"Starane"

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Marcin1234
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 maja 2013, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: oprysk chwastów Starane

Post »

Dziękuje za odpowiedź.
Nie wykonaliśmy oprysków przed siewem trawy gdyż poinformowano mnie że środek wnika przez liście a pożniej do korzeni chwastów . W momencie siania trawy grunt był czysty, wolny od chwastów . Posialiśmy trawę 8 maja ( jest to pierwszy siew )i do tej pory nie ma wielkich efektów , gdzniegdzie pojawiają się małe, kilku centymetrowe cienkie listki.
Jak radzisz, zastosuje nawóz do siewu.
Z kotem jest OK. Jesteśmy regularnie u weta, była odrobaczana i myślę że lubi podgryzać trawę dla witamin albo spodowania ruchu wymiotnego by wydalić futro które zjada podczas mycia... ale to chyba inne forum :wink:
Zastanawiałem się kiedy mogę wypuscić Kota do spryskanego ogródka by mu nie zaszkodzić , po jakim czasie od oprysku. Nie wiem czy Kot wytrzyma 7dni tak jak napisane w ulotce ... Czy ktoś ma doswiadczenia z tym specyfikiem i zachowaniem zwierząt domowych w kontakcie z nim ?
Z góry dzięki za informację.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: oprysk chwastów Starane

Post »

Prawie 2 tygodnie po siewie i nie ma efektów ? Już powinno widać zieloną mgiełkę.
Grunt nie był wolny od chwastów.

Ja bym oprysku nie zastosował teraz bo bałbym się trawę zniszczyć.

Może niech ktoś jeszcze się wypowie nt. oprysku teraz.
Ja u siebie oprysk wykonałem jak trawa miała min. 10 cm
Marcin1234
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 maja 2013, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: oprysk chwastów Starane

Post »

Trawę już widać natomiast koniczyna i babka pokrywają większość powierzchni stąd trawa nie bardzo ma miejsce sie przebić.
Czy oprysk Starane może zniszczyć trawę ? Teoretycznie jest nie szkodliwy.
Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: oprysk chwastów Starane

Post »

Jeśli chodzi o chwasty w trawie polecam nawóz 100dni SUbstral na chwasty- trochę drogi ale się sprawdza tylko nie wiem od którego tygodnia od założenia trawnika można go stosować. Sypie się go na mokrą trawę i po jakimś czasie -kilku dni kondycja chwastów znacznie słabnie a chyba nie ma jakiejś szczególnej karencji jeśli chodzi o zwierzęta bo podobno (nie próbowałam)- jest gorzki w smaku.
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
pwi7aaf
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 4 cze 2013, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: oprysk chwastów Starane

Post »

Marcin1234 pisze:Trawę już widać natomiast koniczyna i babka pokrywają większość powierzchni stąd trawa nie bardzo ma miejsce sie przebić.
Czy oprysk Starane może zniszczyć trawę ? Teoretycznie jest nie szkodliwy.
Z góry dzięki za odpowiedź

Zastosuj Fernando. W dawce chyba 2-4 na hektar/300 litrów wody (przelicz sobie wg Twojego poletka). Po około 1-2 miesiącach możesz powtórzyć zabieg. Po 1-2 dniach będziesz widział efekty (chwasty będą jaskrawieć i zasychać). Do 2-3 godzin po oprysku nie może spaść deszcz. Pryskasz liście, najlepiej po kilku dniach od koszenia, tak aby powierzchnia chwastów była wystarczająca do pobrania substancji aktywnej. Dodatkowo mała część preparatu idzie w glebę i zmniejsza możliwość powstawania chwastów z nasion zakopanych w ziemi. I poczekaj też kilka dni z koszeniem po zabiegu.

I dodatkowo przeczytaj całą ulotkę preparatu: zwierzętom wstęp wzbroniony. Jak pieska boli żołądek to lubi sobie podjeść trawy, a oprysk jest aktywny dla zwierząt jakieś 1-2 tygodnie
Awatar użytkownika
Xellos
200p
200p
Posty: 229
Od: 7 lip 2011, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Starane 250EC czy 260EW ?

Post »

Ostatni raz taki zakup większego opakowania zrobiłem kilka lat temu. Chodzi o Starane 250 EC. Jestem zadowolony z tego preparatu.

W tym roku chce kupić kolejny ale zauważyłem, że jest jeszcze 260EW też na chwasty.

