Previcur Energy

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Wawrzont
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 15 cze 2010, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Previcur Energy

Post »

Czym różni się działanie Previcuru od działania Aliette?
Wielu ogrodników stosuje oba preparaty zamiennie.
Czy jest tak, że Previcur łapie głównie grzyby odglebowe, a Aliette resztę?
Awatar użytkownika
Pani Szlązkiewicz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1026
Od: 25 sty 2006, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Czym różni się działanie Previcuru od działania Aliette?

Post »

Aliette zawiera fosetyl glinowy, Previcur energy również ale dodatkowo także propamokarb. Jeden i drugi zwalcza grzyby odglebowe, Aliette dodatkowo jest chyba częściej stosowany w sadownictwie na zgnilznę pierścieniową podstawy pnia, ale to też jest choroba powodowana przez grzyby z rodzaju Phytophotra, więc Previcur również powinien zadziałać. Oba środki powinno się stosować wymiennie z uwagi na obecność w previcurze tej drugiej substancji.
Porównaj może szczegółowe ulotki:
PREVICUR
ALIETTE
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Previcur Energy

Post »

Czy ktoś stosował na róże oprysk tym środkiem Previcur Energy 840 Sl.Wiem że środek służy w zasadzie do podlewania.Ale pisze też że można opryskiwać siewki roślin.Więc może róże też.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Previcur

Post »

A kto powiedział, że "w zasadzie" do podlewania ?
Wrzuć proszę w google hasło Previcur, zajrzyj na stronę producenta (Bayer) i dowiesz się, że "Środek stosuje się do opryskiwania roślin oraz doglebowo poprzez odkażanie podłoża i podlewanie."
Teraz wszyscy by tylko podlewali :wink: Przecież Previcur to jest chemia o działaniu systemicznym, wchłaniana przez roślinę. Gdy sporządzić kilkuprocentowy roztwór to starczy raptem na podlanie kilku roślin. Każda z nich dostanie po kilka ml tej ciężkiej chemii. Gdy jakieś drzewo zachoruje to owszem podlanie jest jedynym wyjściem ale w przypadku mniejszych roślin oprysk powinien być wystarczający.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Previcur

Post »

Czytałam już tą stronę i właśnie widziałam że można robić oprysk z tym że nie piszą o opryskach roślin ozdobnych.No i ile % dać na róże.Pisze że do oprysku siewek dać 20 ml na 10 l wody czy taka samą dawkę dać dla róż.Chodziło mi o to że może ktoś już robił taki oprysk.
Witoldo ,do tego samego wniosku doszłam ,do opryskania moich róż potrzeba mi 60 l cieczy.A do podlania potrzebne by mi była przynajmniej 2 l środka.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Previcur

Post »

Widzę, że stężenia zalecane przez producenta to 0,1% do 0,3% przy opryskach albo podlewaniu. Czyli to będzie od 10 ml do 30 ml środka w 10l cieczy. Powiedzmy 20 ml w 10 L wody.
Przy podlewaniu ozdobnych zalecają 2-4L na 1 m2 czyli to pewnie wypadnie 1-2 L na roślinę. Wychodzi mi więc 2 ml do 4 ml Previcuru na roślinę przy podlewaniu. I tym samym stężeniem roztworu opryskałbym dokładnie aby sciekało. Aby było bardzo skutecznie trzeba pewnie dać te 1-2 L na roślinę w formie oprysku (co się ma wchłonąć przez liście niech się wchłonie) a resztą roztworu podlać.
To tyle jeśli chodzi o arytmetykę i ja tak bym to rozegrał. Inną kwestią jest to czy Previcur będzie skuteczny na chorobę Twoich róż.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Previcur

Post »

Właśnie też się zastanawiam,przy różach chodzi o plamistości,mączniaki,rdzę.A Pervicur jest na zgorzele i zgnilizny.Do końca nie jestem pewna co do zastosowania tego środka.Może być tak że zrobię oprysk i będę spokojna że róże mam zabezpieczone przed chorobami, a po kilku tygodniach okaże się że mam wszystko chore.
Witoldo ,bardzo dziękuję że pomogłeś mi to wszystko ustalić ,wiadomo co dwie głowy to nie jedna. ;:180
markis80
100p
100p
Posty: 177
Od: 27 maja 2011, o 22:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Previcur

Post »

To może proplant, prawie identyczny skład i zakres działania. A cena dużo mniejsza.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Previcur

Post »

Topsin 500 SC ?
- fuzarioza kłosów, septorioza plew, septoriozy liści, mączniak prawdziwy, rdza brunatna, rdza żółta, brunatna plamistość liści
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Previcur

Post »

No i to chyba będzie najlepsze.Myślałam też o Score.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Previcur

Post »

Georginia pisze:Właśnie też się zastanawiam,przy różach chodzi o plamistości,mączniaki,rdzę.
Na pewno trzeba stosować różne środki przemiennie. Opryskałem Aliette(Previcur) p. zamieraniu pędów i wcale nie przeszkodziło to pięknej czarnej plamistości; no to potraktowałem ognisko choroby Score. Niedługo pójdzie Discus albo Amistar, zależy jakie będą inne potrzeby w ogrodzie, bo jedną porcją cieczy roboczej oblecę kilka gatunków i chorób....
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Marcin29
50p
50p
Posty: 86
Od: 14 paź 2013, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Previcur Energy 840 sl

Post »

Witam
Jak czas temu podlałem swojego fikusa preparatem owadobójczym Polysect 005 sl substral i tak się zastanawiam czy po tygodniu od podlania mogę zastosować środek grzybobójczy doglebowo a konkretnie ten Previcur Energy 840 sl . Czy ktoś tu na forum mógłby mi poradzic czy moge tak zrobić ?
Z góry dziękuje za odp ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: PREVICUR

Post »

Możesz zastosować, nawet łącznie nie powinno nic niekorzystnego się dziać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”