"Starane"

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Starane Trawnik ma większe obostrzenia niż Starane 250 EC

Post »

Dlaczego nawet działkowcy używają herbicydów, które według mnie, jest to barbarzyńska ingerencja w przyrodę. Większość chwastów, to są zioła, gdy ich zabraknie, po prostu będziemy przewlekle chorować. Nie powinniśmy ograniczać ilości rosnących ziół, nawet ten nieszczęsny mlecz bardzo dużą rolę spełnia nie tylko jako zioło, ale jest wspaniałym pożytkiem dla pszczół, trzmieli.
Mam dosyć znaczną działkę obszarowo i herbicydy u mnie nie mają wstępu. Gdy koszę trawę, to omijam koniczynę i inne kwiatuszki, bo na prawdę dziko rosnące bratki, fiołki są miłe dla oczu.
szymonjan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 cze 2020, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Starane 333EC i 250 EC dawkowanie

Post »

Witajcie, chce zapytac o rade bo z ulotki to nie wynika, a w internecie sa rozne "przepisy". Chce zastosowac te srodki na trawnik - Starane 250 EC i 333 EC, w jakich proporcjach powinienem je roscienczac? Dziekuje!
grzesio764
100p
100p
Posty: 138
Od: 8 sie 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Płocka

Re: Starane 333EC i 250 EC dawkowanie

Post »

Starane 250 EC, 30 - 40ml na 5L.
szymonjan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 cze 2020, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Starane 333EC i 250 EC dawkowanie

Post »

Dziękuję! Chwaściki zwalczone pięknie. xd
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: "Starane"

Post »

Ja się zastanawiam co z trawą. Nie wolno wrzucać na kompost ani używać do ściółkowania. Powinnam wyrzucić normalnie do śmieci, ale wtedy się przyczepią, że to przecież śmieci bio. Tylko, że jeśli spakuję do bio to pewnie zostaną wykorzystane w zakładzie do kompostowania właśnie.
Kamil0577
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 mar 2022, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Starane..

Post »

Witam. Chciałem opryskać wszystkie iglaki empularem przez pomyłkę opryskalem tuje i wszystkie iglaki środkiem "starane trawniki "firmy target. Pech chciał że oba te produkty mają takie same opakowanie.. Oczywiście gdy tylko się zorientowałem oblałem tuje i choinki wodą. Teraz temperatura spadła 4 °C nad ranem ma być w okolicach 0°C
Jak myślicie czy te iglaki jakoś to przetrwają czy już po nich?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: "Starane"

Post »

wiridiana, dlaczego niewolno wyrzucać na kompost???????

---
Pozdrawiam Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”