Chwasty eliminacja, jaki środek

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
aberracje
200p
200p
Posty: 259
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bezskuteczna walka z chwastami.

Post »

A jaki właściwie efekt chcesz osiagnać? Utrzymać czysta i niezarośnieta ziemie przez cały rok? Tak sie nie da, chyba że skazisz ziemie tak, że nawet przebywanie w jej pobliżu bedzie grozić śmiercia. Jedne rośliny (chwasty) można trzymać w szachu innymi (tym co chcesz mieć) i ewentualnie wypełnić puste miejsca ściółka (zrebki, kora, siano).
dzialkowicz1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 sie 2019, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty eliminacja, jaki środek

Post »

Szczerze to w końcu chciałbym żeby w końcu na małym kawałku tej działki była trawa. Bo tak to działka jest strasznie brzydka.... taka sucha. Wszędzie "goła" ziemia. Sąsiedzi z każdej strony mają naprawdę zadbane te działki. Ale domyślam się, że to wypracowane latami.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7442
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Chwasty eliminacja, jaki środek

Post »

Szczerze? To trawę trzeba posiać, ale wcześniej przygotować teren, dobrze radzi Ci Zefirka. A i odmianę trawy też trzeba dobrać; teren cienisty, nasłoneczniony itd, itp. Na forum jest watek o zakładaniu trawników.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Prokton
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lip 2017, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Chwasty eliminacja, jaki środek

Post »

Najpierw wyczyścić teren glifosatem
talgo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 mar 2020, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

mlecz w truskawkach

Post »

witajcie
takie pytanie w zeszłym roku zakupiłem kilkadziesiąt sadzonek truskawek
wszystko szło dobrze aż do czasu gdy wśród truskawek zaczął rozrastać się mlecz .
Podejrzewam że sadzonki były razem z tym chwastem,
czy jest możliwy jakiś oprysk i z czego aby tego mleczu się pozbyć czy pozostaje jedynie wyrywanie
StachuiG
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 mar 2020, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wydajny i bezpieczny oprysk chwasty w trawie

Post »

Witam potrzebuje oprysku, na jak najwięcej nie pożądanych chwastów w trawie,a zarazem bezpiecznego na drzewka,krzewy o ile taki istnieje,zależy mi też na wydajności produktu.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Chwasty eliminacja, jaki środek

Post »

Talgo zrób sobie syrop z kwiatów z mniszka,a z wyrwanych roślin gnojówkę i podlewaj kwiaty.
marcelproust
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 3 cze 2017, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Eliminacja chwastów w plantacji mieczyków

Post »

Witajcie,

mam około 30 arów mieczyków, które mają już około 50 cm wysokości. Są posadzone rzędami, między którymi łatwo usuwam mechanicznie chwasty, natomiast problemem dla mnie są chwasty wyrastające blisko pędów.
Czy jest jakiś środek, za pomocą którego mogę zrobić oprysk i zniszczyć chwasty, tak, żeby nic nie stało się mieczykom?

Nie mam niestety tyle czasu, żeby ręcznie wyrywać każdy chwast blisko kwiatów, a nie chcę, żeby one tam rosły.
Podkreślam chodzi mi nie o ścieżki z chwastami tylko o eliminację chwastów blisko liści kwiatowych.

Załączam zdjęcie.

https://ibb.co/yY5xWt7

dziękuję serdecznie za odpowiedzi,

Karol
kojoto3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 sie 2023, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

środek na chwasty

Post »

Witam.
Czy mógłbym prosić o radę lub wskazówkę. Co roku na jesieni przekopuję działkę pod uprawę warzyw, stosując obornik w granulkach lub wapno. Na wiosnę ponownie przekopuje. Przy każdym przekopywaniu wyciągamy ręcznie chwasty z korzeniami na ile się da i ile zauważymy. Niestety nie jest to skuteczne, a ostatnio zauważyłem, że tych chwastów jest co roku co raz więcej. W niektórych latach po zebraniu warzyw, we wrześniu siałem Faselię, a przed zimą przekopywałem działkę wykorzystując wyrośniętą Faselię jako nawóz.
Czy jest jakiś środek na chwasty, który można zastosować na jesieni podczas przekopywania, coś w granulkach?
seebbek
100p
100p
Posty: 135
Od: 26 wrz 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty eliminacja, jaki środek

Post »

Proponuję zasiać na poplon gryka i gorczyca przekopac po pierwszym przymrozku i zostawić w ostrej skibie aż do wiosny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”