stosował może już ktoś taką miksturę i podzieli się efektem?
Na bolące kolana pomaga mi okład z maści: żywokost + smalec. Smalec zalecany gęsi, ale jak nie miałam gęsiego to użyłam inny(indyczy lub wieprzowy też działa).
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Mi sprawdził się olej z czarnuszki oraz jego ziarna. 1łyżeczkę oleju i 1/2 świeżo zmielonych ziaren dodaję do koktajlu owocowego który wypijam rano ok 3/4 szklanki. Jakoś w tej postaci jestem w stanie go przełknąć. Ma wiele innych pozytywnych działań na mój organizm. Być może dzięki niemu łagodnie przechodziłam covida, stawami powykręcał mi ok tygodnia ale dało się przeżyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”