Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Wekuję słodycze na zimę :) . Jabłka surowe, obrane, upycham do słoika, całkowicie wypełniając przestrzeń. Pasteryzuję ok. pół godz. Bez cukru. W ub. roku tak powekowałam na próbę. W tym narobię ile się da-pyszne i zdrowe ;:167

Obrazek
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

A teraz deserek. Żelki swojskie brzoskwiniowe ze śmietanką.
Obrazek
Danos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 wrz 2022, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

przerzuciłam się na suszone owoce czy te ryżowe wafle
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Trening silnej woli zaliczony ;:306 . Przebudzilam się dzisiaj o pierwszej w nocy i przypomniało mi się, że w lodówce mam dużego,puszystego ptysia (od soboty tam siedział). Ale mnie korciło 8-) 8-) ...ale jednak postanowiłam, że zaczekam do rana...o rany ale ta noc była dłuuuga ;:306

Mam mnóstwo śliwek węgierek. Macie sprawdzony przepis na przetwory ze śliwek bez cukru lub ewentualnie z jak najmniejszą zawartością cukru ?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8625
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Z powidłami śliwkowymi u mnie jest tak , że lubię je bardzo między innymi dlatego , że nie trzeba
ich słodzić . To chyba od odmiany śliwek zależy . Te moje na powidła w tej chwili jeszcze za wcześnie .
Na śliwki w occie już tak .
A kiedy już muszę coś posłodzić to wybieram różne słodzidła np. erytrytol , ksylitol , maltitol .
Stewia mi nie smakuje . A nawet ją uprawiałam .
Koktajle dosładzam daktylami , syropem klonowym , miodem , w ostateczności brązowym cukrem buraczanym .
Dzisiaj sąsiadka przyniosła mi kawał torta . Matko , jaki on był pyszny . Dawno nie jadłam takiego tradycyjnego .
Muszę ją zapytać jak robi biszkopt , że nie jest taki delikatny , ma bardziej zwartą strukturę i to chyba nie wynika
z ilości dodanej mąki .
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Bywają biszkopty z dodatkiem roztopionej schłodzonej margaryny delikatnie wymieszane na końcu one są takie tęższe ja w taki wkrawam tylko kawałki jabłka posypuje cynamonem delikatnie i tak piekę na wierzch można dać troszkę masy i galaretkę albo tylko galaretkę albo tylko cukier puder szybkie coś z niczego.Jak brakowało kasy przy małych dzieciach to był częsty placek na niedzielę. :wit
karl012
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 lip 2023, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Po prostu nie kupuj, zamiast tego bierz owoce. Wiem, że to ciężkie, ale jedynym rozwiązaniem jest silna wola i walka z tym.
karion
500p
500p
Posty: 547
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Owoce nie są rozwiązaniem, bo to dalej cukry. Owoce można jeść normalnie a nie x2 zastępując wyroby cukiernicze.
Nie zje cukierka czy kremówki to poleci do kuchni po kilku cm bułę i położy 2mm bardziej wartościowej szynki lub jeszcze bardziej wartościowego sera,proporcja idealna odwrotnie. Trzeba odciąć się od pasania brzucha węglami prostymi/ białą mąką i zacząć jeść produkty które uzupełnią braki te które teraz występują, bo zdrowy człowiek nie ma problemu z przestaniem jeść słodyczy.

Tu w wątku to są przepisy jak pasać swój brzuch ;:136
agakownacka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 gru 2018, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Można sobie zrobić detoks cukrowy. Chodziłam do dietetyczki do projekt zdrowie i ona mi zaleciła taki detoks, żeby po prostu odzwyczaić się od takich ilości cukru jakie jadłam. A naprawdę jadłam dużo. Faktycznie, gdzieś po miesiacu (chociaż nie było mi łatwo) odzwyczaiłam się od słodzenia kawy, od napojów słodzonych i ciastek. Znowu mogłam jeśc, ale już nie potrzebowałam tyle, ile wcześniej. To był nałóg, dlatego w pewnym momencie musiałam iść po pomoc. Obecnie czuję się znacznie lepiej, kiedy nie mam takich skoków cukru we krwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”