Brzoskwinia - opryski (kiedy, czym) - cz.2

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8523
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Brzoskwinia - opryski,kiedy,czym cz.2

Post »

Wiem , że Miedzian jest niebieski , ja zamiast niego stosuję Funguran .
Też jest niebieski .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Brzoskwinia - opryski,kiedy,czym cz.2

Post »

Chodzi o miedzian, zawsze wiosna opryskiwałam brzoskwinie miedzianem, bardzo dokładnie a pień malowałam pędzlem, aż było wszystko prawie niebieskie. Nooo ale to było lata temu. :wit
Pozdrawiam! Gienia.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8523
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Brzoskwinia - opryski,kiedy,czym cz.2

Post »

:wit Dzięki Gieniu , właśnie chodziło mi o to czy opryski miedziowe na brzoskwini stosuje
się też wiosną czy wystarczy Syllit .Pewnie czy wystarczył przekonam się póżniej .
W ubiegłym roku miałam trochę pokręconych liści na jednej brzoskwini ,dużo tego
nie było .Inne czyste .Mówiłam m . ,że ma być starannie bo to oprysk kontaktowy. ;:108
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Brzoskwinia - opryski,kiedy,czym cz.2

Post »

Syllit wiosną przeważnie wystarcza. Jako oprysk uzupełniający miedzian jesienią w okresie opadania liści.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Opryski u brzoskwini

Post »

Witam. Mam pytanie kiedy można zacząć opryski na brzoskwini? Chce opryskać ja od kędzierzawości brzoskwini. W pewnej gazecie poradniku piszą, że już czas na to ale jest ujemna temperatura. Ewentualnie od ilu stopni można wykonywać opryski?
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opryski u brzoskwini

Post »

Minimalna temperatura oprysku to ok 6 st., a odpowiednia zaczyna się od 8 st. Obecnie nie ma sensu pryskać bo podczas mrozów grzyb w ogóle się nie rozwija. Taka sucha i mroźna pogoda skutecznie powstrzymuje kędzierzawość. Oprysk należałoby wykonać kiedy mrozy ustąpią i temperatura zacznie już dochodzić do 10 st, w czasie nabrzmiewania ale przed startem pąków. Potem zabieg można powtórzyć kiedy pąki będa już mocno zabrzmiałe. W przybliżeniu w tym roku może być to połowa marca oraz drugi oprysk pod koniec marca. Najpierw miedzian 1% potem sylit. Oprócz tego, po zakończeniu wegetacji w listopadzie/grudniu także można wykonać zabieg miedzianem.
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Opryski u brzoskwini

Post »

Ja do jednej brzoskwini zakupiłem butelkę 0,5 litra miedzian extra 350SC , a jak poczytałem ulotkę w jakiej proporcji to się rozrabia to uświadomiłem sobie że wystarczy na jakieś 80 lat ;:oj ;:oj
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opryski u brzoskwini

Post »

Miedzian możesz wykorzystać także do innych drzew oraz warzyw. Jest dopuszczony do rolnictwa ekologicznego.
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Opryski u brzoskwini

Post »

zależy u kogo u mnie na może 2 lata max :D
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Brzoskwinia - opryski (kiedy, czym) - cz.2

Post »

W sprawie Sylitu , dziś przeglądałem ulotkę i czytam ze na brzoskwinie są dwa zabiegi wiosną pękanie pąków i do fazy opadnięcia płatków odstęp między zabiegami 7-10 dni ? Nie mam starej ulotki ale wydawało mi się że był zabieg sylitem jednorazowy .
jagusia111

Re: Brzoskwinia - opryski (kiedy, czym) - cz.2

Post »

NOWY 83 ulotka określa tylko maksymalną ilość zabiegów czyli nie możesz pryskać więcej niż dwa razy. To czy wykonasz jeden czy dwa zabiegi zależy od Twojego uznania i potrzeb. Zabieg lub zabiegi masz wykonać pomiędzy pękaniem pąków, a opadaniem płatków. Jeśli decydujesz się pryskać dwukrotnie masz zachować pomiędzy opryskami odstęp 7 - 10 dni. Tyle mówi ulotka. Ulotka nie nakazuje wykonania dwóch zabiegów.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Brzoskwinia - opryski (kiedy, czym) - cz.2

Post »

Jagusia111 , zawsze tak było ? Może nie miałem ulotki tylko czytałem z opakowania bo do tej pory używałem małych opakowań .Dzięki :wit .
jagusia111

Re: Brzoskwinia - opryski (kiedy, czym) - cz.2

Post »

Z tego co pamiętam to zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”