Jaki nawóz ,na co?Nawóz uniwersalny

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Hania B
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 paź 2008, o 17:38

Post »

Musisz spoglądać drogi kolego na proporcje NPK widniejące na opakowaniach np. 0-4-5 lub 4-2-3
Oznacza to że pierwszy nawóz jest na kwitnienie, drugi przykład jest zdecydowanie na wzrost vegetatywny, czyli dla roślin zielonych i tym staraj sie sugerować przy wyborze oraz ich składem co w nawozie jest oprócz podstawowych NPK co sprawi że nawóz jest odpowiedni na dany okres wzrostu.

To co robią pospolici producenci nawozów czyt. jakie można zobaczyć w wiekszości sklepów typu Castorama, Leroy to według mnie wprowadzanie ludzi w błąd, po wgłębieniu się bardziej w temat można ewidentnie dostrzec że przeznaczenie: nawóz do kaktusów, nawóz do pelargoni, do róż itp. itd. to nieporozumienie, tak naprawdę to wszystko to jest praktycznie jedno i to samo, niekiedy nie różnią się one nawet stosunkiem i formą użytych Azotu Fosforu i Potasu, są one bardzo podobne, więc wytłumaczcie mi jak mogą jedne być do tego, a drugie do całkiem innego rodzaju roślin
Ludzie mają to do siebie że przy kupnie nie spoglądają na skład mnie życie nauczyło i za każdym razem go skrupulatnie analizuje.

Pozdrowienia fachowe
cx

Post »

Witam.
Nawóz do pelargonii,do surfinii itp...?Odpowiedź jest prosta:produkt dedykowany sprzedaje się lepiej niż uniwersalny,lub jest dodatkowym źródłem dochodu dla firmy.Jest to zasada uniwersalna we wszelkiej sprzedaży.Trafiła również do ogrodnictwa.
Pozdrawiam,czytających ze zrozumieniem.
xp_w-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 132
Od: 10 maja 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaki nawóz na szybki porost iglaków

Post »

Witam.Zajmuje się czysto hobbistycznie rozsadzaniem(rozszczepianiem) iglaków.każdego roku w kwietniu biorę kilkadziesiąt gałązeczek z rożnych iglaków i wsadzam w ziemię.Zawsze kilka sztuk się przyjmie.Mam już swoich rosnących iglaków kilkanaście ale wiadomo jak to iglaki powoli rosną...i chciałbym przyspieszyć ich porost.

co polecacie kupić??jaki preparat?jaka nazwa jaka marka?
a może podlać nawozem naturalnym??mój ojciec na gołębie i może ich odchodów mam użyć do nawożenia??a może odchody krowie(sąsiad ma)

pzdr
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Jaki nawóz na szybki porost iglaków

Post »

Jakiś nawóz długo działający Substrala.
xp_w-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 132
Od: 10 maja 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz na szybki porost iglaków

Post »

Ale nawóz granulowany do iglaków ogólny czy typowo zakwaszający ziemię??
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Jaki nawóz na szybki porost iglaków

Post »

Do iglaków długodziałający Osmocote granulki otoczkowane.
xp_w-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 132
Od: 10 maja 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz na szybki porost iglaków

Post »

Czy to są te które są w linkach?? Niezły rozrzut cen--za wiaderko od 150 aż do 400 zależy w którym sklepie


Nie umieszczamy na forum linków do allegro i innych portali handlowych,regulamin
KaRo,Admistrator
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Jaki nawóz na szybki porost iglaków

Post »

Tak o tych mówię ale nie musisz kupować z tej firmy nawozu bo oni teraz powariowali z cenami.
Podałem tylko przykłady jakich nawozów masz szukać.
Szukaj nawozów do iglaków długodziałających w formie granulatu. Jak dobrze pamiętam to nawet Agrecol ma to w swojej ofercie, a jest to firma tańsza.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz na szybki porost iglaków

Post »

Jeśli chcesz wzmocnić wzrost części zielonej wykonujesz oprysk Siarczanem Magnezu.
Ogólne wzmocnienie iglaka - podsypujesz granulowany Hydro Complex z Siarczanem Amonu.
Nawozy długo działające nie przyśpieszają wzrostu, zapewniają kompleksowe zaopatrzenie w składniki odżywcze w długim czasie, są to nawozy czysto amatorskie. Nie stosuje się ich w szkółkarstwie.
suchar306
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 kwie 2014, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaki nawóz do tuji szmaragd i kiedy podlewać

Post »

Witam 2 tygodnie temu posadziłem tuje w ogródku krzaki miały 80-100cm i były w doniczkach.
Gleba jaka u mnie występuje jest gliniasta, dzień przed posadzeniem wykopałem sobie dziury na 1,5 długości łopaty, rano w kilku dziurach podeszła woda a w nocy nie padało, starałem się przekopać przez glinę w niektórych dziurach mi się udało i dałem wszędzie ziemie pod iglaki dość dużo mi jej poszło bo dziury były głębokie.Otrzepałem je trochę z ziemie w której były i podsypałem nawozem przeciw brązowieniu ( taki mi polecili w markecie ) wywaliłem trawę po całej szerokości i posypałem korą. Mam pytanie jaki nawóz i kiedy stosować i jak często podlewać powiem szczerze że tylko raz podlewałem zaraz po posadzeniu a tak boje się bo wczoraj patrzałem to gleba jest dość mocno wilgotna a tera zaczyna padać.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki nawóz do tuji szmaragd i kiedy podlewać

Post »

Ciekawe czy nie zatopi tych roślin. Poziom wód gruntowych w tym roku / pomimo skąpych opadów deszczu i mizernej zimy) jest wysoki.
Czekaj i nie dopuszczaj do zalegania wody, porób jakieś odpływy żeby rośliny nie stały w wodzie inaczej padną wszystkie. Korzenie zostaną przyduszone przez wodę. Z nawozem daj sobie na razie spokój.

Ziemia do iglaków to marnotrawstwo pieniędzy. Lepiej byś podsypał zwykłym piachem. I efekt lepszy i taniej by to wyszło.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
mlodyvip1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 lip 2014, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaki nawóz ,na co?

Post »

Mój pierwszy post i niestety z prośbą o pomoc,
tuje posadziłem jakieś 1,5 roku temu, kupione ze szkółki w donicach, nie robiłem żadnych oprysków ani nawożenia wszystko było dobrze do maja tego roku,
zaczęła mi marnieć jedna tuja a po jakimś czasie można zauważyć że przenosi się ten objaw na sąsiednie tuje, nie wiem co robić wykopać drzewko, czy leczyć czymś proszę o poradę
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: tuje - potrzebna rada

Post »

Sądząc po trawie gleba nie zaciekawa piach/ co pod piachem ? Jakieś inne prace były wykonywane czy nic, żyją z matki natury ? W pierwszej myśli pomyślałem, za sucho. Słońce pali. Nie wal nawozów, bo azotem wyślesz je na tamten świat. Podlewać o ile długo nie pada. Lub też dobrze by było w dzień jak jest upał a masz możliwość zlać po mału po ziemi/ nigdy po igłach / roślinę.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”