Powój polny czym wytępić

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Tedi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 lip 2010, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

A nie ma jakiegoś preparatu który by nie szkodził rośliną a wytępił chwast? W moim przypadku jest to niemożliwe ponieważ powój cały oplótł malinę.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Ktoś tu na Forum radził,że można użyć strzykawki lekarskiej, chyba z igłą i nanosić preparat tylko na liść chwastu.
Waleria
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Nie wiem, jak u Was, ale u nas na działce w tym roku powój bije rekordy w ekspansji na wszystko, co rośnie i jest zielone lub brązowe. Opanował maliny, jerzyny, paprykę, winogrona i nawet wiatę drewnianą. Kompostownik wygląda jak jedna wielka górka cała z powoju. Najgorsze jest to, że wszedł nawet do foliaka i zaczyna mi dusić pomidory i ogórki. Od paru lat mamy działkę, ale po raz pierwszy przyznam się, że dojrzałem do decyzji, żeby metodę ręcznego usuwania powoju zastąpić czymś bardziej radykalnym.
I tu pojawia się moje pytanie. Od sąsiadki usłyszałem o metodzie z użyciem Roundapu. Poradziła, aby zaopatrzywszy sie w pędzelek, smarować w/w środkiem po dwa liście powoju z jednej odnogi.
Zapewniała, że uschnie tylko powój, natomiast innym roślinom nic się nie stanie. Tłumaczyła, że przez liście, łodygę Roundap dojdzie do korzenia i cały powój uschnie.
Niechętnie używam chemii na naszej działce, ale tegoroczna sytuacja zmusza mnie do sięgnięcia po coś radykalnego i dlatego się pytam, gdyż wydaje mi się, że ta zaproponowana przez sąsiadkę metoda walki z powojem jest najmniej inwazyjna, czy spotkaliście się z nią i czy może przyniosła pozytywne efekty?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Poczytaj cały wątek - wszystko tu jest napisane :wink:
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Jak się da mocno stężony środek, to pomoże i na powój.
Waleria
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Ja też mam monokulturę powojową. Roundup w dużym stężeniu pomaga.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
Cebulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 10 lut 2009, o 22:43
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Niestety na chwilę tylko :evil: U mnie próby z pędzelkowaniem randapem zakończyły się niepowodzeniem- po jakimś czasie odrasta. Słabszy jakby, ale szybko dochodzi do siebie :evil: Tydzień temu spryskałam starane. Zwinął się na razie, po niedzieli wykopię i zobaczymy
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

A ja go mam w truskawkach. To już w ogóle kapica! Wjechalem ze starym Betanalem- malo reakcji; wjechałem z jeszcze starszym Azotopem- zostały tylko truskawki i ...powój. Chyba tylko bezwietrzna pogoda, osłonka i Fernando.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

A może jesteście niecierpliwi? Ja pokropiłam tym na R i prawie zapomniałam o tym kawałku ziemi chyba na miesiąc, a teraz tam rośnie rzodkiewka i ani śladu powoju. Kiedyś wykopałam korzonek powoju, był zwinięty jak sprężynka, po rozwinięciu miał ponad 2metry i to raczej nie była całość, więc musi sporo czasu upłynąć, by środek niszczący dotarł do samego czubka korzenia i go "załatwił".
Waleria
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Waleria pisze:Jak się da mocno stężony środek, to pomoże i na powój.
Ale bez przesady- zbyt duże stężenie zabije liście zanim przetransportują preparat dalej, do korzenia- i efekt odwrtony: roslina się "odbije".
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Cebulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 10 lut 2009, o 22:43
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Melduję,że Starane w rozcieńczeniu wg opakowania pomogło! Bestia zwinęła się w 2 tygodnie i na razie nie wyłazi. Po rozcieńczonym Roundapie wylazła po tygodniu
Awatar użytkownika
Judyta84
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 maja 2010, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie, Zambrów

Re: Wilec dziki - pomocy!!!

Post »

I jak walka z wilcem? znaleźliście jakieś sposoby na jego zwalczenie? ja też mam z nim problem :( :x
Pozdrawiam Judyta84
sprzedam, kupię, wymienię
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Wilec dziki - pomocy!!!

Post »

Ja się z mim męczę od 20 lat :roll: Probówałam smarowania randapem( na sklalniaku), ale to tylko nieco osłabiło.Tam też są niskie rośliny, dobrze widać gdzie wyłazi, więc systematycznym wyrywaniem również nieco osłabł.Na rabatach bylinowych dalej szaleje, ale właściwie u mnie jest tylko na jednej :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”