Głównie będę używał w trawniku i właśnie przy tym 260EW piszą że na trawniki. Tylko, że u mnie 250EC się sprawdzał bez problemu w trawie.

Czy 260EW jest w czymś lepszy niż 250EC ?
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Starane 250EC czy 260EW ?

Post »

Starane 250 to czysty fluroksypyr w ilości 25 g/l natomiast Starane Trawniki 260 zawiera fluroksypyr 40 g/l + chlopyralid 20 g/l + MCPA 200 g/l
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Starane 250EC czy 260EW ?

Post »

Starane250 EC
fluroksypyr
(związek z grupy pochodnych kwasu pirydynokarboksylowego) -
250 g/l
(24,77%)
Awatar użytkownika
Xellos
200p
200p
Posty: 229
Od: 7 lip 2011, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Starane 250EC czy 260EW ?

Post »

No właśnie gdyby to było 25g/l to by nie było problemu z wyborem.

Jednak to jest 250g/l vs 40g/l + dwa inne składniki.

I dziś czytam i przeraziło mnie zużycie tego 260EW, 40ml na 5 litrów. A ja używałem 250EC 10ml na 3 litry. Na 5 litrów to bym wlał 15ml.

To może tak, zadam pytanie ktoś używał 260EW ? Tak by praktycznie ocenić jego skuteczność. Może to, że szybciej znika w zamian daje lepszą skuteczność ?

Albo inaczej czy dwa pozostałe składniki, które są w 260EW a nie ma ich w 250EC są na jakieś konkretne chwasty ? Bo może ja takich chwastów nawet nie mam, więc opłacalniej wychodzi 250EC.
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Starane 250EC czy 260EW ?

Post »

Ups pewnie że źle napisałem, powinno być 250g/l fluroksypyru ;:223

Starane 250 jest bardzo skuteczne i właściwie niszczy wszystkie chwasty dwuliścienne występujące na trawnikach. W tym nowym 260 jest tez chlopyralid a on bardzo skutecznie zwalcza ostrożeń, mlecze i rumiany. Natomiast MCPA, to podstawa naszych rodzimych chwastoxów, dosyć stara już substancja aktywna ale dosyć ciekawa bo właściwie nie powoduje uodparniania się chwastów, niestety dosyć słaba i chwastów występujących powszechnie na trawniku nie zwalcza.

Czyli Starane 250 jest bardziej skuteczny niż Starane Trawnik 260
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
Xellos
200p
200p
Posty: 229
Od: 7 lip 2011, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Starane 250EC czy 260EW ?

Post »

Dzięki za opis tych pozostałych składników. Tak w sumie to ja praktycznie tylko koniczynę będę pryskał. Więc pozostanę przy 250EC.
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Starane 250EC czy 260EW ?

Post »

Podłączę się do wątku i zapytam jak wyglądają chwasty w tydzień po oprysku? Tylko więdną, czy powinny uschnąć zupełnie?

Robiłam oprysk na nieużytku. Pamiętam, że wiele lat temu randap wysuszył wszystko na wiór, zostało poletko wysuszonych, zżółkniętych badyli. Po sterane chwasty tylko przywiędły. To normalny efekt? One z czasem obumrą, czy mam je teraz ściąć, wykopywać, czy pryskać jeszcze raz, żeby dobić? Na codzień nie używam herbicydów, więc nie wiem jak prawidłowo powinny zareagować chwasty na takie środki.
Na marginesie, teren jest bardzo zachwaszczony uciążliwymi chwastami, wylałam tam w sumie 13 litrów roztworu. Po oprysku nie padało przez dzień, czy dwa. Później bywało deszczowo, ale herbicyd powinien się wchłonąć przez ten czas.
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
Xellos
200p
200p
Posty: 229
Od: 7 lip 2011, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Starane 250EC czy 260EW ?

Post »

Normalny efekt. W trawniku koniczyna po prostu znikła po jakimś czasie i już jej nie widzę

Co do "randap" ja mam zupełnie inne obserwacje. Właśnie po nim po chwastach od razu nie widać działania a po Starane minie godzina i już liście wykręcone.

Tak czy siak po obu tych specyfikach głęboko zakorzenione chwasty od razu nie znikną. Ani po jednym ani po drugim. Ale taka koniczyna, jeden oprysk Starane i została sama trawa.
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”