Nawożenie Magnolii......

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Nawożenie Magnolii......

Post »

Czy można wykorzystać nawóz od Rododendronów do zasilenia Magnolii? Posiadam w ogrodzie dwudziestokilkuletni okaz Magnolii znacznych rozmiarów oraz dwa dwu-trzy letnie drzewka. Czy mogę wykorzystać nawóz od Różaneczników do dużego drzewa i co z młodymi drzewkami? Jak wygląda nawożenie takich młodych okazów ?
luthiew
50p
50p
Posty: 89
Od: 30 kwie 2014, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie Magnolii......

Post »

Można wykorzystać, stosować według opisu na opakowaniu
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie Magnolii......

Post »

A jeszcze jedno pytanie... a florovit płynny do nawiezienia magnolii mogę użyć ?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nawożenie Magnolii......

Post »

Tak , możesz
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie Magnolii......

Post »

Mimo nawożenia Magnolii florovitem oraz zakwaszenia podłoża (od kilkunastu lat Magnolia nie była ani nawożona ani nie zakwaszano podłoża, dodam że roślina ma prawie 30 lat) liście nadal są rozjaśnione oraz zauważyłem że niektóre są pozwijane do góry. Czy rozjaśnienie liści spowodowane jest niedoborem magnezu bądź żelaza? Jeśli to niedobór żelaza to czy dobrym rozwiązaniem jest użycie chelatu żelaza dostosowanego do pH podłoża (zakwaszałem podłoże dwukrotnie i pewnie udało mi się obniżyć pH ale nie wiem w jakim stopniu, dlatego zabieg poprzedzę sprawdzeniem pH ziemi). Podobne objawy jak na Magnolii wystąpiły na tulipanowcu - również liście są rozjaśnione na kolor żółty (zamiast zielonego koloru jaki miały jakiś czas temu, również zasilam florovitem) - czy objawy mogą być take same? - niedobór Fe bądź Mg ? Oczywiście o ile w ogóle ten niedobór ma miejsce w obu przypadkach.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie Magnolii......

Post »

Może ktoś wie co się dzieje z magnolią i tulipanowcem i mógłby mi doradzić co zrobić ?
dawid_ogrodnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 21 lis 2016, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie Magnolii......

Post »

Witam! Moim skromnym zdaniem jest to niedobór żelaza, a więc dokarmić. Proponuję też użyć wiosną jakiegoś nawozu krystalicznego z tym, że dolistnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”