Mieszanie nawozów

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
OgromnyEdward
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 7 kwie 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Mieszanie nawozów

Post »

Mieszanie saletry amonowej Pulan - teraz to azot amonowy i azotanowy, z fosforanem amonu i siarczanem potasu. Co się stanie jak zmieszam te nawozy? W tabeli mieszanie jest że "krótko przed rozsiewem", ale dlaczego nie mogę trzymać tego razem. Jaka reakcja wtedy zachodzi?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Mieszanie saletry amonowej z fosforanem amonu i siarczanem potasu?

Post »

Nie tyle reakcja chemiczna,co fizyczna.Mieszaniny niektórych nawozów są higroskopijne i o to chodzi.Zrób próbę na małej ilości i zobacz kiedy się upłynni.
Awatar użytkownika
OgromnyEdward
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 7 kwie 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mieszanie saletry amonowej z fosforanem amonu i siarczanem potasu?

Post »

Wymieszałem, stoi w wiadrze i nic się nie dzieje od kilku godzin. Jak tak będzie po kilku dniach, to wymieszam całe wory. Myślałem że może amoniak się będzie wydzielał w glebie, lub coś innego. Wcześniej dodawałem mocznika zamiast saletry i część granulek się rozsypała na proszek po dłuższym okresie, ale przy wysiewie ręcznym mi dużej różnicy nie robi, bo się "zabełta" w wiadrze ręką, a możliwość dowolnej kombinacji N-P-K jest super.

Chcę teraz saletrę, bo mocznik mnie denerwuje, bo śmierdzi z gleby amoniakiem i niszczy młode rośliny. Tylko mnie zastanawia co się stanie jak zostanie mi po siewie parę kg wymieszane, dlatego zapytałem.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Mieszanie saletry amonowej z fosforanem amonu i siarczanem potasu?

Post »

Awatar użytkownika
OgromnyEdward
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 7 kwie 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mieszanie saletry amonowej z fosforanem amonu i siarczanem potasu?

Post »

Nom, to "krótko przed siewem" wziąłem z tej tabeli. Z tym "zawsze można" z mocznikiem zamiast saletry to bym się kłócił przez to rozsypywanie się granul.
W każdym razie dziękuję za zainteresowanie tematem. Poczytałem opracowania angielskojęzyczne i rzeczywiście jest tak że mieszanki są bardziej higroskopijne niż osobno, chociaż akurat saletry z fosforanem amonu/siarczanem potasu tam nie było.
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Czy mieszać nawóz sztuczny i naturalny, przy uprawie truskawek

Post »

Pierwszy raz w życiu zaczynam uprawiać amatorsko 5-6 krzaczków truskawki w celu wybrania odpowiedniego gatunku do ziemi /baaardzo słabej, piaszczystej/ w m moim tzw. ogródku.Dołek zaprawiłem ziemią z tesco - ogrodowa- do dołka garstkę nawozu kurzego granulowanego i wsadziłem 14 dni temu sadzonki truskawek.Jedna ma kwiat.Chciałbym podlewać sadzonki floramivem truskawka , NPK 3,5-4-7,5 .Podlewanie co 7-10 dni na roślinę/dolistnie/.Truskawki posadziłem na czarnej agrowłókninie.
Pytanie: czy mogę mieszać nawóz sztuczny i naturalny w tym samym czasie i czy nie spalę ;:303 uprawy ?
janek
-----------------------
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: czy mieszać nawóz sztuczny i naturalny ptzy uprawie truskawek

Post »

To ten? http://intermag.pl/nawozy/nawozy-do-pie ... -truskawka
Możesz. Tylko nie dolistnie a podlewaj do początku zbiorów wg zaleceń 0,3%. To słaby roztwór, powinno być ok, bo kwitnąć jakoś szaleńczo w pierwszym roku i tak raczej nie będą.
Możesz też zrobić wokół tych kilku krzaczków 'rów" i w niego lać roztwór, korzenie lepiej się rozrosną.
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: czy mieszać nawóz sztuczny i naturalny ptzy uprawie truskawek

Post »

tak to ten nawóz ;:136 ale są podobne o podobnym składzie, Dziękuję za info.


Nie cytujemy postów na który odpowiadamy i zaczynamy zdania z wielkiej litery/ekopom
janek
-----------------------
Arkare
50p
50p
Posty: 70
Od: 8 mar 2020, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Siarczan magnezu z potasem

Post »

Witam, czy można mieszać siarczan magnezu z saletrą potasową do nawożenia dolistnego?

http://www.nawozyogrodnicze.pl/pl/produ ... gnezu.html

http://www.nawozyogrodnicze.pl/pl/produ ... ozowa.html
Arkare
50p
50p
Posty: 70
Od: 8 mar 2020, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mieszanie nawozów

Post »

Niewiele rozumiem z tej tabeli
Awatar użytkownika
Kurkadomowa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 10 lip 2023, o 00:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nawozy siarczanowe

Post »

Witam jakie nawozy siarczanowe możemy łączyć. Siarczan potasu .siarczan magnezu oraz Uniwersalny nawóz fosforowy Superfosfat Wzbogacony. Co z tego możemy razem złączyć na jesienny nawóz.
Bóg zapłać
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Mieszanie nawozów

Post »

Zależy pod jakie rośliny chcemy zastosować, np. Nawóz jesienno-zimowy ogólny: Siarczan potasu (K2SO4)+Siarczan magnezu (MgSO4)+Uniwersalny nawóz fosforowy Superfosfat Wzbogacony. Także możemy jeszcze do tego dodać mikroelementy.
Awatar użytkownika
Kurkadomowa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 10 lip 2023, o 00:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mieszanie nawozów

Post »

Rośliny iglaste ,tuje i maliny.
Bóg zapłać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”