"MgO 23" - w promocji, jak zużyć?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
ppawel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 28 lis 2015, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

"MgO 23" - w promocji, jak zużyć?

Post »

Witam,
- kupując w ogrodniczym hipermarkecie środki ochrony roślin załapałem się na promocję, ba, - dosłownie gratis w postaci 2 kg wiaderka nawozu o nazwie "Siarczan magnezu jednowodny MgO 23". Na ulotce składniki: tlenek magnezu (MgO) 23% i trójtlenek siarki (SO3) 46%.
Dawali to wziąłem :wink: ale... Jak doczytałem w necie, to nawóz stricte rolniczy, a moja działka to raptem 100 mkw trawnika i drugie tyle delikatnych rabatek kwiatowych żony. Mam też szpaler iglaków (tuje) i kilka sosenek. Żadna z tych roślin nie figuruje na etykiecie nawozu. Są co prawda "łąki i pastwiska" - stężenie roztworu 2,5%, ale czy to to samo co pielęgnowany trawnik? Na dodatek nie wiem, czy ten mój trawnik potrzebuje siarki i magnezu?
Reasumując, proszę o poradę: co z tymi 2 kg nawozu zrobić - jakoś zużyć (jak?) czy też zutylizować - też nie wiem jak :?
Z góry dzięki
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: "MgO 23" - w promocji, jak zużyć?

Post »

Iglaki mają to do siebie że zawsze im brakuje magnezu i często brązowienie jest spowodowane niedoborem. Więc to one powinny być w kolejce po magnez.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: "MgO 23" - w promocji, jak zużyć?

Post »

2kg siarczanu magnezu znacząco polepszy skład gleby w magnez, gdy jest niedobór magnezu, a za mało, żeby mieć obawy przed przedawkowaniem. Można śmiało zasilić całą działkę przed podlaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”