Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
ekopom
 Tytuł: Polacy obudźcie się!
PostNapisane: 9 paź 2017, o 15:20 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Dla cierpliwych do wysłuchania w wolnym czasie https://www.youtube.com/watch?v=3h-bglRkDuE

dziadek22
 Tytuł: Re: Polacy obudźcie się!
PostNapisane: 20 paź 2017, o 10:01 
1000p
1000p

---
Zacząłem słuchać na chwilę i dotrwałem do końca. Dzięki za łącze!

Zobacz profil Wyślij e-mail      

ekopom
PostNapisane: 20 paź 2017, o 12:53 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Wielu chyba nie rozumie, co do nich mówi się, bo jak można ryzykować wstrzykując sobie różne świństwa https://www.youtube.com/watch?v=eMRBefDu5HQ

onectica
PostNapisane: 20 paź 2017, o 20:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Nie lepiej od razu założyć ten temat w dziale offów? I tak go tam zaraz przeniesiecie.

Locutus
PostNapisane: 29 paź 2017, o 10:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Aha... Jeden wątek wyleciał, bo za dużo było tam przedstawionych przeze mnie racjonalnych, naukowych dowodów na to, że szczepienia są bezpieczne, pozwalają ocenić miliony żyć, zaś antyszczepionkowa propaganda opiera się głównie na ordynarnych kłamstwach, a jej skutkiem są trupy (np. ponad trzydzieści trupów w aktualnej epidemii odry w Rumunii... wszystkie nieszczepione), to pojawia się drugi w nadziei, że sobie odpuszczę?

Może rzeczywiście sobie odpuszczę, bo w poprzedni wątek włożyłem wiele wysiłku, wiele czasu, sporo szperania po publikacjach naukowych, które jednoznacznie pokazywały że cała ta antyszczepionkowa propaganda to jedna bzdura i próba przeczenia obiektywnej rzeczywistości, dużo kopania po źródłach na które powoływały się linkowane wpisy propagandowe (i zawsze okazywało się, że wpis celowo coś przeinaczał – jak ta historia pewnego raportu na temat szczepień we Włoszech, z którego miało wynikać, że powodują one zwiększoną zapadalność na nagłą śmierć łóżeczkową w dziesięć dni po podaniu, podczas gdy po przeczytaniu trzeciej kolumny tabeli jasnym stawało się, że szczepienie przez pierwsze dziesięć dni zmniejszało częstotliwość występowania nagłej śmierci łóżeczkowej dziesięciokrotnie, a po tym terminie już stukrotnie) i wszystko to poszło do kosza na śmieci (czy tam do kółka wzajemnej adoracji, do którego dostęp mają tylko ci o takich samych poglądach jak zarządzający działem)...

W kwestii GMO – problemem mogą być co najwyżej zjawiska towarzyszące (np. znaczne zwiększenie zużycia glifosatu w wypadku upraw Roundup Ready, uzależnienie rolników od firm biotechnologicznych, etc.). Same rośliny są całkowicie bezpieczne... Swoją drogą śmieszy mnie to jak ludzie boją się roślin GMO – gdzie zmiana w genomie jest precyzyjnie kontrolowana – a nie boją się odmian uzyskanych tradycyjnymi metodami selekcji – gdzie zmiany w genomie są różnorakie, często plejotropowe, i tak naprawdę nie wiadomo na czym polegają...

Pozdrawiam!
LOKI

miki331
PostNapisane: 29 paź 2017, o 18:57 
1000p
1000p

1 szt.
Nie odpuszczaj !
Czasami na ugorze trzeba sporego wysiłku, ale nawet jeden przekonany to potencjalnie uratowany od szerzącego sie zabobonu

aria
PostNapisane: 31 paź 2017, o 20:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Locutus, twierdzisz, że szczepienia są bezpieczne. W publikacjach naukowych nie ma nic na temat powikłań poszczepiennych zakończonych chorobą, kalectwem lub śmiercią zaszczepionych osób? Może przybliżysz ten temat poparty solidnym materiałem badawczym :D

Aguss85
PostNapisane: 31 paź 2017, o 22:07 
1000p
1000p

więcej niż 1
Loki wspaniale, że poświęcasz swój czas i chcesz dzielić się swoją wiedzą, a nie niewiedzą. ;:180

Szkoda bardzo dzieci, za które rodzice podjęli nieodpowiedzialne decyzje. Zachowując się tak aspołecznie-nie szczepiąc dzieci- jednocześnie korzystają z wszystkich przywilejów życia w społeczeństwie. We Włoszech już to rozwiązano prawidłowo- do przedszkoli nie przyjmuje się dzieci niezaszczepionych bez powodu.

