Jak pozbyć się winobluszczu?

Drzewa ozdobne
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Desire85 pisze:Z sekatorem jestem za pan brat. Będę próbować wyłożyć agrowłókniną i wysypać żwirkiem. Żal tylko mi bo zawsze nasadzałam w tym miejscu wszelkie jednoroczne akurat miejsce idealne w zaciszu i ładnie się prezentowało.
Nie pomoże żwirek, ani folia -przerośnie
U mnie sam go posadziłem aby obrósł "kibelek"drewniany w rogu działki- przerasta pod płytą betonową! i przez kibelek! oraz pod kostką brukową.
Tylko metal sekatora daje mu radę ;:174 Trzeba polubić ta roślinę, przecież nawet sąsiadka musi ją trzymać w ryzach a jesienią jest bardzo ładna.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Paweł
Desire85
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 25 lip 2013, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Sąsiadka posadziła i na tym kończy się jej zainteresowanie. Ona po swojej stronie ma trawnik i rupiecie więc jej wszystko jedno, a mi wyłazi i po garażu i po kostce. Mam nadwyżkę dąbrówki więc mimo wszystko spróbuję nią zagłuszyć winobluszcz i zobaczymy co z tego wyniknie.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Desire85 pisze:Mam nadwyżkę dąbrówki więc mimo wszystko spróbuję nią zagłuszyć winobluszcz i zobaczymy co z tego wyniknie.

Powodzenia... wszstko co wchodzi na Twoją posesję możesz przyciąć bez problemu.
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym "zagłuszyć" winobluszcz?

Post »

Szkoda, więc pozostaje Ci tylko sekator.
Najgorsze w tym wszystkim jest to że jeśli uda Ci się jakoś chemicznie ograniczyć jego wzrost - to go osłabisz a takiego słabego bardzo atakuje mączniak rzekomy i mączniak prawdziwy a wtedy bardzo łatwo rozprzestrzeni się na Twoje rośliny.
Dla sekatora - winobluszcz jest ;:304 lubi być cięty .
Pozdrawiam Paweł
Jean11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 maja 2018, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czym zwalczyć ??

Post »

Witam
Jestem świeżym użytkownikiem. Od dłuższego czasu próbuje zwalczyć pnącze na mojej działce . Używałem już ROUNDUPU i nic .
Moze ktoś doradzi jak chemicznie można zwalczyc to cholerstwo
Przesyłam fotki
Obrazek

Obrazek
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CZYM ZWALCZYĆ ???

Post »

Ja bym zamiast chemii użył wideł amerykańskich.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Winobluszcz - jak wytępić,zagłuszyć

Post »

Przekopanie nie jest ciekawym pomysłem z kawałka pnącza pod ziemią daje nową roślinę, efekt zamiast kilkudziesięciu będzie kilkaset, znam ten problem z tępieniem jak mi to wino przelazło od sąsiada.
Pomogło kilkadziesiąt słoików z herbicydem i moczenie końcówek. Roundup wcale nie działał, ja używałem Huzar? Activ.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Winobluszcz - jak wytępić,zagłuszyć

Post »

Winobluszcz na płocie przycinam bardzo niedelikatnie przynajmniej raz w miesiącu i w ten sposób trzymam go w ryzach. Jeśli wyrasta za daleko w którąś stronę, to po prostu chamsko zrywam go w całości z płotu. Obcinam też kwiatostany po przekwitnięciu, bo zdarza mu się rozsiewać. Roundup nie daje rady, chyba, że kilka razy dokładnie opryskać całą roślinę. Wytępić go całkowicie można, ale to siłowe zajęcie na kilka sezonów, bo mały kawałek, zostawiony nawet na ziemi, potrafi się ukorzenić ponownie. Jeśli porasta płot z siatki, to czasem nie da się go usunąć bez zdjęcia całej siatki.
Nie znam rośliny, która mogłaby go zagłuszyć. Widziałam płoty porośnięte przez winobluszcz i chmiel jednocześnie. Chyba z dwojga złego wolę winobluszcz.

Swoją drogą kiedyś nie doceniłam siły winobluszczu i (przesuszone!) kawałki wyrzuciłam na kompost. Oczywiście odbiły...
Ewelina_G
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 kwie 2019, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

Pozwolę sobie odgrzebać. Otóż sąsiad ma winobluszcz. Wszystko pięknie, tylko ja zejdzie niżej dusi mi rośliny, w tym moje kochane roze. Ciągnę po mojej stronie, przycinam... Nie chciałabym mu zniszczyć roślinki... Ale jakbym wiedziała te cztery lata temu, kiedy zakładałam tam rabatke co mnie czeka na pewno bym tam nic nie sadziła. Nie wspomnę, że jest na nim masa ślimaków...
Myślicie, ze jakbym weszła po drabinie i spryskała środkiem na R po linii muru dałoby to coś?


Obrazek

Oni na części mają komórkę. Na części tylko murek.
Szadok
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 kwie 2020, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

pop_szper pisze:ZASTOSUJCIE STĘŻONĄ DAWKĘ Roundup, jeśli boicie się o rośliny obok to okryjcie je folią na czas oprysku w bezwietrzny dzień, ja u siebie w ten sposób wytępiłem winobluszcz silnym stężeniem tego środka.
ja mam chyba jakiegoś mutanta. Zadno stężenie nie pomaga. Walczę z tą zarazą od lat. Psikałam na młode listki ( wyłazi mi na podjazd więc nie ma obawy, że coś popalę), smarowałam stęzonym po liściach. Nawet nie zauważył.... wyłazi na trawnik , grabienie jest koszmarem. Koszmarny ekspansywny chwaścior. jeśli ktoś ma potrzebę to rozdam wszystko na sadzonki :) :) :) chociaż to niedźwiedzia przysługa.
Zaczynam się zastanawiać czy zaplantowanie zimozielonego bluszczu to nie był zły pomysł bo też się rozszalał.
ssles
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 kwie 2021, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

W nawiązaniu do wątku czy ktoś próbował mulczowania , frezowania bo u mie to istna dżungla ;(
Czy są jakieś środki chemiczne , a może mulczowanie ?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

Jeśli w dalszym ciągu nic z tym nie zrobiłeś, to nie wiem czy po usunięciu w miarę możliwości
pędów i korzeni, nie posiałabym czegoś. :?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”