Powój polny czym wytępić

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Zabija te rośliny dwuliścienne, na których zielone części padnie. A więc fiołki i koniczynki tak. Jeśli padnie na pień drzewa to nie, ale jeśli na młode pędy lub liście- to na pewno drzewku zaszkodzi. Ja tak tępię z trawnika wybijające pędy akacji(robinii).
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
shadow2525
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 17 wrz 2013, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Witam Jestem nowym użytkownikiem forum Więc się wypada przedstawić - Alek Jestem mam 32 lata i Ogród od jakiegoś czasu zaczął być moim hobby . Amatorsko oczywiście . Niebawem zrobię jakąś małą prezentację w odpowiednim dziale . A wiec do rzeczy . Przeczytałem cały wątek teraz tylko chcę rozwiać pewne wątpliwości . A mianowicie zamierzam na podstawie tego co tu przeczytałem użyć środków Fernando lub Starane . Powój w moim przypadku włazi spod włókniny i kory . Zawsze sobie najdzie miejsce aby dotrzeć do słońca Rośliny zostały posadzone na rabatach w tym roku a wiec jest ich mało i dość sporo wolnej przestrzeni między nimi . Czy mogę spokojnie tymi środkami spryskać miejsca gdzie wybija Powojnik ? Czy środek nie dostanie się do korzeni drzewek i im nie zaszkodzi . Oczywiście mam na myśli tu miejsca w bezpośredniej bliskości Tychże Drzewek i krzewów .
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3997
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Zamiast pryskać lepiej pędzlować liście powoju. Z powoju poprzez ziemię nie spali innych roślin, natomiast jak przypadkiem coś z wiatrem na nie poleci, no to ;:222
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
shadow2525
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 17 wrz 2013, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

No to będę miał pewnie problemy bo Powój już widzę ze znalazł sobie drogę otworami gdzie są posadzone rośliny a więc wychodzi dokładnie środkiem krzewów oplatając sie po łodygach :( no nic będę delikatnie odplatał wyciągał poza krzew i pedzelkował skoro nie ma innego środka czy sposobu . Nigdy nie sądziłem ze to tak żywotna roślina ..... W jednym miejscu wolnym od krzewów nawet pozwoliłem jej na spokojny wzrost . Utworzyła malowniczą kępę płożącą się po ściółce . Pięknie kwitła i nie powiem cieszyła Moje jakże niedoświadczone oko . . To był pewnie strzał w kolano jak teraz sobie czytam o niej . No nic zobaczymy co z tego będzie poczekam do wiosny i atakuję . :) Póki co dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3997
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Ja walczyłam z powojem Roundapem. Z tym, że trzeba się nastawić na 2 letnią walkę - w drugim roku jeszcze trochę się pojawiało pędów, w trzecim zero :heja .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Przygotowuję miejsce pod nowa rabatę od wiosny. Wcześniej była tam trawa i powój. W tym roku był pryskany już 4 razy Starane (Fernando juz jest wycofane) . Po każdym pryskaniu ginie, by za jakiś czas znów wyjść. Wyszedł po raz piaty. Jeszcze raz prysne i położę agrotkaninę przed zimą. Może to go "zmaorduje".
shadow2525
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 17 wrz 2013, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

http://allegro.pl/fernando-1l-chwasty-w ... 84915.html Jeszcze do kupienia :P . Moim zdaniem położenie włókniny nic nie da . Pod włóknina puści te swoje białe pędy i będzie spokojnie wyczekiwać na promienie słoneczne . Skoro planujesz dopiero na przyszły rok sadzić to pryskaj pryskaj Może potem to zaowocuje Spokojem . U mnie niestety już za Późno . Włóknina położona na nią zrębki, Rośliny posadzone . Wszędzie gdzie tylko pojawiała się możliwość Powój wystawia głowę . Moja walka dopiero się zaczyna :)
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Ale i cena juz odpowiednia do niedostępności, czli zblizona do Starane. On kosztował 62 zł jak był dostępny.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3997
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

A poza tym, trzeba w trakcie wegetacji dokładnie przyglądać się chwastom, bo często powój wyrasta z nasionek, które nie wiadomo skąd się pojawiły ;:oj . Taki świeży, jednoroczny, łatwo jest usunąć, bo jeszcze nie ma rozłogów.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

Jeśli chodzi o fernando to za chwilę będzie na rynku jego mocniejsza wersja o większej zawartości fluroksypyru. A na powój polny wystarczy w zupełności zwykły Gold 450 EC
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

jode22 pisze:A poza tym, trzeba w trakcie wegetacji dokładnie przyglądać się chwastom, bo często powój wyrasta z nasionek, które nie wiadomo skąd się pojawiły ;:oj . Taki świeży, jednoroczny, łatwo jest usunąć, bo jeszcze nie ma rozłogów.

I jeszcze przełazi pod płotem (z podmurówką!) od sąsiadów!!! To chyba najgorsze dziadostwo na ziemi :(

Walcz póki nie masz nasadzeń!
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
bandak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 28 maja 2014, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

mam problem z powojem i zamierzam spróbować wytępić go Starane tylko nie wiem czy 250 ec czy Starane trawniki 260 ec ? Jest w ogóle jakaś różnica? :/
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czym wytępić powój polny

Post »

piobuk1 pisze:Jeśli chodzi o fernando to za chwilę będzie na rynku jego mocniejsza wersja o większej zawartości fluroksypyru.
Już jest; zaufany sprzedawca jak go wskazałem skrzywił się i wydał z siebie jakieś "Eeeee ;:222 "
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”