Locutus
PostNapisane: 11 lis 2017, o 12:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
@ Aria – Nie to, że nie ma poważnych powikłań poszczepiennych. Oczywiście, że są. Tyle tylko, że dla większości szczepionek występują rzadziej niż raz na milion szczepień. Czyli biorąc pod uwagę ilość szczepień ochronnych jak i ilość dzieci, rocznie w kraju wystąpi spokojnie kilkanaście bardzo ciężkich i bardzo łatwych do medialnego nagłośnienia przypadków. Ale nie należy zapominać, że jednocześnie dzięki tym samym szczepieniom dziesiątki tysięcy dzieci rocznie unikają śmierci bądź kalectwa wskutek chorób, które my pamiętamy już tylko z opowieści dziadków. Weźmy taki przykład odry. Jak zaszczepimy milion dzieci, to może jedno ciężko zachoruje wskutek powikłań poszczepiennych. Jak nie zaszczepimy tego miliona, to ze dwa tysiące umrą na odrę, a jeszcze więcej zostanie kalekami na całe życie...

Co do badań – jak już pisałem, irytuje mnie niezmiernie fakt, że sporo czasu spędziłem, by takowe badania wyszukać w poprzednim wątku, który wyleciał i motywacja do takowego szperania nieco mi spadła... Tu masz listę rozmaitych badań na temat bezpieczeństwa popularnych szczepionek: https://www.healthychildren.org/English ... dence.aspx

@ Aguss – Bardzo podoba mi się włoskie rozwiązanie. Australijskie zresztą też (w Australii w ogóle obcięto wszystkie zapomogi na dzieci nieszczepiącym rodzicom)... Coś z tymi antyszczepionkowcami trzeba zrobić, bo trup zaczyna ścielić się gęsto...

Pozdrawiam!
LOKI

rotos
PostNapisane: 17 lis 2017, o 00:59 
1000p
1000p

1 szt.
A ja gooopi się cieszyłem, że zniknął mi z oczu wątek szczepionkowy, a raczej antyszczepionkowy.

Powraca jednak :(. !

Ludzie opamietajcie się! kulson

Albo mnie stąd usuńcie, albo ten szkodliwy, samobójczy dla całej ludzkości wątek.

Adam

ekopom
PostNapisane: 17 lis 2017, o 10:20 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Powraca, bo co jest najważniejsze, jak nie zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych. Nie można ingerować pod przymusem, żeby zgadzać się na szczepienia innych dla niepewnego bezpieczeństwa jakie są szczepienia. W końcu prawo powinno być równe dla wszystkich, chociaż prywatnie za bardzo w to nie wierzę, ale bronić się można i mieć własne zdanie.

onectica
PostNapisane: 17 lis 2017, o 11:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Czyli prawo jest 'równe' kiedy Kalemu nic się nie każe, ale jak Kali narzuca, to juz równości nie ma ;:131

Aguss85
PostNapisane: 17 lis 2017, o 11:40 
1000p
1000p

więcej niż 1
A zastanawialiście się, czemu każdy pediatra szczepi dzieci, nie tylko obowiązkowymi szczepionkami? Żeby im zrobić krzywdę?? :shock:
Mam w rodzinie pediatrę, po dwudziestu kilku latach pracy w szpitalu na oddziale dziecięcym, widziała i skutki odczynów poszczepiennych, i niektórych chorób zakaźnych. I zdecydowanie doradzała nam szczepić dziecko na wszystko, włącznie z szczepionkami dodatkowymi.
Ale na pewno źle życzy wnuczce i wspiera big pharma ;:224

ekopom
PostNapisane: 17 lis 2017, o 19:02 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Neurobiolog prof. Maria Czajkowska-Majewska o szkodliwym wpływie szczepionek
Cytuj:
Polski kalendarz szczepień nie jest w żaden sposób uzasadniony, wpompowuje się w dzieci niesamowitą dawkę szczepionek, po to tylko, żeby zarabiały koncerny farmaceutyczne. Podawanie dzieciom takich ilości szczepionek to zbrodnia – mówiła w Telewizji Republika neurobiolog, prof. Maria Czajkowska-Majewska.

Chyba profesor ma większą wiedzę od zwykłego pediatry.
W drugiej części, że dzięki szczepieniom, powstają uczulenia między innymi pokarmowe https://www.youtube.com/watch?v=e_GqEjClTXM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 51 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: borowa, Mikar i 16 gości