Środek na mszyce

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smerfy
100p
100p
Posty: 193
Od: 18 kwie 2020, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety ( woj. Śląskie )

Re: Środek na mszyce

Post »

Też bym wolała biedronki ale te 3 lata temu gdy przyszły mszyce i byłam nieprzygotowana żadnymi środkami to mszyce oblepiły co tylko się dało- rozmnożyły się w takim tempie i w takich ilościach że sam widok odstraszał.
A co dzień to było ich więcej i więcej.
Nawet jeśli widziałam biedronki to było ich zbyt mało.
W zeszłym roku psikałam wszystko jak leci.
No ale właśnie... Czym tu psikać żeby nie używać tak tej chemii i żeby ten naturalny środek zwalczył mszyce równie dobrze ale bez szkody dla innych owadów.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Środek na mszyce

Post »

Zależy na jakich roślinach masz mszyce. Na drzewach, wysoko, jeszcze wcześniej, gdy nie stosowałam opasek lepnych musiałam zastosować mospilan, nie było innej rady. Na roślinach niskich i gdy mszyce są na łodygach, czyli widać je, nie są schowane w skręconych liściach psikalam olejem neem. Tak psikalam łodygi fasoli, koperek ( mszyce na listkach), ogórki i róże.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Smerfy
100p
100p
Posty: 193
Od: 18 kwie 2020, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety ( woj. Śląskie )

Re: Środek na mszyce

Post »

Z olejem neem spotykam się po raz pierwszy właśnie poprzez to forum ogrodnicze. Nie miałam pojęcia że jest coś takiego.
I chyba go spróbuję bo znalazłam na necie różne informacje o tym oleju .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Środek na mszyce

Post »

Oj, mnie też mszyce dopiekły, do żywego, zaparłam się, nie popuszczę. W Brico, w gablocie ze środkami ochrony roślin kątem oka zobaczyłam jakąś małą buteleczkę ze znajomym słówkiem "neem". Zawróciłam ale nie było się kogo spytać, bo jak zwykle obsługi nie uświadczysz a gablota zamknięta na klucz. Dałam sobie spokój bo zapas oleju mam.
Coś ostatnio nie widzę mrówek łażących po pniach! Obraziły się czy co?
Pozdrawiam! Gienia.
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Środek na mszyce

Post »

Czy Mospilan można stosować podczas deszczowej pogody? Na mokre drzewka? Jeżeli muszą być jednak suche to jaki jest minimalny czas od oprysku do deszczu aby był skuteczny?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Środek na mszyce

Post »

Do mospilanu dodaję adiuwantu, drzewka powinny być suche bo preparat po prostu spłynie . Mospilan działa systemicznie, czyli wchłania się. A im później zacznie padać tym więcej preparatu się wchłonie.
Tu coś na ten temat znajdziesz;
https://studylibpl.com/doc/1105745/wp%C ... o%C5%9Blin
Pozdrawiam! Gienia.
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Środek na mszyce

Post »

Dzięki gienia1230
Andrzej997
200p
200p
Posty: 457
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Środek na mszyce

Post »

Smerfy pisze:Też bym wolała biedronki ale te 3 lata temu gdy przyszły mszyce i byłam nieprzygotowana żadnymi środkami to mszyce oblepiły co tylko się dało- rozmnożyły się w takim tempie i w takich ilościach że sam widok odstraszał.
A co dzień to było ich więcej i więcej.
Nawet jeśli widziałam biedronki to było ich zbyt mało.
W zeszłym roku psikałam wszystko jak leci.
No ale właśnie... Czym tu psikać żeby nie używać tak tej chemii i żeby ten naturalny środek zwalczył mszyce równie dobrze ale bez szkody dla innych owadów.
Wystarczy wpisać "domowy sposób na mszyce" - znalazłem co najmniej 10 od razu.
Te domowe też szkodzą, ale może nie aż tak jak chemia. Prawda jest taka, że nie da się wytruć tylko jednego stworzenia, bo jest częścią łańcucha pokarmowego. Pryskaj a w przyszłości będzie jeszcze mniej biedronek a jeszcze więcej mszyc, a wtedy więcej będziesz pryskać, i więcej i więcej...
A gdzie nie ma mszyc biedronki i inni mszycożercy nie przylecą i się nie zadomowią. Jak nie mają gdzie się schronić to też nie zostaną...
Ratujmy biedronki, złotooki i innych mszycożerców - dajmy mszycom żyć...
P.S.
Widziałem akcję z żółtą wstążką na youtubie - to podobno zwabia mszycożerców - imituje żółte liście chyba.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8512
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Środek na mszyce

Post »

Żółtą wstążkę stosowałam . Biedronki były i mszyca też .
Wczoraj oprysk neem zrobiony . :) Miałam gotowy preparat , sam olejek
ciężko się rozpuszcza . Woda musi być bardzo ciepła i należy dodać emulgator .
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Środek na mszyce

Post »

gienia1230 pisze:Do mospilanu dodaję adiuwantu, drzewka powinny być suche bo preparat po prostu spłynie . Mospilan działa systemicznie, czyli wchłania się. A im później zacznie padać tym więcej preparatu się wchłonie.
Tu coś na ten temat znajdziesz;
https://studylibpl.com/doc/1105745/wp%C ... o%C5%9Blin

Jaka dawka na litr wody?

Na porzeczki raczej już lepiej nie lać?
Awatar użytkownika
Rosacare
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 23 mar 2021, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Środek na mszyce

Post »

Mospilan można kupić w saszetkach po 2,4 g i mniejsze. Na każdej jest podana dawka jak stosować. Na porzeczki też można, tylko nie później niż 2 tygodnie przed zbiorami owoców.
"? Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi..."
Andrzej997
200p
200p
Posty: 457
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Środek na mszyce

Post »

U mnie w porzeczkach mszyc coraz więcej - chyba nie pojem sobie owocków za wiele, ale jakbym chciał jeść pryskane to bym sobie kupił w sklepie. Wychodzi o wiele taniej a zamiast porzeczek można wsadzić jakiś krzew ozdobny i zero stresu.
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 988
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Środek na mszyce

Post »

Tanio i skutecznie zielone mszyce z porzeczek i róż usunąłem dwa tygodnie temu zwykłym opryskiwaczem do roślin pokojowych.
Dla jednego litra płynu wystarczy jedna pokrojona cebula gotowana przez pół godziny.
Zdziwiłem się że tak szybko działa bo podchodziłem do wywaru cebuli sceptycznie. Metoda przydatna tylko dla amatorskiej uprawy bo dość czasochłonna (dokładny oprysk wszystkich zajętych przez mszyce liści).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”